Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Demet Akalın’ın ‘Maya’sında ‘Tavşan’lık Var

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Demet Akalın’ın ‘Maya’sında ‘Tavşan’lık Var

Hayatınızda hiç ‘Maya’ burcunuza ‘Galaktik İmza’ ya da ‘Ton’unuza baktınız mı? Mayalar doğar doğmaz bakar ve ona göre belirlermiş insanların hayattaki rollerini. Ben de bazı ünlü insanların Maya burçlarına baktım…

Eğer Oğlak burcuysanız sınanma nedir bilirsiniz.
    Yönetici yıldızınız nam-ı diğer ‘disiplin yıldızı’ Satürn’dür ve sürekli sınanırsınız.
    Yaş günüm ve yeni yıl arası birer hafta olunca ben ve burçdaşlarımın başına ne kadar sıkıcı iş gelecek yılda bir kere okuma hakkı tanıyorum.
    Geçtiğimiz senelerden birinde yine bu zamanlarda burcumu okuyup kendimi jiletlemek üzereyken biri “Bir de galaktik imzana Maya burcuna bak” dedi.
    Ve eğlence başladı.
    Eğlenceli çünkü tanıdığınız insanlara baktığınızda Maya burcu özellikleriyle ne kadar uyuştuklarını görmek şaşırtıcı.
    İnternet siteleri var; ‘Maya Burcu’ ‘Maya Burcunu Öğren’ gibi cümleleri Google’layın.
    Doğum tarihinizi ve -bazı sitelerde- doğduğunuzda Güneş’in doğup doğmadığını işaretleyin; işte size Maya burcunuz.
    ‘Galaktic Signature’ yani ‘Galaktik İmza’ da benzer bir yöntemle bulunuyor. ‘Galaktik ton’ ve ‘ton’ kavramları da kullanılıyor ki bu da önemli.
    Ben ‘Blue Rhythmic Eagle’ım yani Mavi Ritmik Kartal.
    İçeriğinden önce ismi beni büyüledi… Galaktik imza… Yıldız Savaşları’ndan çıkma bir kavram gibi değil mi?
    İmzanın kendisine ne demeli? Bir Kızılderili adı ya da ‘Crouching Tiger Hidden Dragon’ (Çömelmiş Kaplan Saklanmış Ejderha) gibi Uzakdoğu filmlerinin isimlerini andırmıyor mu?

BEN FIRTINAYIM!
    PEKİ YA DİĞERLERİ?

Ve o dakikadan sonra birkaç saatim internette Maya astrolojsi okumakla geçti. Bizim astroloji gökyüzü olaylarını açıklamaya çalışırken Maya astrolojisi dönemleri açıklamaya çalışıyor. Tzolkin adı verilen Maya takviminde beş temel döngü 20 ayrı burç var:
    Imix-Ejderha Ik-Hava Akbal-Gece Kan-Mısır Chicchan-Yılan Cimi-Baykuş Manik-Geyik Lamat-Tavşan Muluc-Su Oc-Köpek Chuen-Maymun Eb-Diş Ben-Saz Ix-Jaguar Men-Kartal Cib-Akbaba Caban-Güç Etz’nab-Bıçak Cauac-Fırtına Ahau-Yönetici…
    Bu burçların sıralaması doğanın kendini ifade ediş sıralamasına karşılık geliyor.

CEM YILMAZ KAMIŞ BURCU

Mesela Cem Yılmaz Maya burçlarına göre ‘Ben’; Türkçe ‘Kamış-Saz’ burcu!
    Galaktik imzası ise White Self-Existing Dog. Ve bu burcun karşılığında şöyle yazıyor: Bugünde doğmuş olmak çok talihli bir durumdur. Eski Meksika mitolojisinde bugün Tanrıların dünyaya indiği gün olarak bilinir. Bu günde doğanlar üretkendir. Yetenekli konuşmacıdırlar. Ne yapmayı seçerlerse o alanda üstün olurlar.

DEMET TAVŞAN TARKAN YILAN

Tarkan ‘Chicchan’ yani bir Yılan. Temel özelliği dönüşüm… Mayalara göre Yılan gününde doğanlar çok yüksek bir spritüel potansiyel taşırlar ve kolaylıkla bir medyum veya ruhsal şifacı olabilirler. Kararlı aşırı uçta güçlü ve karizmatiktirler. Demet Akalın ise ‘Lamat’ yani Tavşan: Enerjik meşgul sinirli akıllı ve oyuncu. Zeki ancak biraz paranoyak. Mücadele etmeyi sevenlerin burcu. Tavşanlar yıldız tohumuyla doğuyor genelde şanslı sayılıyorlar…

KIVANÇ ÇİMEN KEREM GEYİK

Kıvanç Tatlıtuğ ‘Eb’ yani Yol ve Çimen… Rahat nazik titiz ve faydalı. Ayrıca hassas alıngan ve kolay incinir. Hırslı ve çalışkandırlar; hedeflerini başarmak için rekabetçi olmalarına rağmen cepheleşmekten kaçınırlar. Gülben Ergen de aynı burçta…
    Kerem Bursin bir Geyik. Huzurlu cömert işbirlikçi sanatçı ve ilham sahibi. Ayrıca göçebe açıksözlü ve bireyselci. Uysal görünümlü ancak çok sağlam ve güçlü karaktere sahip. Dostluğa ve ahbaplığa önem veriyor. Gelişmiş bir estetik ve güzellik algısı var sanatla ilgili.

AKBABA VE KARTAL!

Serenay Sarıkaya bir ‘Akbaba’. Şöyle yazıyor onu Maya burcu: Sorumsuz bir hayat izlese de genelde şanslı olur ve zenginliğe doğru yol alır. Dikkat etmesi gereken bir özelliği de eş olarak sadık olmak konusundaki zayıflığıdır. Evlilik hayatı fırtınalı geçebilir. Kendileri için en iyiyi isterler ve kendi yüksek standartlarında olmayanı reddederler.

‘KARTAL’ ÇAĞATAY FARKINDA!

Çağatay Ulusoy ise bir ‘Kartal’. Bağımsız hırslı ve gerçeklerden kaçan. Bilimsel teknik konulara yetenekli eleştirici ve titiz. Farkındalığı çok açık; sanki olan biten her şeyi bilir gibi…

HEPSİ BİRER JAGUAR

Çok ilginç ki Beren Saat (Red Spectral Moon) Sezen Aksu (Yellovv Magnetic Varrior) ve Kenan İmirzalıoğlu (Blue Solar Monkey) aynı Maya burcundan… Onlar birer ‘Ix’ yani Jaguar burcundalar.
    Özellikleri şöyle: Diğer insanların görmediklerini görmek gibi bir yetenekleri vardır aynen bir Jaguar gibi. Mayalara göre Jaguar gününde doğanlar zengin olmaya meyillidir. Ama bu zenginliğin bir bedeli vardır ki bu bedel kendini hastalıklarla gösterebilir. Güçlü bir karaktere sahiptirler. Gizemli duyarlı etkileyici sır dolu zeki ve psişiktirler.

DOĞUŞTAN BELLİ!

Mayalar binlerce yıl boyunca teokrasiyle yönetildi. Bireyler toplumdaki rollerini doğumları esnasındaki enerji ve işaretlerine göre üstlendi.
    Carlos Barrios‘un ‚Kader Kitabı’na göre “Böylece karmaşa engellendi ve Mayalara kendi yeteneklerine göre gelişebilme imkanı tanınmış oldu çünkü herkes yapması gerektiği şeyi yapıyordu.”
    Yani doğum tarihiniz saatiniz Maya burcunuz ve Galaktik tonunuz sizin hayata hangi amaçlarla geldiğinizi söylüyordu!
    Mayaların astronomik gözlemlere değil şamanik trans hallerine dayanarak oluşturdukları Tzolkin (zolkin okunuyor) takvimi evrenin ruhsal enerjilerinin akışını açıklıyor. Bu yönüyle maddesel olan diğer tüm takvimlerden ve astrolojik sistemlerden ayrılıyor.
    Kime neye inanırsınız bilmem ama astrolojiden sıkılandan için Maya birebir.

PARA KONUSUNDA DOĞUŞTAN YETENEKLi

Acun Ilıcalı da ‘Kiralık Aşk’ dizisinin yıldızı Elçin Sangu da bir Tavşan. Tavşan gününde doğan insanların öne çıkan bir özelliği gerçek dünyayla rahat ve konforlu bir ilişki içinde olmaları. Rahatlıkla başarılı olabilirler ve hep dört ayakları üzerine düşerler. Para kazanmak konusunda ince ve bilinçaltından gelen yetenekleri vardır. Verimlilik ve üretkenlik temel özelliklerindendir.

Sözcü
    Nilay Örnek
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Maya burcunuzu öğrenmek için burayı tık tık tıklayabilirsiniz ..

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

İlginç geldi ve merak ettim maya bucumu
    Toprakmışım ben

Caban - Toprak

Kişilik - Zihinsel olarak aktif rasyonel akıllı ama pratik. Genellikle liberal ve ilericidir. Çoğu kez tartışmacıdırlar. Güçlü kanaatleri vardır.
    Nitelikler -

Klasik astrolojinin tersine buradaki Toprak çok yüksek bir entelektüel ve zihinsel yeteneği sembolize eder. Toprak gününde doğan birinin zihinsel aktivasyonu o kadar yüksektir ki bu onun doğayla olan bağının kopmasına yol açabilir. Bu Toprak burcu insanının hayatta ki en büyük engelidir ve bunu aşmak için doğa ile olan bağını tekrar kurmalı ve korumalıdır. Hangi cinsiyette olursa olsun Toprak insanının erkeksi bir karakteri olur. Toprak insanları Meditatif ve vizyoner oldukları kadar tartışmacı veya karışık zihinli olabilirler. Akıllı beyinlerine gelen yepyeni fikirlerin ise dünyaya faydalı mı olacağını yoksa sadece boş bir hayal mi olduğunu ise önceden bilebilmek imkansızdır. Aşırı zihinsel faaliyetlerini dengelemek için meditasyon yapmak ve zihinsel güçlerini odaklamayı öğrenmek toprak insanı için çok faydalı olacaktır. Yeryüzü bahçesinin koruyucusu. Bu burçta Dünyanın daha büyük bir spritüel evrim geçirecek bağlantılarını yaratan yüksek enerjiyi buluruz. Toprak tipleri beden enerjisini topraklamaya yardımcı olurlar; bu sayede bu gezegende titreşmek isteyen yeni freakanslara imkan tanırlar. Bu burçta doğan insanlar daha yüksek bir frekansa geçiş için hepimize yardım edebilirler. Bu aslında onların tüm insanlığa bir armağanıdır. Eğer bir Toprak değilseniz bu enerjiyi topraklamak ve merkezlemek için çağırın. Onların görüşleri genelikle liberal ilerici ve bazen radikaldir. Eğilimleri zamanın biraz ilerisinde olmaktır. Yeryüzünün doğal döngülerine ve enerjilerine olan eşzamanlı derin bağlantılar yaratımların ve eski zamanların bilgelik belleğinin gücünü tedarik eder. Toprak insanları yaşamın bütün çehrelerinde doğal düzenin dönmesi için çabalarlar. Dengelerini kaybettiklerinde aşırı duygu durumları sergileyebilirler; “duygusal depremler”. Doğuştan yetenekleri olan sinerjiyi yeniden devreye sokmayı bilirler.

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Akbal - Gece

Kişilik - Güçlü mantıklı organize derin düşünceli ve ölçülü. Dayanıklı içgözlemci.

Nitelikler -

Mayalara göre Gece burcunda doğan insanlar hem yin (dişi) hem de yang (erkek) enerjinin bilgeliğini tüm yaşam alanlarında taşırlar. Dilsel yetenekleri gelişmiştir. Çok iyi yazar ve konuşurlar ve duygularını çok iyi ifade ederler. Sözleri o kadar güçlüdür ki yaralayıcı olabildiği kadar ilham verici ve şifa vericide olabilir. Sanatsal yetenekleri yüksek olduğu gibi psişik yeteneklerde geliştirebilirler. Mayalara göre Gece insanları çok iyi şaman olabilirler. Şafağı getirenler. Hayat yolunu berraklaştırıp aydınlatan yeni güneşi getiren hayalperestler. Bu nedenle karanlıktan veya bilinçaltından doğan güvensizlikler ve şüpheler defedilir. Gece insanlarının gerçekten çabalamamalarına rağmen durumları domine etme eğilimleri vardır. Bazısı fiziksel olarak iridir bazısı çarpıcı bir şekilde güzeldir diğerleri kişisel gücünü artırmak için giyinirler. Esnek ve güçlü bir zihne sahiptirler ve genellikle ev düzen ve aileye önemli derecede vurgu yaparlar. Kaderlerini gerçekleştirmek için Gece insanları boşluğa istekli bir şekilde seyahat etmelidirler ve bu onların gücü dahilindedir. Bu boşluktan dışarı yeni çözümler ve sanatsal ilhamlar getirirler. Gece çıkılan rüya yolculukları iyi olmanın hissiyle güven ve mutluluk inşa ederler. Eğer Gece boşluğun içine cesurca dalmazsa kendinden şüphe ve güvensizliğin karanlığında gezinirken bulur kendini.
    Vıyy ..

Bu Konudaki Etiketler