MUHTEŞEM YIL 2014

GENEL BAKIŞ


AŞK-MEŞK


Astroloji okurları dertlerinden parasızlıkdan işsizlikten sağlık sorunlarından yakınadursun okuma oranlarında önceliği daima aşk-meşk alıyor. Yani ilişkiler. Bu nedenle aşık olacağınız kişiyle hangi tarihlerde karşılaşabilirsiniz hangi gökyüzü olayı sizi aşka yakınlaştırır hangi gezegen aşkta yanılmanıza sebep olur hepsini yazdım. Yeni aşklar eski aşkın geri dönme ihtimali evlilik olasılıkları 2014’ün can alıcı başlıkları olacak. Bu kez yeryüzüne ters köşeden baktım.


BOŞANMAK


Evlilik için uygun tarihler arayanlar kadar boşanmak isteyenler olduğu da bir gerçek. İstatistikler boşanma oranının % 50 olduğunu yazarken bu konuyu günde getirmenin gerekli olduğunu fark ettim. Boşanmak için uygun dönemi yazan ilk astrolog olduğuma eminim fakat okur sorularının bu konuda yönlendirici olduğunu inkar etmemeli. Sizin ya da sevdiğinizin boşanma olasılığı olan tarihleri alt metinlerde mutlaka okuyacaksınız.


PARA-PUL


İşsizliğin sorun kaynaklarının başında geldiği ülkelerden birinde yaşıyorsanız finansal sorunlara duyarlı insanların cevap aradığını unutmamalısınız. Dolayısıyla iş bulmak iş kurmak şirketi fesh etmek borsada yıkılmamak iyi para kazanmak hatta piyango kazanmak için gökyüzünden destek almakta fayda var. Yine ters köşeden baktım ve her başlığı derleyip topladım. Para-pul başlığının alt metninde bu olasılıklar gündeminizdeyse mutlaka okuyacaksınız. Konuyla ilgili bilgi yoksa olasılık da yoktur en azından 2014 içinde yoktur. Koşulları boşuna zorlamayın.

ÇOLUK-ÇOCUK


Çocukların geleceğini kendi doğum haritasında arayan pek çok anne-baba beni bu konunun altını çizmeye teşvik etti. Öyle ya adeta yarıştırılan aşırı yüklü eğitim sistemi içinde sosyalleşmeye ve kafasını gömdüğü bilgisayar-cep telefonu kumundan dışarı çıkmamaya zorlanan gençler ve çocukların geleceği merak konusuydu. Bu sene sağlığı nasıl olacak” diye soran pek yoktu da “bu sene okulda başarılı olacak mı” ilk soruydu. Ben hepsini yazdım. İlişkiniz içinde hangi dönemlerde sesler yükselecek hangi dönemlerde iyi anlaşacaksınız ne zaman sağlıklı ve canlı görünecek ne zaman yorgunluklarınızı paylaşacaksınız alt metinlerde her şey mevcut. Yazılmayanı boşuna aramayın o konuda bir gezegen etkisi yok demektir.2014’DE GÖKYÜZÜNÜN KEHANETLERİ


2014 yılının genel gökyüzü görünüşüne baktığımda zor çok zor bir Nisan ama Mayısdan itibaren açılan neşe veren umut veren etkiler gördüm ve hevesle yazmaya başladım.

Yol uzun anlatacak çok şey var ve henüz 2013 yılının ikinci yarısına adım attık. Tarihi bir yıl yaşıyoruz. Uranüs-Plüton savaşına öyle uzun zamandır maruz kaldık ki hiç bitmeyecek ve bu devran hiç değişmeyecek sanıyoruz. Oysa 2014 yılı olumlu etkilerle dolu.

21 Aralık 2013’den itibaren 2014 yılının Ocak ayında Oğlak burcunda gerileyen Venüs yukarda bahsettiğim savaşın tam ortasına düşen bir ajan gibi gizli ilişkileri işleri kontrol edecek. Saklambaç oyunu 31 Ocak’a dek sürerken eski sevgililerin veya eski yöneticilerin yolunuza çıkışı hiç görüşmediğiniz babanızın karşınıza çıkıvermesi sürpriz olmamalı. Gerileyen aşk ve sevgi gezegeni Venüs her zaman eski sevgiliye geçmişte bıraktığımız kişilere davetiye gönderir ve güzel günlerinizi hatırlatır. Ne yöneticilerinizin ne eski eşinizin ne de yıllarca size hem annelik hem babalık yaptığı halde uzun zamandır görmediğiniz ebeveyninizin aklından çıkmadınız. Bunu Venüs gerilerken duyacak veya göreceksiniz.

Venüs gerilemesinin işlevi sadece eskileri eskimeyenleri karşımıza çıkartmak değil elbette. O bir gizli ajan. Yani yönetimi zalimce elinde tutmak isteyen Plüton ile devralmak isteyen genç dahi delişmen Uranüs arasındaki savaşın bir kez daha tetikleyicisi. Bu nedenle eski bir dosyayı belgeyi bilgiyi ortaya atarak yeniden tozun dumana karışmasına ve arkası güçlü olanın kazanmasına çabalayacak. Öncelikle Satürn’le ( finansal kaynaklar ve disiplin sabır gibi erdemler) güç birliği yapması süregelen düzeni ( Plüton)’u desteklediğini gösteriyor. Yani onun gizli görevi yönetimi zalimce elinde tutanın karşısındakileri alaşağı etmek.

Venüs görevini kısa sürede tamamladıktan sonra 31 Ocak da durağanlaşacak. Bu andan itibaren görevi bitmiş sayılmayacak. Asıl belge ve bilgiler esas unutamayanlar 4 Mart 2014’e kadar her hangi bir zamanda karşımıza çıkabilirler. Oğlak burcu doğum anınızda hangi alanınızda ise gizli görev o alanda gerçekleşecek. Yani önce profesyonel bir biçimde hazırlanmış doğum haritasına ihtiyacınız var.

2014’ün ŞANSLARI

Jüpiter son yıllarda birkaç burcu dolaşıp birkaç konuda şans dağıtmaya çalışıyor. Bu hakikaten bir şans. Hem hızlı davranıyor hem bekletmiyor hem farklı alanlara odaklanmamızı sağlıyor. Hayatımızdaki en önemli faktör şans olduğuna göre Jüpiter’in her adımını takip etmek de yarar var.

2014’e adım attığımızda güç odağı Plüton’u karşısına alan Jüpiter’in gerilemesiyle şansı arıyor olacağız. Bu arayış Mart başına dek sürecek. Yengeç burcundaki gerileme yurt vatan yuva aile konularında talihsizliklere sebep olacak. Ev almakla mülk edinmekle yatırım yapmakla boşuna uğraşmayın. Yatırım kaynaklarını doğru seçtiğinizi düşünürken yanılabilirsiniz. 6 Mart’dan itibaren yatırımlarınızı planlayabilirsiniz. Borsaya çok yakın temas olmasa da sıcak bakabilirsiniz. Mülk edinmenin kıymetli bir şey olduğunu dünyada bir mekana ihtiyacınız olduğunu hatırlayabilirsiniz. Tüm bunları düşlerken veya düşünürken gerçekleşivermesine şans diyeceksiniz. Namı diğer Jüpiter.

31 Ocak 26 Şubat 20 ve 21 Nisan da riskli herhangi bir yatırımdan ev almaktan aile kurmaktan iş kurmaktan ayrılmaktan veya bir beraberliğe karar vermekten kaçınmalısınız. Jüpiter’in sert açıları ülke genelinde fırtınaya dönüşebilir. O günü izleyen (+/_ 5 gün) de dikkatli olmaktan yarar var.

16 Temmuzdan itibaren şans oyunları borsa riskli yatırımlar projeler ve çocukları gençleri ilgilendiren her konu altın değerinde olacak. Jüpiter Aslan burcuna geçiş yaparak cesareti körükleyecek. Temmuz başına dek araştırmalarınızı sürdürün hangi kaynaklarla çalışacağınıza karar verin. Hızla yol alan Jüpiter’in ışınlarından yararlanmalısınız. Yaratıcılığın aşkın çocuklar ve gençlerin sahne sanatlarının doğal alanı olan Aslan burcunu Jüpiter ziyaret ettiğinde aşk yaratıcı projeler çocuklar ve gençlerle sahne sanatları kaybettiği değeri yeniden kazanacak. Tiyatrolar gazinolar yeniden şenlenebilir mi? Kesinlikle evet. Projesine kaynak bulamayanlar bulabilir mi? Yeterince yaratıcıysa evet.

24 Mayıs da gerçekleşen Jüpiter-Satürn olumlu açısı 25 Eylül de oluşan Uranüs-Jüpiter olumlu açısı yılın ikinci yarısındaki önemli açılar. Her ikisi de olumlu. Buda yılın ikinci yarısının pek çok anlamda mutluluk getireceğini bilmemizi sağlıyor. 15 Aralık da rüzgar yeniden ters dönebilir ve yılın başındaki gibi toplu gözaltılar depremler soğuk savaşlar veya ekonomik istikrarı zora sokan kararlar ortaya atılabilir. Uranüs-Plüton savaşı yeniden tetiklenecek ve 21-24 Aralık arasındaki 3 gün boyunca bir grubun aşırı baskısı gündemi meşgul edebilir. Bugünlerde ne borsanın ne diğer yatırımların kazandıracağını aklınızdan bile geçirmeyin. 2015 yılı 2014 ile 2013 yılının bir rövanşı niteliğinde. İki yılın en iyi ve en kötü olaylarını aynı film karesinde tekrar yaşayacağız. Bu nedenle 2014’de neler yaptığınıza nasıl tepki verdiğinize hangi konularda karar alıp ilerleyebildiğinize önem vermelisiniz.


TUTULMALAR

Tutulmalar ikiye ayrılır; Ay tutulması Güneş tutulması.

Ay tutulması hızlı bir sonuç Güneş tutulması hızlı ve yeni başlangıç fırsatı yaratır. Değerlendirebilen için kaymaklı baklavadır. Ay tutulması gerginlik kaynağıdır Güneş tutulması açılarına göre mutluluk kaynağı da olabilir akıl tutulması da getirebilir. Her ikisinin mutlu yada mutsuz sonuç getireceği Ay’ın açılarına bağlıdır eski dönem inançlarına değil. Çoğu astrolog yetersiz bilgisi sebebiyle tutulmalardan korkar. Başkalarını da korkutur. Bana sorarsanız ortalama 2 Güneş tutulması ve ortalama 2 ay tutulması 1 yıl için azdır. Evren bize daha fazla şan vermeliydi.

2014 yılında yazmaya da yaşamaya da doyum olmayacak 2 tutulma var. 29 Nisan’da Boğa burcunda oluşan Güneş tutulması ve 23 Ekim de Akrep burcunda oluşan Güneş tutulması. Her ikisi de genel anlamda para mal mülk temsil eden alanlar. Birbirinden güzel iki tutulma 2014 yılının Nisan-Mayıs ve Ekim-Kasım aylarını unutulmaz kılacak.

Nisan-Mayıs aylarında hem yatırımlar değer kazanacak hem gelirlerimizi arttıracak özel haberler alacağız. Mülk edinmek veya evlilik için en ideal dönem 29 Nisan ( +/_1 hafta).

Ekim-Kasım aylarında ise başkalarının kaynakları yani krediler sponsorların paraları ikramiye piyango telif yer altı zenginlikleri miras nafaka alanlarında beklentilerimizin üstünde gelire sahip olabiliriz. Her iki tarihe de iyi hazırlanarak tabii. Havadan para beklemek de pek doğru değil. Hedefi doğru belirlemek ve o yolda çalışmak Güneş tutulmalarından yararlanmanın 2 koşuludur.

15 Nisan da Ay Terazi burcunda tutulacak ve kadersel etkilerle ortaya çıkan duygusal patlamalara ve ilişkilerin bozulmasına neden olacak. Fakat aynı gün Mars Satürn Plüton gerilediği için sessiz kalmak tepki vermekten daha çekici gelecek. Bu dönem boşanmalar açısından başvurularda yoğunluk yaşanacak bir dönem fakat sürecin uzayacağı etkilere maruz kalınacak.

8 Ekim de Koç burcunda Ay tutulacak. Koçlara özgü tepki vermek sinirlerine bir türlü hakim olamamak aşırı ileri gitmek sözün sonunu dinlemeden kafa göz yarmak demek. Bu durumda ay tutulması kişisel kayıplara ve ağır cezalara sebep olabilir. Uranüs-Dolunay kavuşumunda gerçekleşen tutulma bize sürpriz olayların sinir bozucu olabileceğini kişisel kariyer planlarımızın suya düşebileceğini anlatıyor. Öncü olduğumuz alanlarda yarattıklarımızın başkaları tarafından ele geçirilmiş olduğunu anlamak liderlik yapmak istediğimiz bölüme başkalarını ayak oyunlarıyla ikna etmiş birinin gelmesi kişiliğimizi ortaya koymak isterken engellenmek olasılıklardan bazıları. Tepkisiz kalmanın imkansız olduğu durumda aklı ve sağduyuyu devreye sokmak gerekecek.


TÜM KÖTÜ OLAYLARIN SEBEBİ SATÜRN MÜ?

Hiçbir gezegen tek başına çok kötü veya çok iyi olamıyor. Bir burca geçişi sırasında özelliklerini daha baskın olarak vurguluyor veya durağanlaştığında baskısı aşırı oluyor veya başka gezegenlerle sert çekişmeli açılar kurduğunda tüm kötücül özelliklerini açığa çıkarıyor.

Satürn’ün 2 özelliği var; yaşamsal engeller çıkarıp ders vermesi ve kalıcı ilişkiler işler sağlaması. Biri yoksa ötekide yok. Engellendiğimizi düşündüğümü duruma olaya kişiye sabırla katlanırsak kalıcı bir hedefe ulaşabiliyoruz.

Satürn 2014’ün büyük bölümünü Akrep burcunda geçirmeye devam edecek. Burası ameliyatların yer altı kaynaklarının sponsorların paralarının kredilerin eşin paralarının ve borçların vergilerin sigorta ödemelerinin alanı. Parayla ilişkimiz sınavdan geçiyor. Engeller hayata daha sıkı tutunmamız için. Ameliyat olduğum ne acı diye düşünüyorsanız atın içinizden negatif düşünceleri. Ameliyat oldunuz hayatı daha uzun yaşamak için. 2014 ‘de bu süreç devam edecek. 23 Aralık’da Satürn Yay burcuna geçecek. Değerli gençlerimizin ve çocuklarımızın üzerindeki baskı kalkacak. Türkiye Cumhuriyetinin doğum haritasında Akrep burcu çocukları ve gençleri temsil ediyor. Eğitim sistemi Satürn’ün Akrep burcuna girdiği dönemden bu yana değişimden geçiyor. 4+4+4 den dershanelerin kapatılmasına kadar yapılan veya yapılmaya çalışılan değişimler birçok ebeveyn için sorun kaynağı oldu. Katlanılmaz durumlara katlanan anneler ağlayarak okula devam eden çocuklar Satürn’ün güçsüzlüğünü deneyimliyordu. 23 Aralık 2014’e kadar devam eden süreçte Satürn’ün olumlu ve olumsuz dönemlerine rastlayacağız.

24 Mayıs’a kadar Satürn ciddi bir sorun yaratmadan feci bir ders vermeden ve büyük bir sınavla sizi sınıfta bırakmadan yola devam edecek. 24 Mayıs( +/-1 hafta) Yengeç burcunda yol alan şans gezegeni Jüpiter’le kuracağı olumlu açı sınavsız bir diplomanın sevincini yaratacak. Şans eseri kalıcı olma ihtimali olan ilişkiler işler karşımıza çıkabilir. Harika bir ev beğenip satın alma olanağı bulabiliriz. Çocuklarımız için aradığımız işi bulabiliriz. Dahası ilişkiler sabırla sakinlikle donatılabilir. Fakat Satürn gerilediği için kişileri ve işleri kendimiz sınamalıyız. Sınavdan geçenlerle yola devam etmekte yarar var.Hepinize mutlu sağlıklı aşk dolu parasız kalmayacağınız bir yıl dilerim.

SU KARAKUŞ