Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ''Ali Turan bu takımda yeniden kaptanlık yapmak isterse kapım ona her zaman açık'' dedi.

Kafkas futbolcuları Samih Serdar Hasan Ali ve Ömer ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen söyleşiye katıldı.

Kafkas yaptığı konuşmada gençlere önem veren teknik adam kişiliğiyle de ön plana çıktığını ifade ederek Kayserispor'a kazandırdığı gençlerin birkaç yıl içinde büyük takımların gözdesi haline geleceğini savundu.

Kayserispor'un inşaatı süren tesisleri tamamlandığında mevcut tesisleri altyapı için tahsis edeceklerini belirten Kafkas sarı-kırmızılı ekibin bu sayede daha da güçleneceğine inandığını dile getirdi.

Kafkas Kayseri'de birden fazla taraftar derneği bulunmasıyla ilgili olarak da ''Kayserispor marka değeri olan bir takım. Taraftarlar birlikte hareket etmeli. Ligin ilk yarısındaki son 2 maçımızda taraftarın sergilediği birlikteliğin sürmesi lazım. Bu konuda bizim de çalışma yapmamız gerekir. İçeride az maç kaybediyoruz. Taraftarımız takımlarına skora değil her zaman sahip çıkmalı'' dedi.

Kafkas Ali Turan'ın şu anki pozisyonuyla ilgili yöneltilen soruya ''Ali Turan'ın bu takımda oynamasını istiyordum. Büyük takımlar zaman zaman futbolcuların akıllarına girebiliyor. Bu futbolcuyla ilgili gelinen son nokta istenilen seviyede değil. Şahsi kanaatim Ali Turan bu takımda yeniden kaptanlık yapmak isterse kapım ona her zaman açık'' diye konuştu.

MEHMET TOPUZ VE GÖKHAN ÜNAL'IN FENERBAHÇE'YE TRANSFERİ
Bir öğrencinin kulüp yönetiminin ısrarla ''satmayacağız'' demesine rağmen Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal'ın bugün Fenerbahçe'de forma giymelerini nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Kafkas şöyle konuştu:

''Mehmet Topuz'un da Gökhan Ünal'ın da bu takımdan ayrılmasını istemedim. Kayserispor'un bu futbolcularla birlikte daha da büyümesini istedim. Arz ve talep meselesi. Verilenle istenen arasında uçurum oluyor. Oyuncular gelecek kaygısıyla daha büyük paralar istiyor. Yarın yetiştirdiğimiz genç yeteneklerin de büyük takımlara gittiğini göreceğiz.''

''MİLLİ TAKIM İÇİN TEKLİF ALMADIM''
Kafkas A Milli Takım'da teknik direktör olarak görev almak isteyip istemediği yönündeki soruya da ''Şu ana kadar teklif almadım. Böyle bir görevde bulunmak onur ve gurur verici. Her teknik adam A Milli Takım'da çalışmak ister. Kayserispor'daki genç yeteneklerin başarısı benim için en büyük mutluluk kaynağı olacaktır. Şu an için A Milli Takım ile ilgili bir düşüncem yok'' karşılığını verdi.

Kafkas Kayseri'de 4 yıldır hiç gol yemeden şampiyon olan Behice Yazgan Kız Lisesi futbol takımının Kayserispor ile maç yapma isteğini de kabul ederek nisan ayı sonunda bu takımla maç oynayacaklarına söz verdi.