Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Faruk Çelik’ten Asgari Ücret Açıklaması

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Faruk Çelik’ten Asgari Ücret Açıklaması

CHP'nin Meclis'te asgari ücretin 1.500 TL olmasına ilişkin verdiği kanun teklifiyle ilgili Bakan Faruk Çelik'ten flaş açıklama geldi.

Bakan Faruk Çelik bu konuyla ilgili olarak ” Asgari Ücret Komisyonu’nu lağvederseniz yepyeni bir düzenlemeye geçebilirsiniz ama biz bunun çok demokratik olmayacağına inanıyoruz” dedi ve Asgari ücretin komisyonda uzlaşılması halinde 2 bin lira da olabileceğini ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Çelik CHP’nin 1.500 TL asgari ücret vaadiyle ilgili olarak “Asgari Ücret Komisyonunu lağvedersiniz yepyeni bir düzenlemeye geçebilirsiniz ama biz bunun çok demokratik olmayacağı inancındayız” diye konuştu. Çelik komisyonda uzlaşıldığı takdirde asgari ücretin bin 500 değil 2 bin lira da olabileceğine işaret etti.

HÜKÜMETLER BUNU BAŞARABİLİR

Bakan Çelik gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin koalisyon görüşmeleriyle ilgili sorusuna Çelik “Bu konuyla ilgili çok detaylı açıklamalar yapıldı. Pazartesi günü de turlar başlıyor. O görüşmelerde çıkan tablo kamuoyuyla bütün şeffaflığıyla paylaşılacak” dedi. “CHP asgari ücretin bin 500 lira olması için kanun teklifi verdi kanunla asgari ücret belirlenebilir mi?” sorusuna Bakan Çelik “Hukuk devletinde çıkarılması istenilen bir yasa varsa hükümetler bunu çıkarabilirler.

Asgari Ücret Komisyonunu lağvedersiniz yepyeni bir düzenlemeye geçebilirsiniz ama biz bunun çok demokratik olmayacağı inancındayız” diye yanıt verdi. Çelik Asgari Ücret Komisyonu’nun demokratik bir yapı olduğunu vurgulayarak komisyonda uzlaşıldığı takdirde asgari ücretin bin 500 değil 2 bin lira da olabileceğine işaret etti. Hiçbir hükümet ve bakanın asgari ücreti artırmama eğiliminde olamayacağını ifade eden Bakan Çelik her zaman çok artmasından yana olduklarını söyledi.

‘ÇOCUK DOĞUNCA ELBİSE BULURUZ HERHALDE

Çelik “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘olası bir AKP-CHP koalisyonunda kabinede olmam şart değil’ diyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna karşılık “Tabii kendileri bilirler biz ne diyelim. Çocuk bir doğsun da bir elbise buluruz herhalde. Olmayan bir koalisyonun kimin nerede ne olacağını bilemeyiz” yanıtını verdi.Kılıçdaroğlu’nun seçimlerden önce “8 milyon kişinin bin liranın altında maaş aldığı ve emekliye iki ikramiye” sözlerinin anımsatılması üzerine Çelik seçim döneminde herkesin söyleyeceğini söylediğini milletin de herkese boyunun ölçüsünü verdiğini ifade etti. Çelik “tek başına iktidar olamayanların tek başına iktidarmış gibi değerlendirme yapmalarını ben doğru bulmuyorum” görüşünü dile getirerek şunları kaydetti:

“BU DEĞERLENDİRMELER DOĞRU DEĞİL”

“Görüşmeler bu çerçevede olursa çok sağlıklı bir ilerlemenin olmasının zor olduğu inancındayım. Seçim döneminde konuşulanlar tamamen seçim dönemine ait olduğu için bugün çok daha rahat ifade edilebilir. Biz defalarca söyledik bin liranın altında 8 milyon emekli nasıl olabilir? Doğru olmadığını söyledik. Dosya bazlı 750 bin emekli bin liranın altında alıyor bunlar ağırlıklı Bağ-Kur tarım emeklileridir. Onun için bin liranın altında şu kadar emekli var gibi seçim propagandasına dönük o değerlendirmeler doğru değil.”

AA
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

BaŞKa ZaMaN.... YaGMuR_YüReKLiM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    4

Sosyal Aglarim

Add YaGMuR_YüReKLiM on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    210

yüzde yüz10luk bir zam

tabi bunu yapacak kaynak var varda 2bin abartı bir rakam
    1.500ideal

adamlar ayda 900tl ile iphone 6 alıyor
    2bin alırsalar ortalık mersodan geçilmez

ama gel görki olmayacak

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Ne kadar komik bir ülkede yaşıyoruz yaa
    Seçim zamanı 5000tl veren vardı asgari ücrete. Şaka gibi
    Seçim zamanı 1500'e batarız diyenler şimdi 2000 bile olabilir diyorlar.

Ben hiçbirini istemiyorum kardeşim. 1000TL verin ama adam gibi verin. Bana bunun güvencesini verin yeter.
    Yani 30 gün çalışıp 10 gün sigortalı gösterenlerin önüne geçin. Sigortasız çalıştırılmayı önleyin. Her yıl girdi-çıktı yapılarak tazminat ödemesinden yırtanlara hesap sorun. Günde 8 saatten fazla çalıştırılamayacağının sözünü verin. Yapabilir misiniz bunları?
    1500TL'ye köle olacağıma 1000TL'ye her türlü sosyal hakkım ve güvencemle insan gibi yaşamayı tercih ederim.

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Bu Konudaki Etiketler