Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Putin : Türkiye'nin Adımını Düşmanca Bir Tavır Olarak Nitelendiriyoruz

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Putin : Türkiye'nin Adımını Düşmanca Bir Tavır Olarak Nitelendiriyoruz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in geleneksel yılsonu basın toplantısında Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Toplantıya 1392 gazetecinin katıldığı bildirildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin "Türkiye'nin uçağımızı neden düşürdüğünü anlayamıyoruz" dedi. Putin "Türkiye Suriye'nin hava sahasını sürekli ihlal etti. Şimdi isterse bunu yeniden yapsın. Suriye'de artık hava savunma sistemi var" ifadesini kullandı.

Putin yaptığı açıklamada Rus uçağının düşürülmesini "düşmanca bir eylem" olarak niteledi. Türkiye ile ilişkilerin düzeleceğine ilişkin umudu olmadığını belirten Rus lider ayrıca mevcut Türk yönetimiyle anlaşmaya varmanın zor olacağını savundu.

TÜRKİYE'YE ÜSTÜ KAPALI TEHDİT

Rus resmi haber ajansı Sputnik de Putin'in Türkiye hakkında şu sözlerine yer verdi:

"Türkiye Suriye'nin hava sahasını sürekli ihlal etti. Şimdi isterse bunu yeniden yapsın. Suriye'de artık hava savunma sistemi var. Rusya uçağı düşürüldükten sonra bölgeden geri çekilecek bir ülke değil.

"Türkiye ile yaşadığımız anlaşmazlıkta üçüncü bir tarafın etkisi var mı bilmiyorum. Belki de Türk yönetiminden birileri ABD’lilere yalakalık yapmak istemiştir. Belki de ABD ve AB’ye Türklerin ‘onların İslamcıları’ olduğunu göstermek istemişlerdir.

"Türk yönetiminin İslamlaştırma politikası yüzünden Atatürk herhalde mezarında ters dönmüştür.

"Türkiye'deki mevcut yönetimle anlaşmaya varmak zor olacak gibi görünüyor. İlişkilerin onarılması konusunda umut görmüyorum.

Türkiye yönetiminden ilişkilerin onarılmasına yönelik bir adım gelmedi. İslamlaştırma politikaları bizi de etkiliyor. Orada bizim ülkemize de sızabilecek militanlar var."

2001'DEN BU YANA YAPIYOR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2001'den bu yana geleneksel olarak düzenlediği yılsonu basın toplantısına bu yıl gazeteciler rekor ilgi gösterdi. Ülkedeki birçok ulusal kanaldan naklen yayınlanan toplantı için yaklaşık 1400 gazeteci akreditasyon yaptırdı. Ancak hepsinin Putin’e soru yöneltme şansı çok az. Bu nedenle bazı gazeteciler Putin’in dikkatini çekebilmek adına üzerinde Rusya’da popüler olan siyasi içerikli sloganlar yazılı özel pankartlar hazırladı. Bazıları da ‘öne çıkabilmek’ için renkli atkılar ve bayraklardan yardım almayı tercih ediyor.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov gazetecilerin ne tür sorular soracaklarını bilmediğini ama Putin’i sorularla şaşırtmanın bir hayli zor olduğunu söylemişti. RİA Novosti ve Sobesednik.ru’ya konuşan siyasi uzmanlar da Putin’in ‘rahatsız edici’ soruları cevaplamaktan geri durmayacağını belirtmişti.

Yılsonu toplantıları rekoru Putin’in 4 saat 40 dakikada 106 soruyu cevapladığı 2008’e ait. Putin geçen yıl da çoğu Batı’yla ilişkiler Rusya’ya yaptırımlar ve ulusal ekonomiyle alakalı 53 soruyu cevaplamış toplantı 3 saat 10 dakika sürmüştü.

Mynet
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Ortada ciddi bir neden olmadığı halde dünya devlerinden biri olan rusyaya diş gösteririz ama düzenli bir ordusu bile bulunmayan ırak fırça atınca tası tarağı toplayıp kaçarız.
    Ha ırak sınırları içinde ne işimiz var orası da ayrı bir konu tabi..
    Her zaman söylüyorum rusya ile olan ortak çıkarlarımız abd ile olan ortak çıkarlarımızdan çok daha fazladır. Bu adamlarla iyi geçinmek her zaman bizim yararımıza olacaktır. Ortadoğunun en büyük sigortaları iran ve rusyadır bu devletler olmazsa ortadoğu biter.

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Bu Konudaki Etiketler