Beş yıl önce bu tarihlerde kaybetmiştik onu.

Müzikten ümidimizi kestiğimiz bir daha asla "efsane" göremeyeceğimizi düşündüğümüz bir dönemde parladı gözlerimizi kamaşatırdı hepimizin kalbinde iz bırakarak gitti.

Uzunca bir süre de unutulmayacak.

İşte Amy ve kendi cümleleriyle iç dünyası...

1. "16 yaşımdan itibaren tepemde kara bulutlar hissetmeye başladım. O zamandan beri antidepresan kullanıyorum."

2. "Mücadele gücünün büyüklüğünle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Mücadele gücün içinde ne kadar öfke olduğuyla alakalıdır."

3. "Gerçek şu ki; tam bir romantiğim. Zor biriyim evet fakat söz veriyorum ki asla ama asla sıkıcı biri olmayacağım."

4. "Bu günlerde müzik 'Sana ihtiyacım yok sen benim kim olduğumu bilmiyorsun!' tadında. Oysa eskiden müzik 'Beni sevmemen umurumda değil sokağın ortasına yatıp göğsümden kalbimi sökeceğim ve sana göstereceğim' tadındaydı!"

5. "Hayat devam ediyor. Kontrol edemeyeceğimiz ya da değiştiremeyeceğimiz şeyler için üzülmenin hiçbir anlamı yok!"

6. "Her gün aşık oluyorum. Ama insanlara değil durumlara aşık oluyorum!"

7. "Bazen öyle şarkı sözleri yazıyorum ki aynaya bakıp kendime itiraf edemediğim şeyleri bile insanlara söylüyorum."

8. "Kişisel olarak atlatamadığım olaylar hakkında şarkılar yazıyorum şarkıları yazdıktan ve söyledikten sonra o konularda kendimi çok daha iyi hissediyorum."

9. "Kendi kendimin en sert eleştirmeniyim. Kafaya koyduğum şeyi yapamazsam asla mutlu bir kız olamam."

10. "Yetenekli olduğumu biliyorum. Ama dünyaya sadece şarkı söylemek için gelmedim. Bir eş bir anne ve ailesine bakan biri olmak istiyorum. Mesleğimi seviyorum ama sadece bundan ibaret olmayacak."

11. "Bazen güncel müzikleri dinliyorum ve çok sinirleniyorum."

12. "Yeni dönem müziklerini pek dinlemiyorum. Eskileri seviyorum. Eski müzikler daha dramatik; bir şarkının içine koca bir hikaye sığdırıyorlar. Hele beyaz müziği asla dinleyemiyorum asla Pink Floyd ya da Led Zeppelin şarkısı söyleyemem."

13. "Kırılgan görünmekten korkmuyorum."

14. "En az beş çocuğum olsun istiyorum. Mümkünse ikizlerim olsun!"

15. "Depresyondan muzdaribim. Fakat bu çok da ilginç bir şey değil. Neredeyse herkes depresyonda."

16. "Hakkında yazılıp çizilecek kadar harika bir insan olduğumu düşünmüyorum."

17. "Mevzu şu ki; yaşıtlarım önlerindeki 5-10 sene içerisinde neler yapacaklarını planlıyorlar. Onlar vakitlerini düşünerek geçiriyorlar ben ise içerek geçiriyorum."

18. "Bir keresinde bisikletle gezerken bana araba çarpmıştı. Yine de kendi başıma kalkıp eve gitmiştim."

19. "Kocam benim her şeyim. O olmadan hiçbir şey olması gerektiği gibi değil."

20. "Muhtemelen en büyük korkum öldükten sonra müziğe hiçbir katkı yapmadığımın düşünülmesi."