]Çok pişmandı.Yaptığının af edilir bir tarafı yoktu.Yaptığı bu vicdansızlığı bir türlü hazım edemiyordu.Arzularına uyarak nefsine uyarak bu cinayeti işlemişti.Bildiğimiz cinayet değilyavaş yavaş öldüren bir cinayet.Çok seviyorduama o aşık olduğu nedim kendisini sevmiyordu.Defalarca aşkını itiraf etttiği halde hep red edilmişti.Son defasında SelmaNedime
-Neden beni sevmiyorsun? Ben seni o sevdiğim dediğin gülşen den çok daha fazla seviyorum.

Gözlerinde yaşlar boşanır iken Nedim çaresizlik içinde.
-Neden beni anlamıyorsun? Anlamak istemiyorsun? Benim kalbimde gülşen var iken seni sevmemi nasıl istersin? Sen ne söylediğinin farkında mısın?
-Evet seni deliler gibi sevdiğimin farkındayım?
-Ben ne söyler isem sana fayda eymeyeceksen hala bildiğini okuyorsun!Şu an ne söyleyeceğimi inan bilmiyorumbilmiyorum!
-Beni sevdiğini hayır sevebileceğini söyle bana yeterinan seni çok seviyorum.Şu an seni seviyorum derken içim kıpır kıpır ama endişe duyuyorum bir yandanda seni kaybetmekten korkuyorum.
-Aşk insanın içini kıpır kıpır eden bir duygu olsa da senin ki sevmek değil bir takıntıya dönüşmüş elde etmenin kaygısı kaygılar korkular endişelerle insanın hayatını zindana dönüştürür bana acımıyorsan bari kendine acıboş hevesler peşinde koşmasen gülşenin arkadaşısın kalbini kırmak ve seni üzmek istemiyorum.Sana karşı hiç bir şey hissetmiyorumsadece arkadaşız evleneceğim hayat arkadaşımın arkadaşısın..Bunu gülşen duyar ise yıkılır bari ona acı ve lütfen bu anlamsız takıntılarından kurtulsana yalvarıyorum.Sen hep kaygı yaşıyorsun bu takıntın yüzünde.
-Seni sevdiğime inanmıyormusun? Takıntı ve kaygı ...İnanmıyorsun...Sana ispat edebilirim aşkımı.
-Hayır ben öyle söylemedim sen yine bildiğin gibi yorumluyorsun her neden ise..Ben bu aşkın olamayacağını benim seni sevemeyeceğimi söylüyorumneden anlamıyorsun?
-Bana aşık değilmisin?
-Hayır!
-Peki zamanlada mı sevemezsin?Bir denesen seni ne kadar sevdiğimi anlayacak ve pişman olacaksın inan bana.
-Duygularında samimi olabilirsin ama bu imkansız olamaz.Senin ile samimi olmam sadece gülşenin arkadaşısın diye yoksa sen beni yanlış anlıyorsun.Ben kalkıyorumbu konuşmanın sonu nereye varır kestiremiyorum.Sana iyi günler diliyorumbu konuştuğumuz lütfen burada kalsın.