Bedensel Engelli milli okçu Gülbin Su ''Türkiye Açık Saha Okçuluk Şampiyonası''na katılmak için Antalya'ya gitti.

Müsabakalarda engeli bulunmayan sporcularla yarışacağını belirten Su ''Çin'in başkenti Pekin'de paralimpik rekoru kırmama ve yarı finale kalmama karşın dördüncülüğü elde ederek madalya alamadım. Halen bunun etkisindeyim. 2009 yılının Ağustos ayında Çek Cumhuriyeti'nde yapılacak Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyorum. Olimpiyatlarda kaçırdığım madalyayı Dünya Şampiyonası'nda telafi edeceğim. Antalya'da açık sahada sezonun son yarışını yapacağız. Aynı zamanda milli takım seçmeleri niteliği taşıyan müsabakalarda engeli olmayan sporcularla yarışacağım halde kesin dereceye gireceğime inanıyorum. 22 Kasımda da Isparta'da ilk salon yarışması var. Orada da madalya şansım yüksek.''

Okçuluk Federasyonu İl Temsilcisi Mehmet Üşenmez de Antalya'da yapılacak müsabakalara Gülbin Su'nun yanı sıra Burak Üzenmez ve Cenk Polat ile katılacaklarını belirterek ''Özellikle Gülbin ile Burak'tan madalya bekliyoruz'' diye konuştu.