Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 ve 7

Konu: Levent Kırca : Sanatçı Atatürkçü Olmak Zorundadır

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Levent Kırca : Sanatçı Atatürkçü Olmak Zorundadır

Levent Kırca yine AK Parti hükümetine yüklendi.

Tiyatro oyuncusu Levent Kırca ülkeyi sanatsız günlerin beklediğini belirtti. "Tüm gerici yönetim gerici hükümetler sanatı istemez. Sanat aydınlık işidir. Sanat çağdaşlaştırır sanat ileri götürür geri götürmez. Siz eğer ülkeyi geri götürmek istiyorsanız burada sanata ihtiyacınız yoktur" dedi.

Levent Kırca: Sanatçı Atatürkçü olmak zorundadır

Levent Kırca dün akşam Atatürkçü Düşünce Derneği Akçakoca Şubesi'nin organizasyonu ile Öğretmenevi'nde "Azınlık" isimli oyununu sergiledi. Salon tamamen dolarken Levent Kırca 90'uncu defa sergilenen oyunun ardından ayakta alkışlandı. Levent Kırca oyunun ardından gençlerle sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Levent Kırca Türkiye'de çağdaşlık özgürlük ve Atatürkçülüğün tehdit altında olduğunu belirterek "Sanatçı arkadaşlarımıza benim sözüm; bugün Türkiye Cumhuriyeti tehdit altındadır. Bugün Türkiye'de özgürlük çağdaşlık Atatürkçülük tehdit altındadır. Türk gençleri yasaklıdır tutukludur. Türk ordusu tehdit altındadır hapishanelerdedir. Sanatçı dediğimiz kişi aydın olmak mecburiyetindedir. Ülkesini düşünmek mecburiyetindedir Atatürkçü olmak mecburiyetindedir. Bunun dışında olanlar sadece günlük menfaatleri için hükümeti ödüllendiriyorlar.

"SON BİR DÖNME ŞANSI VERİYORUM ONLARA"

TRT'de şurada burada program yapıyorlar. Niye biz TRT'nin önünden geçemiyoruz diğer televizyonlara çıkamıyoruz. Eğer ayrıca bir mücadele vermek gerekiyorsa bu demokratik mücadele olmalı. Bu sandıkta verilmeli. Bu benim fikrimdir. Ben bu duruma müdahale etmeyen ne kadar sanatçı varsa hepsini kınıyorum. Yarın tüh diyeceklerinden eminim. Çünkü bunların çoğu cahil. Başlarına ne geleceklerinden haberleri yok. Bugün yandaşlar üç-beş kuruş için döneklik yapıyorlar. Ben de son bir dönme şansı veriyorum onlara. Atatürk'e dönsünler cumhuriyete dönsünler bize dönsünler onlara ihtiyacımız var" dedi.

"GERİCİ HÜKÜMETLER SANAT İSTEMEZ"

Levent Kırca "Türkiye'nin geleceğini nasıl görüyürsunuz?" sorusunu ise "Ben mesleğim açısından bakacak olursam sanatsız günler bekliyor. Çünkü tüm gerici yönetim gerici hükümetler sanatı istemez. Sanat aydınlık işidir. Sanat çağdaşlaştırır sanat ileri götürür geri götürmez. Siz eğer ülkeyi geri götürmek istiyorsanız burada sanata ihtiyacınız yoktur. Bilakis sanatı susturursunuz televizyonları gazeteleri susturursunuz. Çünkü suskun başı önünde eğik hiç sesini çıkarmayan muhalefet yapmayan bir ülke insanını ihtiyacınız vardır. Önümüzdeki günler biraz bunu getirecek gibi görünüyor. Şu anda da biraz ucunu görmüş durumdayız bu durumun" diyerek cevapladı.

Enonhaber
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

www.foruminci.net

MeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    90
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

cahillermi aptallarmı çözemedim.

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Alıntı MeY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cahillermi aptallarmı çözemedim.
    Bence ikisi bir arada

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Çakılım nerdeee... BamBam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    745

saçma..
    Çakıl'ımdan Uzak DUR!

.................

İnanın Çocuklar ! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler.

Ötüken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Sanatçının illa ki aynı düşüncede olması gerekmiyor. Öyle olsa sanatçı olamaz.
    Ama Atatürk'ü sevmiyor ise belli saygı duymak ve hakkında olumsuz konuşmaması gerekir.

Yoksa herkesin düşüncesine saygımız vardır.
    Bir Köpeğin Dostluğu Bir Dostun Köpekliğinden Daha İyidir.

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Bence bir insanın Atatürkçü olması için illaki meydanlarda ben kemalistim diye bağırması gerekmiyor. Eğerki siz onun ilke ve inkılaplarıyla uyumlu bir düşünce yapısına sahipsiniz zaten Atatürkçüsünüzdür.
    Milliyetçilik(Atatürk milliyetçiliği) bağımsızlık ilericilik bilimin üstünlüğü gibi ilkeler sizin için olmazsa olmaz ise siz açık açık söylesenizde söylemesenizde zaten Atatürkçüsünüz demektir.
    "Tüm gerici yönetim gerici hükümetler sanatı istemez. Sanat aydınlık işidir. Sanat çağdaşlaştırır sanat ileri götürür geri götürmez. Siz eğer ülkeyi geri götürmek istiyorsanız burada sanata ihtiyacınız yoktur"
    Bu söze sonuna kadar katılıyorum. Siz hiç dünya standartlarının çok gerisinde kalan ülkelerde sanat etkinlği olduğunu yada dünya çapında sanatçı yetiştirdiklerini gördünüz mü?
    Bu ülkede Atatürkü sevmiyorum diyen adam vatan hainidir benim gözümde ötesi berisi yok bunun. Bu konu düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilebilir bir şey değildir.
    Unutmayın ki atasına saygısı olmayan adamın tanrısı dahil hiçkimseye saygısı yoktur.

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

www.foruminci.net

MeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    90
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

bana göre tüm Türk milleti Ataürkçü olmalıdır ..

Bu Konudaki Etiketler