Telekinezinin herşeyden önce bir odaklanma sanatı olduğunu söylemek yalnış olmaz.Yöntem ve uygulama şekli ne olursa olsuniyi bir odaklanmabaşarıyı getirir.Telekinezi sırasında ''Hiçbirşey düşünmediğini bile düşünmek'' Aslında insanoğlunun en ihtiyacı olduğu şeylerden birisidir.Günlük hayatın stresindeailenizle yaşadığınız sorunlargelecek kaygılarıdüşüncelerimizin bir an olsun durmasını engeller.Dimağın bir an olsun dinlenmesini imkansız kılar.
Konuyu dağıtmadan şunu söylemeliyim ki telekinezi veya diğer enerji -sanatları- ile uğraşırken bir süre sonra farkettim kiyapmakta zorlandığım işlerde beynimi o işi yapmaya kilitlemek konusunda telekinezinin bana çok yararı olmuş.

Sevdiğim ve uğraştığım tae-kwondo sporunda uzun süre dengede durmak konusunda telekinezinin bana ne kadar yardımcı olduğunu söylemeye gerek bile yok.Çünkü telekineziVücudun beyinle olan bağlarını kuvvetlendirir.Kişi kendindeki enerjiyi bulur.Hayatı karamsar gördüğü ve enerjisinin bittiğini hissettiği anlarda bileaslında vücudunun bir metali eritebilecek enerjiye sahip olduğunubilir.TELEKİNEZİ BİR ODAKLANMA SANATIDIR.VE SANAT UĞRAŞI İSTER