Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Parmağındaki Tek Taş Yüzük Sebebiyle Kpss Sınavı Geçersiz Sayıldı

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Parmağındaki Tek Taş Yüzük Sebebiyle Kpss Sınavı Geçersiz Sayıldı

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren tarih öğretmeni adayı Öznur Kayabaş'ın sınavı bitime 10 dakika kala parmağındaki tek taş yüzük gerekçe...

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren tarih öğretmeni adayı Öznur Kayabaş'ın sınavı bitime 10 dakika kala parmağındaki tek taş yüzük gerekçe gösterilerek geçersiz sayıldı. Duruma tepki gösteren Kayabaş "Bir yılımın emeği bir görevlinin "geçersiz" demesi mi?" diyerek tepki gösterdi. Yüzük hususunda kimse tarafından uyarılmadığını belirten genç kadın atamaların yapılması ile birlikte kendisi gibi öğretmen olan nişanlısı ile evlenme planları yaptıklarını anlattı.

2013 yılında üniversiteden mezun olan tarih öğretmeni adayı Öznur Kayabaş yaşadığı şok karşısında oturduğu yerden kalkamadığını ifade ederek sınavın yapıldığı okulun girişinde üstlerini didik didik arayan güvenlik görevlisinden sınıftaki gözetmenlere kadar kimsenin o ana kadar kendisini tek taş yüzük hususunda uyarmadığının altını çizdi. Sınavının bitmesine 10 dakika kala sınıfa giren ÖSYM görevlisi Kayabaş'ın parmağındaki tek taş yüzüğü işaret ederek kimlik ve cevap anahtarını alarak sınavını iptal etti. Genç kadın "Gerekçe benim parmağımdaki bu yüzük. Sadece yaptığı şey bunu (yüzüğü) gösterip kimliğimi alıp tutanak tutmaya masaya doğru gitti. Benim açıklama yapmama dahi fırsat vermeden "sınavınız geçersiz" dedi." ifadelerini kullandı. Aynı görevlinin sınıftaki gözetmenleri dışarı çağırarak Kayabaş hakkında tutanak tutulması halinde kendileriyle ilgili cezai işlemin yapılacağını söylediği öğrenildi.

ÖZNUR KAYABAŞ: BİR YILIMIN EMEĞİ BİR GÖREVLİNİN "GEÇERSİZ" DEMESİ Mİ?

Sınavın yapılacağı okul binasına girerken iki bayan polis memuru tarafından tepeden tırnağa kontrol edildiklerini anlatan Kayabaş ne girişte ne de sınav esnasında gözetmenlerce parmağındaki tek taşa dair herhangi bir uyarı almadığını vurguladı. Kayabaş "Sınav esnasında elim zaten sıranın üstünde o şekilde sorularımı çözüyorum. Kodlama yaparken hocaya soru sordum. Bu parmağımı sürekli kullanıyorum. Uyarı almış olsaydım yüzüğü bırakırdım kürsüye benim için sınav önemli olan. Eğer binaya girerken güvenlik bana bunu çıkar dese ben zaten çıkarırdım. Annemle babamla gitmişim onlara verirdim. Bir yılımın emeği bir görevlinin "geçersiz" demesi mi? Bu mu yani?" dedi.

'YÜZÜĞÜN İÇİNE KAMERA MI YERLEŞTİRECEĞİM?'

Hakkını aramak için yasal yollara başvurmaya hazırlanan Kayabaş'a KPSS sonucunu beklemesi gerektiği söylenmiş. ÖSYM görevlisinin uyarısından sonra tek taş yüzüğünün kendisinden alındığını içine ve dışına bakıldığını aktaran Kayabaş "Ben bunun içine kamera mı yerleştireceğim? Ben bununla kopya mı çekeceğim? Bu belki hayatımın en büyük cezası. Sabah sınav heyecanı ve dalgınlığı ile parmağımda gitmiş olabilirim. Tarih öğretmeniyim kadrolu olarak atanıp hayatımı çizmek istiyorum." dedi. Bugünkü KPSS sınavına aynı şekilde öğretmen olan nişanlısının da girdiğini ifade eden Öznur Kayabaş yaşanan yüzük talihsizliğinin evlilik planlarına gölge düşürdüğünü anlattı.

'NİŞANLIMLA ATANIP DÜĞÜNÜMÜZÜ YAPACAKTIK'

Unutkanlığının bedelinin bir yıl beklemek olmaması gerektiğini vurgulayan Kayabaş şöyle konuştu: "Ben 12 ay tekrar mı çalışacağım? Her geçen gün mezun sayısı artıyor. Tarih öğretmenlerinin ataması zaten zor. Ben hayaller kurmuştum; atanacağım düğünümü yapacağım. Kalkıyorsun şu yüzüğü taktığın için sana "biz senin sınavını iptal ediyoruz" diyorlar. Bir daha ben tekrar nasıl hazırlanayım? Senelerdir üniversiteye hazırlan üniversiteyi oku ALES'e gir KPSS'ye hazırlan. Bana orada "geçersiz" yazısı ekranda çıkarsa bir kere daha yıkılırım. Bilmiyorum bir daha çalışmaya gücüm olur mu? Bir daha sınava girerken "acaba yine bir şeyle mi karşılaşacağım" diye bir korku olacak. Sanırım bundan sonra KPSS'ye de girmem. O stres zaten hayatımız o 120 dakikaya bağlı."

OTURDUĞUM YERDE KALDIM'

Tarih sorularını gördüğünde "tamam" dediğini aktaran Kayabaş şöyle devam etti: "Geçen yıla göre çok çalıştığını ve soruların kendisine daha kolay geldiğini söyleyerek "Kütür kütür çözüyorum gerçekten güzel gidiyordu. Planım şuydu; sınavı bitireceğim yapamadıklarıma geri döneceğim. Ben tam bitirmişim yapamadığım sorulara geri dönerken hani son yarım saatte bir hızla gidiyorsun o hızla giderken aniden bir fren yapıldı. O şokla ben zaten diğer arkadaşların dikkatini de dağıtmamak için oturduğum yerde kaldım."

CHA
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

Yönetici UZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Bu madde ÖSYM giriş belgesinden alınma. Parantez içinde alyans hariç diyor. Tek taş yüzük alyans yerine geçmiyor mu? Yani ne olması gerekirdi? Birde "Emeğiniz Emanetimizdir." demiyorlar mı. Zaten sokacak adam her türlü sokuyor ne yapmaya çalışıyor bunlar.
    Kod:
    ## Hayat Sloganı ##
    if (sad() == true) {
        sad().Stop();
        beAwesome();
    }

Bu Konudaki Etiketler