Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Sultanahmet’te Canlı Bomba Saldırısı : Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Sultanahmet’te Canlı Bomba Saldırısı : Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var

Sultanahmet'te canlı bomba saldırısı. En az 10 ölü ve çok sayıda yaralı var.

İstanbul Sultanahmet’te polise yönelik canlı bomba saldırısı meydana geldi. Patlama sonucu 10 kişinin öldüğü 15 kişinin de yaralandığı öğrenildi. Canlı bombanın asıl hedefinin bölgedeki turist kafilesi olduğu ancak polisleri görünce amacına tam ulaşamadan panikle pimini çektiği öğrenildi. Şüpheli örgüt Aralık ayında Kandil’de “9-10 Ocak Paris saldırısının intikamını alma kararı alan” PKK. Canlı bombanın kadın olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

Türkiye güne İstanbul Sultananmet’teki hain saldırı haberi ile başladı. Saat 10:20′de Sultanahmet Meydanı’nda bir canlı bomba kendini infilak ettirdi. Meydana gelen patlamanın şidddetiyle Dikilitaş Alman Çeşmesi yanında devriye görevi yapan bir polis aracı devrildi. Olayın şokunu atlatan vatandaşlar aracı çevirerek yaralı polislerin tahliyesini sağladı. Yaralı vatandaşlar ve polisler bölgeye sevk edilen ambulanslar ile hastanelere sevk edildi.

Polis telsizinden yapılan anonsun ardından Sultanahmet’teki patlamanın meydana geldiği alana itfaieye ekipleri ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü (OYİ) ekipleri patlamanın “canlı bomba” olabileceğine işaret eden düzenek parçaları buldu. Dikilitaş’ın çevresinde araç giriş-çıkışına izin verilmiyor. Bölgeye giden İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri ile Bomba İmha Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

YARALILAR HASTANELERE SEVK EDİLDİ

Sultanahmet’teki patlamanın ardından yaralıların büyük bir bölümü Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Sultanahmet’teki canlı bombanın fünyeyi patlatmasının ardından patlamanın merkezi konumundaki Alman Çeşmesi’nin çevresine ceset parçaları yayıldı.

İKİNCİ BOMBA ŞÜPHESİYLE ÇÖP KUTULARI BOŞALTILIYOR

Öte yandan patlamanın ardından polis önlem olarak güvenlik şeridini çok geniş tuttu. Patlamanın olduğu Sultanahmet bölgesinden geçen tramvay seferleri durduruldu. Çok sayıda ambulans olay yerine gelirken polis “ikinci bomba” şüphesiyle bölgedeki tüm çöp kutularını boşaltıyor bölgeyi arıyor.

PKK VE IŞİD ŞÜPHESİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü son 1 yıl içerisinde canlı bomba eylemi yapma hazırlığı yapan kanlı örgütler PKK IŞİD ve DHKP-C’ye art arda darbeler indirdi. Çok sayıda militan eylem yolunda ve hücrede etkisiz hale getirildi. Patlamada 2 örgüt ön plana çıkıyor… PKK ve IŞİD… Aralık ayında Kandil’de toplanan PKK/KCK üst kadroları 9 Ocak 2013′te Fransa’nın başkenti Paris’te Kürdistan Enformasyon Bürosu’na yönelik eylemim intikamının alınmasına karar verdi. Örgüt 3 kadın militanın öldürüldüğü saldırıdan Türkiye’yi sorumlu tutuyor. Patlama bölgesinde Alman ağırlıklı turist kafilesinin bulunması sebebiyle örgütün IŞİD olma ihtimali de yüksek. Polis bölgedeki MOBESE ve özel güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye başladı. Sultanahmet ve çevresinde Özel Harekat ekiplerinin desteğinde operasyonlar başlatıldı.

HEDEF TURİST KAFİLESİYDİ

Canlı bombanın Alman Çeşmesi ile Dikilitaş arasında bulunan turist kafilesine doğru yöneldiği ancak bölgedeki polisleri görünce pimini çektiği öğrenildi.

CANLI BOMBANIN KADIN OLDUĞU İHTİMALİ…

Olay yerinde bulunan ve canlı bombaya ait olduğu öğrenilen ceset parçalarının üzerinde yapılan ilk incelemede canlı bombanın kadın olduğu bilgisine ulaşıldı

Sözcü
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Sultanahmet saldırısı ile ilgili yayın yasağı getirildi

Sultanahmet'teki patlamayla ilgili yayın yasağı getirildi.

Sultanahmet Meydanı’ndaki çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı saldırıdan sonra konuyla ilgili yayın yasağı getirildiği açıklandı.

Sözcü

Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Görgü tanığı: Bir anda büyük bir ateş gördük

Sultanahmet Meydanı'nda meydana gelen terör saldırısı sonrası görgü tanıkları büyük bir patlama olduğunu ve muhtemelen canlı bomba olduğunu iddia ettiler

Sultanahmet Meydanı’ndaki patlama yerinde polisin incelemeleri sürüyor. Yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı. Bir görgü tanığı patlama yerinde 10’un üzerinde yaralı olduğunu söyledi. Şahıs “Bir anda patlama sesi geldi. Yerde insanlar vardı. Tam olarak bilemiyorum ama 10’un üzerinde yaralı vardı. Turist grubu olduğunu tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sultanahmet Meydanı’ndaki patlama sonrası CNN Türk yayınına katılan bir görgü tanığı bir anda büyük bir ateş patlaması gördüklerini sonrasında da polisin herkesi oradan uzaklaştırdığını söyledi. Görgü tanıdığı ‘Büyük ihtimalle “canlı bombaydı” net görmedim’ diye konuştu.

Sözcü

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Beyaz'ı tutuklayın beyaz'ı o yapmıştır kesin..

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Bu Konudaki Etiketler