Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Makukula üç büyükleri kaale almıyor

İnanın Çocuklar ! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler.

Ötüken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Post Makukula üç büyükleri kaale almıyor

Süper Lig'in flaş ekibi Kayserispor'u ikinci devre hazırlıklarını sürdürdüğü Antalya kampında ziyaret ettik.. Sarı-Kırmızılı formasıyla oynadığı futbol ve attığı gollerle bir anda dikkatleri üzerine çeken ve adından en çok söz edilen futbolcu olan Süper Lig'in gol makinası Ariza Makukula ile röpörtaj yaptık.

İşte gol makinasının sorularımıza verdiği cevaplar

-Evet Ariza öncelikle ikinci yarı hazırlıkları nasıl gidiyor? Gördüğüm kadarı ile gerek sen gerek takım arkadaşların çok hırslı görünüyorsunuz.

--Evet hazırlıklara çok iyi başladık takım olarak. Çok güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz. Hocamızın isteklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Şu an her şey yolunda umarım böyle devam eder. Takım çok hırslı çok iyi çalışıyor herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. İkinci yarıya çok iyi hazırlanmamız gerektiğinin bilincinde herkes. Çünkü ikinci yarı zorlu geçecek bütün takımlar daha çok mücadele edecek.

-Bugüne kadar dört büyükler hariç Süper lig'de şampiyon olmayı başaran olmadı. Siz de bu sezonun ilk yarısını çok iyi yerde bitirdiniz. İkinci yarıda Kayserispor'un şampiyonluk şansını nasıl görüyorsun?

--İlk yarıda çalıştığımız kadar çalışırsak bunu başarmak çok zor olmayacak. Sizin de bildiğiniz gibi sezonun ilk yarısını lider bitiremesek de iyi yerde bitirdik. İkinci yarıda aynı şekilde çalışarak ve kazanarak devam etmemiz gerekiyor. Şimdi de zorlu geçecek ikinci yarıya hazırlık zamanındayız ve çok iyi çalışıyoruz. Kayserispor için elimizden gelenin en iyisini yapıp bunu başarmaya çalışacağız.

--2010 Dünya Kupası'nda milli takım kadrosunda yoksun. Orada olmayı hak ettiğini düşünüyor musun?

--Tabii ki orada olmayı çok isterdim; Dünya kupasında forma giymeyi o sahada olmayı hangi futbolcu istemez. Nedenini bilmiyorum ama malesef orada olamayacağım. Artık dünya kupasını düşünmek istemiyorum. Sadece Kayserispor'un başarısını düşünüyorum.

--Türkiye'deki üç büyük kulüpten hangisine oyun stilinin daha yakın olduğunu düşünüyorsun? İlk yarının gol kralısın ve üç büyükler gol yollarında sıkıntı yaşıyor. Galatasaray da sakatlıklar Beşiktaş ve Fenerbahçe de formsuz golcüler var.

Oyun stilimle ilgili bunu hiç düşünmedim. Üç büyüklere göre hiç düşünmedim. Ben her şeyi kendi takımım için yapıyorum. Kendi stilimi de kendi takımım için düşünüyorum. Öncelikle Kayserispor'la yoluma devam edeceğim. Sonrasına da ilerleyen günlerde bakacağız.

--13 golle Turkcell Süper Lig'in gol krallığında zirvedesin. İkinci yarının başlamasıyla birlikte gol krallığında iddialı mısın? Hedefin kaç gol atmak?

--Önemli olan benim gol kralı olmam değil; kayserispor'un başarısıdır. Ben gollerimi atmaya devam edeceğim.

--Ariza ilginç bir istatistiğe sahipsin. Rakip kalelere 13 gol attın ancak iki gol de kendi kalene attın bunun için ne söylemek istersin?

--Ah...Ne diyebilirim ki...Şanssızlık.... Çok üzüldüm ama bunlar futbolun içinde var.

--Türkiye'de en beğendiğin futbolcu kim?

--Leo Franco

--Peki dünyada örnek aldığın ve en beğendiğin futbolcu ?

--Dünyada gerçekten bir çok iyi oyuncu var; Messi Ronaldinho Ronaldo. Ama ben Christiano Ronaldo'nun gerçekten bir fenomen olduğunu düşünüyorum.

--Formasını giymek istediğin ya da hayallerini süsleyen takım hangisi?

--Şu anda Kayserispor

--Yorucu bir antrenmandan sonra bizi kırmayıp sorularımızı cevapladığın için çok teşekkür ediyor başarılar diliyoruz.

--Ben teşekkür ederim. Kolay gelsin

Doğukan Nafis YÜCEL /
    Bir Köpeğin Dostluğu Bir Dostun Köpekliğinden Daha İyidir.

Banned
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    0

bisde onu almıyorus=)

Bu Konudaki Etiketler