Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: İzleyenlerin Akıllarına Kazınan 18 Yabancı Yapımdan 18 Vurucu Replik

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart İzleyenlerin Akıllarına Kazınan 18 Yabancı Yapımdan 18 Vurucu Replik

Filmlerde öyle replikler vardır ki anlattıkları ile izleyeni adeta vurur. 18 yabancı yapımdan unutulmaz film replikleri...

1. Hayat Güzeldir (La Vita a Bella)

- Gidelim joshua.
    - "Yahudiler ve köpekler giremez." neden yahudiler ve köpekler giremiyor?
    - Onlar köpeklerin ve yahudilerin girmesini istemiyorlar. Bunu herkes yapabilir. Bildiğim bir dükkan var. Onlar da atların ve ispanyolların girmesini istemiyorlar. İleride bir eczane var. Benim kangurusu olan çinli bir dostum var. Girebilir miyiz dedim? Onlar da bana "hayır kanguru ve Çinliler'i almıyoruz" dediler. Onları sevmiyorlarmış. Ne diyebilirim ki?
    - Biz dükkana herkesi sokuyoruz.
    - Hayır artık biz de bir şeyler yazalım. Senin hoşlanmadığın bir şey var mı?
    - Örümcekler. ya sen?
    - Ben Vizigotlar'dan hoşlanmam. Yarından itibaren biz de "Vizigotlar ve örümcekler giremez" diye yazalım. Vizigotlar beni hasta ediyor.

2. Zamanın Külleri (Dung Che Sai Duk)

"İnsanların sorunlarının asıl kaynağı hafızalarıdır. Sürekli olarak geçmişi hatırlamalarıdır. Oysa bir geçmişin olmazsa her gün yeni bir başlangıç demektir ki bu da müthiş bir şeydir."

3. Dünyalı (Man From the Earth)

"Ben Tevrat'la büyüdüm karım Kuran'la en büyük oğlum ateist en genci scientologist kızım ise hinduizm öğreniyor. Sanıyorum oturma odamda din savaşı yapılacak kadar boş yer var. Ama hepimiz "yaşa ve yaşat"ı uyguluyoruz."

4. Constantine

''Tüm dünyada bütün evrende insandan başka hiçbir yaratık kendini övmez!''

5. Gün Batmadan (Before the Sunset)

'Bir ilişkiyi bir anda unutamadığım için kendimi hep garip hissetmişimdir. İnsanların bir kaçamakları ya da tam bir ilişkileri oluyor ayrılıyorlar ve unutuyorlar. Mısır gevreğinin markasını değiştirmişler gibi davranıyorlar. Birlikte olduğum hiç kimseyi unutamam gibi hissediyorum. Çünkü her insanın kendine has özellikleri vardır. Kimseyi kimsenin yerine koyamazsın. Kaybedilen kaybedilmiştir. Her ilişki bittiğinde bana zarar verir. Hiç tam olarak toparlanamam. Bu yüzden bir ilişkiye girerken çok dikkat ediyorum. Çünkü beni çok incitiyor. Hatta sevişme bile.. Ki bunu yapamam.. Çünkü o insanın en olağan şeylerini özlerim. Belki deliyim ama küçük bir kızken annem okula hep geç kaldığımı söylerdi. Bir gün nedenini öğrenmek için beni takip etmiş. Kestanelerin ağaçlardan düşüşünü kaldırımda yuvarlanmalarını bir karıncanın yolu geçmesini bir yaprağın ağaçtaki gölgesini izlermişim. Böyle küçük şeyler... Bence insanlar da aynı. Onlar da kendilerine has küçük ayrıntıları görüyorum. Bu beni etkiliyor. Bunu özlüyorum ve hep özleyeceğim. Kimsenin yerine başkasını koyamazsın. Çünkü herkes güzel ve özel ayrıntılardan oluşur. Mesela sakalında kızıllıklar olduğunu hatırlıyorum ve güneşte parıldıyordu. Gitmeden önceki sabah onu hatırladım ve özledim.'

6. Yeşil Yol (The Green Mile)

"Yoruldum patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum.... Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi nereden geldiğimizi söyleyecek biri. İnsanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım. Çok fazla var. Sanki her an için kafama cam parçaları batıyor. Anlayabiliyor musun?"

7. Yaşamak İçin Öldür (The Condemned)

+ El Salvador'da ne yapıyordun?
    - Tenimi bronzlaştırıyordum.
    + Binayı neden havaya uçurdun?
    - Güneşi kapatıyordu.

8. Beşir'le Vals (Vals İm Bashir)

“Hafıza büyüleyici bir şey. Mesela şöyle bir deney yapılmış; bir grup insana çocukluklarına ait on tane görüntü gösterilmiş. Bunlardan dokuzu çocukluklarına aitmiş biri de sahteymiş. Kendi resimleri hiç gitmedikleri bir panayırın içine yerleştirilmiş. Yüzde sekseni o anı hatırlamış. Sahte fotoğrafın gerçek olduğunu sanmışlar! Hatırlamayan %20 evlerine yollanmış araştırmacılar “belki daha sonradan aklınıza gelir” demiş. Denekler de fotoğrafla geri dönüp gerçekten de hatırladıklarını söylemişler. “Ailemle panayırda çok güzel bir gün geçirmiştik” demişler. Tamamen kurmaca bir deneyimi hatırlamışlar. Hafıza hareketlidir. Canlıdır. Eğer bazı ayrıntılar eksikse hafıza bu boşlukları hiç olmamış şeylerle doldurur.''

9. Felekten Bir Gece (Hangover)

- Bana bu kadar yakın birinin ölümünü bir daha kaldıramam. Bu çok canımı yakıyor. Büyükbabamın ölmesine çok üzülmüştüm.
    + Başın sağolsun. Nasıl öldü ki?
    - İkinci Dünya Savaşı'nda!
    +Çarpışmada mı öldü?
    - Hayır Vermont’ta kayak yapıyormuş. Sadece ikinci dünya savaşı'na denk geldi.

10. Benden Bu Kadar (As Good As It Gets)

+Nasıl oluyor da kadınları bu derece iyi yazabiliyorsunuz?
    -Bir erkeği düşünüyorum...
    -...Sonra da mantık ve sorumluluğu çıkarıyorum.

11. Gün Doğmadan (Before The Sunrise)

” Bunu söylemediğime pişman olabilirim. Düşün şimdi bundan yıllar sonra evlenmişsin ve çocukların olmuş. Hayatın monotonlaşmaya başlıyor kocandan sıkılıyorsun. İşte o gün geriye bakıp hayatına giren adamları düşünüyorsun. Ben de onlardan biriyim. Farz et ki yıllar sonra bana evet demediğine pişman oluyorsun ve yaşayabileceğin şeyleri merak ediyorsun. Şimdi benimle burada trenden in ve hayır dersen neler kaçırabileceğimizi görelim.”

12. Olağan Şüpheliler (The Usual Suspects)

''Bu işte ilk neyi öğrendim biliyor musun? Katili teşhis etmeyi.
    Diyelim ki bir cinayet nedeniyle 3 adamı tutukladım. Geceyi geçirmeleri için nezarete atarsın o gece kim uyumuşsa katil odur. Çünkü eğer suçluysan yakalandığını bilirsin biraz dinlenirsin zaten yakalanmışsındır kendini korumaya kalkmazsın.''

13. Alcatraz'dan Kaçış (Escape From Alcatraz)

'10 yıl önce Alabama’da bir bardaydım iki kişi bana saldırdı. Bu ilk hatalarıydı. Bıçak çektiler. Bu ikinci hatalarıydı. Kullanmasını bilmiyorlardı. Yaptıkları en son hata oldu.''

14. İhtiyar Delikanlı (Oldboy)

''Doğru cevaplar almak için doğru sorular sormalısın.
    Burada sorman gereken seni neden 15 yıl hapsettiğim değil neden 15 yıl sonra serbest bıraktığım olmalıydı.''

15. Ölü Ozanlar Derneği ( Dead Poets Society)

"Tıp hukuk işletme mühendislik... Bunlar asil meşgalelerdir ve hayatı sürdürmek için gereklidir.
    Ama şiir... Güzellik romantizm aşk... Bunlar hayatı uğruna sürdürdüğümüz şeylerdir."

16. 12 Kızgın Adam (12 Angry Man)

"Bir hiç olmak çok üzücüdür beyler. İnsanlar hep aranmak ister dinlenmek ister hayatta bir kez de olsa önemli olmak ister."

17. Rocky

''Kimse hayat kadar sert vuramaz.''

18. Bay Evet (Yes Man)

"Dünya bir oyun bahçesi. Bunu çocuklar biliyor ama biz büyüdükçe unutuyoruz."
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

+ El Salvador'da ne yapıyordun?
    - Tenimi bronzlaştırıyordum.
    + Binayı neden havaya uçurdun?
    - Güneşi kapatıyordu.
    İşte favorim

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Bu Konudaki Etiketler