Şampiyonluk mücadelesinde Trabzonspor’la amansız bir yarışın içinde olan futbol takımı hafta sonunda deplasmanda Karabükspor karşısında kader maçlarından birine daha çıkacak. Sarı-Lacivertliler bu karşılaşmayı kazandıkları taktirde şampiyonluğa bir adım daha yaklaşacak. Futbol takımı Karabük’te maç heyecanı yaşarken Fenerbahçe yönetimi de Olağan Mali Kongre için üyelerin karşısına çıkacak. 8 Mayıs Pazar günü Faruk Ilgaz Tesisleri’nde saat 10.30’da başlayacak mali genel kurulda Yönetim kurulu profesyonel futbol şubesi hesapları denetleme kurulu ibra edilecek. 3675 milyon lira tutarındaki rekor derecedeki 2011 tahmini bütçesi için üyelerden onay istenecek. 2012’de yürürlüğe girecek UEFA kriterleri göz önünde bulundurularak Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Şubesi’nin Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki faaliyetlerine ilişkin tüm aktif ve pasifiyle Fenerbahçe Sportif Hizmetler San. Ve Tic. A.Ş.’ye satışı suretiyle devri hususunda Türkiye Futbol Federasyonu’na müracaatta yönetime yetki verilmesi istenecek.

Kutlualp dosyası açılıyor!

Ayrıca kulüp için gerekli görülen her türlü gayrimenkul yatırımlarının yapılması için gayrimenkul satın almak kiralamak intifa ve irtifak gibi her türlü ayni hak tesis etmek bunlara ilişkin olarak tapu dairesi nezdinde her türlü işlemi yapmak hususlarında yönetim kurulu yetki talebinde bulunacak. Bu arada 3 yıl süre ile geçici ihraç cezası alan eski yönetici Hakan Bilal Kutlualp’in bu kararın kaldırılması için tüzüğün 67. maddesi uyarınca yapmış olduğu müracaat üyelerin görüşüne sunulacak.