Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Hakan Günday'ın Kitaplarından İnsana Boşluktan Düşüyormuş Etkisi Yaratacak 30 Sözü

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Thumbs up Hakan Günday'ın Kitaplarından İnsana Boşluktan Düşüyormuş Etkisi Yaratacak 30 Sözü

Yeraltındaki hayatları mürekkebe bulayıp kitaplarında sunan yazar Hakan Günday.

Yaşamın gölgesine ekilen hayatların acıyla sulanarak büyümesini varoluştan yok oluşa uzanan o keskin ince ipin üzerinde cambazlık yapmaya çalışan insanları kalemiyle okuyucuya yansıtıyor.

Biz de Hakan Günday'ın kitaplarında yer alan 30 vurucu sözü sizler için derledik.

1. "Sıfırdan hayatlarını yaratmış insanların hikayeleri kadar hayatlarından bir sıfır yaratmış olanlarınki de gösterişlidir." (Piç)

2. "İnsanın kullandığı ilk alet de başka bir insandı." (Ziyan)

3. "Kendinden ilham alan kişi her şeyi yapabilir. Bir sanat eseri olarak yaşar ve kendinden eser kalmaz." (Malafa)

4. "Yaşarken ölmeyi ölerek yaşamayı sadece uykusuzlar bilir. Gözlerinin altındaki her küçük torba hayalleriyle doludur." (Kinyas ve Kayra)

5. "Dünyada aslında iki ırk vardır: Dolandırılanlar ve tecavüz edilenler." (Kinyas ve Kayra)

6. "Bir yerde okumuştum her basamak dört saniye hayat uzatıyormuş. Asansöre binerek intihar mı etseydim?" - Kinyas ve Kayra

7. "İntiharakla düşen bir damla asittir." - Ziyan

8. "Hiçbir yere ait olmayanları iyi tanırım. Her yere aitmiş gibi davranırlar." - Kinyas ve Kayra

9. "Tek istediğim bütün düşündüklerimi içinde barındıran beynimi bedenimden yırtıp uzay boşluğuna fırlatmak." (Kinyas ve Kayra)

10. "Kendimi beyaz kadranlı Roma rakamlı bir duvar saatindeki saniye çubuğu gibi hissediyorum. Sadece dönüyorum. Zamanın kendisiyim." -Piç

11. "Oysa hayat her bölümünde ayrı bir hikayenin döndüğü neşeli bir dizi değil sonunda herkesin öldüğü ve katilin bulunamadığı sıkıcı bir filmdi." Kinyas ve Kayra

12. "Sonunda Tanrı sıkıntıdan patlamıştır. Buna da big bang denir" - Azil

13. "Çelişki göldeki çatlağa saplanıp donmaya başlamandır. Çelişki yardım istemek için açtığın ağzına dolan sudur.” - Azil

14. "Dünyanın en çabuk geçen geçer geçmez de en hızlı yakalanılan hastalığına sahipti: Umut." - AZ

15. "Onu görmek için altı saat yol almam gerekiyordu. Bir sabah treni kaçırdım. aşık olmaktan vazgeçtim." (Kinyas ve Kayra)

16. "Kurtulmaya gelmedik dünyaya. Daha da saplanmak için buradayız. Dibine kadar. Onun için çürüyor bedenlerimiz ölünce." [Kinyas ve Kayra]

17. "Sorarlarsa "ne yaptın bu dünyada?" diye rahatça verebilirim yanıtını. Yalnız kaldım kalabildim!" [Kinyas ve Kayra]

18. "Doğu'da kızlar kadın doğar. Ecellerinden önce ölürler." (Ziyan)

19. "Hakkımda bir şey bilinecekse doğum ve ölüm tarihim yeterlidir. Çünkü aradaki tire kadarım."

20. "Hayat yatılı bir misafirlik değil günübirlik gidilen piknikti." Azil

21. "Ve en büyük acının kendininki olduğunu düşünüyorsun. Dünyadan habersiz tüm gerizekalılar gibi." -Kinyas ve Kayra

22. "Unutma ki zaman gidecek yeri olmayanların evidir. Sadece zaman onları ileriye taşır." (Azil)

23. Manzaradan değildi cam kenarını sevmesi. Yanında bir insan az olması demekti. Öğreniyordu Derda. Ne kadar az o kadar iyi." (Az)

24. "İnsanları çaresiz bırak iç organlarından roket yaparlar!" -Daha

25. "Bir insanı sevdiğini düşünmek ona bunu söylemek ve ardından sarılmakla anlatılamayacak kadar mükemmeldir." (Azil)

26. "Çok mutsuz sonların birinci şartı çok mutlu başlangıçlardır." (Piç)

27. O kadar iyimserim ki Pollyanna benim yanımda uyuşturucu bağımlısı bir fahişe gibi kalır... - Kinyas ve Kayra

28. “Türkiye caza benzer. Bir sonraki notanın ne olduğunu tahmin edemezsiniz. Ve bu yüzden dinlemeye devam edersiniz.” (Malafa)

29. "Hayatta kimseye hiçbir şeyi tam olarak anlatamayacağını anlamıştı. Biri için ölüm kalım meselesi olan diğerinin gözünde toz kadardı." (AZ)

30. “Acı dedim. Adama gözeneklerini bile hissettiriyor. Güldü. Bir hıçkırık gibi...” (Ziyan)

tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

ғαŕz-ι мαѕαL˚ JuNi@R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    6
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    927

"Bir insanı sevdiğini düşünmek ona bunu söylemek ve ardından sarılmakla anlatılamayacak kadar mükemmeldir." (Azil)

Seviyorum Günday'ın tarzını
    Günler birbirinin nüshası olarak kaldırılıyor ömrünün tozlu raflarına !

Bu Konudaki Etiketler