Dünya’da ve Türkiye’de adı bikini kategorisi olarak geçen branş vücut geliştirmenin bir alt kategorisi. Hiçbir zaman en büyük kasa ulaşmanın öncelikli olmadığı kadınlık hatlarını kaybettirmeyen ve fitness camiasında en çok revaçta olan kategori.

Bu branşın Türkiye’deki başarılı isimlerinden Deniz Eke Vatan gazetesine verdiği röportajda günlük hayatına ve çalışma temposuna dair bilgiler verdi. İşte Eke’nin röportajından dikkat çeken kısımlar:

-Günde kaç saat anternman yapıyorsun?
Haftanın her günü mutlaka antrenman yaparım. Yarış zamanlarına göre tempom değişiyor. Yarışa yakın dönemlerde sabah 07.00'da kardiyo ile güne başlarım. Saat 13.00'da ağırlık antrenmanı yaparım.

-Sadece ağırlık antrenmanı mı yapıyorsun?
Podyumda daha estetik ve kıvrak görünmek için dans dersleri alıyorum ve pilates yapıyorum. Bunun yanında masaj yaptırmak ve saunaya girmek de bir sporcu için çok önemlidir.

-Kadınlar spora olan igisi gün geçtikçe artıyor mu yoksa öyle mi görünüyor?
Kadınları bikini klasmanında ortaya çıkan görüntüler çok cezbediyor. Kadınlar vücut çalıştırmanın maskülen bir şey olmadığını anladı. Sıkı bacaklar ve kalkık bir poponun daha iyi göründüğünü keşfetti. Bu yüzden kadınlar sporla gün geçtikçe daha çok ilgileniyor.

-Antrenman beslenme ve uyku hangisi ne kadar önemli?
Yemek bu işin yüzde 60'ı kalan yüzde 40'ı antrenman içeriği ve şiddeti.

-Erkeklerin vücut yapan kadına bakışı nasıl oluyor?
Her erkek kesinlikle vücut çalışan spor yapan ve fit görünen bir kadını daha çekici buluyor. Hatta takdir ediyor ve saygı duyuyor.

-Erkek arkadaşın var mı?
Hayır yok. Çok yoğun bir tempoda çalışıyorum ve tamamen hedefe kilitlenmiş durumdayım. Bu yüzden bu konuya kafa yormadım.

Sözcü