Acımasız yıllar insanı nasılda bir anda alıp değiştiriyor veya zamanı anı bir anda bitirterek sona anında yaklaştırıyor anlamak mümkün değil. İnsan ilk başta anlamıyor ömür uzuuuuun diyerek'ten oh diye rahatlıyorsun tadını alarak yaşayayım diyorsun birde bakmışsın 30 veya 40 yıl bir anda geçmiş ve bitmiş.

Ummadığın anda gönülden seveceğin onunda seni seveceği bir eş bulursun kulaklarınıza aşk dolu sözler fısıldarsın oda aşkın tüm güzelliği ile yumuşak yüreğinin sıcaklığı alımlı bakışları ile kulaklarına aşk dolu kelimeler fısıldar.

Sevdiğinin yakasında takılı olan bir gül gibi hep takılı olmayı hayatının 24 saatinde onun kokusunu hissetmeyi istersin.

O gelene kadar hayatının bomboş olduğunu hisseder ve anlarsın belki de onunla tanışmadan önce hiç kimse tarafında böylesine özel sevgi dolu fark edilmediğini anlar ona aşk dolu tutku ile bağlanırsın.

Onun güzel istekleri ile dolup taşarsın sadece birbiriniz için yaratıldığınız düşünür ve kaderini sizinle yazdığı için Yüce Allah'a şükürler edersin mutluluk gözyaşları ile.

Bir gül gibi sizi incitmeden sevdiğini yumuşacık eli ve gönlü ile sizi sevdiğini fark edersiniz. Ve mutluluktan gökyüzüne kanatlanarak uçtuğunu gerçekten hissedersiniz ve evet ve bir an sonra ayrılığın çamları kulaklarınızda çınlar size göre zamansız olduğunu düşündüğünüz ecel onu sizden alırsa o güzel anlar belki 30-40 yıllık o güzelim anları sanki bir saniye yaşamışsınız hissine kapılırsınız.

Hatıraları ile baş başa kalırsınız her yerde izlerini arasınız. Yine yalnızlığınızla baş başa kalırsınız.

Hayat zaman bu bir bakarsın anında yıllar gelmiş ve geçmiş. Sana gülerek sevgi aşk ile gelen üzüntülerin ıstırabı ile terk ederek gitmiştir ama hala kokusunu varlığını güzel gülüşünü hissedersiniz işte o kokuyu ne zaman nede hayat silebilir.

Az gönül sazımıza dokunalım bakalım ne söyleyecek bize.

Güzel sevdiğim beni terk ettin de gittin
Giderken ne bir buse verdin
Nede bir elveda dedin de gittin
Beni böyle sensiz terk ettin de gittin

Sensiz gönül evimdir yanan
Sen beni aşk ile sevmiştin canan
Ben aşkı seni ile içtim kana kana
Bekle beni gittiğin yerde
Geleceğim bende gülümseyerek sana