Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 ve 1

Konu: ÖSYM Üniversite Yerleştirme Sonuçları Açıklandı (LYS Yerleştirme Sonuçları)

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart ÖSYM Üniversite Yerleştirme Sonuçları Açıklandı (LYS Yerleştirme Sonuçları)

ÖSYM Üniversite yerleştirme sonuçlarını resmi sitesinden açıkladı. LYS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir?

ÖSYM üniversite hayali ile heyecanla LYS sonuçlarını bekleyen öğrencilerin bekleyişine son verdi ve üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. LYS yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin sitesinden kontol edilebilir.

ÖSYM’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda yer alan bilgilere göre;

“Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 15 Mart 2015 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 13-14-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda 2015-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 23.50’den itibaren ÖSYM’nin İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2015-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Devlet üniversitelerinde isteyen öğrenciler için elektronik kayıtlar 28 Temmuz-5 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.” denilmiştir.

Sözcü
    Konu DilinJokeri tarafından (24.07.2015 Saat 10:00 ) değiştirilmiştir.
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

Bu Konudaki Etiketler