Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Çocuk Gelinlere Karşı Diyarbakır'da Duvarlara Asılan Afişler Bile Tartışma Konusu

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Exclamation Çocuk Gelinlere Karşı Diyarbakır'da Duvarlara Asılan Afişler Bile Tartışma Konusu

Çocuk Gelinlere Karşı Diyarbakır'da Duvarlara Asılan Afişler Bile Tartışma Konusu Oldu!

Teknoloji gelişiyor ekonomi değişiyor ama çocuk gelin skandalı dünya üzerinde dur durak bilmiyor... Diyarbakır'da çocuk gelinlere karşı asılan afişler İslami değerlere uymuyor diye kınanıyor... Bakın bu ayıptır!

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi kapsamında 18 yaşının altındaki her birey çocuk olarak kabul edilir.

Kabul edilir etmesine de kim takar Çocuk Hakları Sözleşmesini... Mesela bakın HDP Diyarbakır Milletvekili Altan TAN Twitter hesabından ne yazdı...

Diyarbakır'da bilbordlarda İslami değerlere saldıran karikatürleri kınıyorum. .
    — Altan TAN (@AltanTan1958) 17 Ekim 2015

Dünya genelinde günde yaklaşık 39.000 kız çocuğu erken yaşta gelin oluyor.

Oyuncaklarıyla oynaması okula gitmesi psikolojik ve fizyolojik devinimi tamamlaması gereken yaşlarda evlendirilen çocuklar tüm dünyanın kanayan yaralarından.... Altan Tan'ın yazdığı yoruma karşı gelenler öfkesini dile getirdi....

. @AltanTan1958 abi sen niye her seçim öncesi parti içi tartışmayı medya aracılığıyla dışarıya yansıtıyorsun. Derdin ne söyle bilelim
    — eyyo (@EyyubQermuti) 17 Ekim 2015

On sekiz yaşın altında evlendirilen kız çocuklarına ‘çocuk gelin’ denilmektedir. ‘Çocuk gelinler’ sorunu gelişmemiş ve gelişmekte olan birçok ülkenin olduğu gibi Türkiye’nin de önemli bir sorunudur.

İslamı değer dediğin 50 yaşındaki adamım 12 yaşındaki çocukla evlenip ona tecavüz etmesi mi? @AltanTan1958
    — Horenli Musa (@Khorenatzi) 17 Ekim 2015

Türkiye’de on altı yaşın altındaki çocuk evlilikleri resmi olarak kayıt altına alınmadığından çocuk evliliklerinin oranı hakkında kesin bilgiler yoktur.

Sübyancılığı bir değer olarak sahiplenmek yetmezmiş gibi bir de bunu eleştirenlere horozlanmak ne iflah olmaz bir ilkellik! @AltanTan1958
    — Murat Aykul (@MuratAykul) 17 Ekim 2015

Kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmesi çocuğa yönelik cinsel istismarı içermektedir. Küçük yaşta maruz kalınan cinsel istismarın bireyin yaşamını olumsuz etkilemektedir.[

Şu karikatürün tam olarak nesini kınıyoruz ağbi?@AltanTan1958 pic.twitter.com/VYFx1H1A9r
    — Erdem (@kabavicdan) 17 Ekim 2015

Erken evliliklerin bir başka sakıncası da gebelikten korunma yöntemleri hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan kız çocuklarının istenmeyen gebelik yaşama riskinin yüksek olmasıdır.

@AltanTan1958 6-8-10 yaşındaki Çocukla evlenmek islami değer değilsapıklıktır.
    — Hikmet Yılmaz (@Hikmet_4121) 17 Ekim 2015

İstenmeyen gebelikler ise henüz kendisi de ‘çocuk’ olan bireyin bir de annelik sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalmasına ve beraberinde birçok problem yaşamasına neden olabilmektedir.

@AltanTan1958 Ben de Subyancılığa islami değer adi altinda sahip cıkan seni kiniyorum. Daha nereye kadar ifal edilecek insanlik din adina?
    — Cemo (@DepCem) 17 Ekim 2015
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Bu iş öyle karikatürle afişle falan çözülmez. İşin çözümü çok basit. Sadece kanunları uygulayın başka birşeye gerek yok.
    Bu evliliklere onay veren çocuğun ailesini evlendiği adamı nikahını kıyan imamı al içeriye ver 20 yıl hepsine bak bakalım bir daha cesaret eden çıkacakmı.
    Tabi bunu yapacak iktidar varmı? Yok elbette..
    Bunlar değilmi imam nikahı için resmi nikah şartını kaldıran?
    Sorsan çok müslümanlar..

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Bu Konudaki Etiketler