Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Saç Dökülmesinin Çözümü

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Saç Dökülmesinin Çözümü

Kadınların korkulu rüyası haline gelen saç dökülmeleri çeşitli ürünler ve doğal karışımlarla artık tarih oluyor. İşte saç dökülmelerinin neden ve çözümleri...

Her üç kişiden birinin saçları dköklüyor ve diğer iki kişide hayatları boyunca maksimum 5 yılda bir çok ciddi saç kayıpları yaşıyor. Aslında saç dökülmesi tırnak uzaması kadar doğal bir süreçtir. Gelişimini tamamlayan saç telleri yerine daha genç ve yeni neslin gelebilmesi için dökülebilir.

Eğer saçlarınıza üstüste 10 defa ellerinizle müdahele ettiğinizde dökülme hala devam ediyorsa kesinlikle kan tahlili yaptırmalı ve kan değerlerinizin normal olduğundan emin olmalısınız. Ailenizde erkek veya kadın birkaç kişide benzer problemler varsa saç köklerinde ki kan dolaşımını hızlandıran ürünler kullanarak bu süreci durdurabilir ve hatta bunu çok ciddi bir kür ile uygularsınız.

Eğer saç köklerinizi her akşam domuz kılı bir yumuşak fırçayla öne eğerek fırçalarsanız saç köklerinize hücum eden kan sayesinde kısa sürede daha parlak ve bakılı saçlarınızı herkes kıskanır. Piayasada bulunan Aminexil isimli bir ürünün saç dökülmelerini durdurduğu ve yüzde 360 başarı sağladığı belirtiliyor.

Saçlarım uzun ama seyrekleşiyor? yardımmm
    Saçlarınız dökülüyor ve siz hala bir şey yapmamışsınız. Dökülmesinin en belirgin ve basit sebebi saçlarınızı uzun olduğu için sıkı sıkı toplamanız olabilir. Bu hususa dikkat ederseniz ve akşamları öne atarak fırçalarsanız durduracağınıza emin olabilirsiniz ama bir başka basit çözüm önermek gerekirse. Saçlarınızı yıkadığınız şampuanın içerisinde 10 damla çam terbentin esansı kullanbilirsiniz.

Sert ve dökülen saçlara yardım kızlar lütfen.
    Sert saçlarda her saç gibi dökülebilir bu çok doğal bir süreçtir ve illaki zayıf saçlar dökülür diye bir şey yoktur. Eğer saçlarınızın dökülmesinden yana şikayetiniz ileri dereceyse dökülme önleyici medikal ürünler kullanılabilir. Akşamları fırçalayarak kan deveranını arttırabilir ya da şampuanınızın içerisine 10 damla çam terbentin esansı ilave ederek mutlaka olumlu bir çözüme ulaşabilirsiniz.

Saçlarım maşa tutmuyor!

Yıkanmış ve kremlenmemeiş saçlarınıza köpük sürün tarayın ve yarım açılmış fön ısısı ile kurutun tamamının kuruduğundan kesinlikle emin olun. Maşa ile kıvrılan saçlarınızı penslerle tutturun ve sert spreyi uzaktan sıkın. Bekleyin ve saçlarınızı açtıktan sonra kesinlikle taramayın dokunmayın ve saçlarınızın dalgasının nasıl dayandığıan şahit olun.

Dalgalı saçlara hangi saç kesimi uygun ?

Hafif katlı ya da tamamen katlı kahkulde harika olabilir. Ama en önemlişsi kafa yapınıza kişiliğiniz ve iş ortamınız ugun modern eller şekil alabilen Meg Ryan ya da Gülben Ergen modelleri çok uygundur. Yani orta boy saç en iyisidir.
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

Yeni Üye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    11

Maşa tutmayan saç sorunu direkt benim için yazılmış sanki... Yapıyorummm hepsini... Bakalım bi de bunu deniyelim Önce köpük sürerek hiç yapmamıştım ben önce maşalıyorum sonra spres sıkıyorum... Hem de sert sprey burada sert spreyden uzak durun diyor... bakalim... Size yazacağım...

Bu Konudaki Etiketler