Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Microsoft Windows 10'u Tanıttı

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Microsoft Windows 10'u Tanıttı

Amerika merkezli yazılım şirketi Microsof yeni nesil işletim sistemi Windows 10'u tanıttı.

Microsoft'un ABD'nin Seattle şehrindeki genel merkezinde düzenlediği toplantıda yeni işletim sistemi Windows 10'la ilgili detaylar açıklandı.

ÜCRETSİZ GEÇİŞ YAPILACAK

Toplantıda Windows 7 8 ve 8.1 kullanıcılarının bir yıl süresince yeni işletim sistemine ücretsiz geçiş yapabilecekleri belirtilirken Windows Holographic adlı yeni bir projenin duyurusu da yapıldı.

"WİNDOWS 10 OYUNUN KURALLARINI DEĞİŞTİRİYOR"

Toplantıda konuşan Microsoft'un Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Satya Nadella ''İnsanların Windows'u günlük bazda sevmesini istiyoruz'' dedi. Microsoft'un Operasyon Sistemleri Ünitesi Başkanı Terry Myerson ise bugün Windows için devasa bir gün olduğunu belirterek ''Windows 10 Windows'un son sürümünden çok daha fazla şeyler içeriyor. Windows 10 oyunun kurallarını değiştiriyor'' ifadesini kullandı.

BAŞLANGIÇ MENÜSÜ GERİ GELDİ

Toplantıda yapılan açıklamalara göre yeni işletim sistemi bütün platformlarda çalışacak. Yeni işletim sisteminde deneme sürümünde ortaya çıkan başlangıç menüsü de bulunacak.

TABLET VE TELEFON SÜRÜMLERİ DE TANITILDI

Windows 10'un tablet ve telefon sürümlerinin de tanıtıldığı toplantıda Microsoft 1520 akıllı telefon üzerinde Windows 10'un yeni özellikleri anlatıldı.

İNTERNET EXPLORER YERİNE SPARTAN

Sesle komut verilen akıllı asistan Cortana telefonların ardından masaüstü bilgisayarlara da gelecek. Yapay zeka teknolojisiyle Windows 10'un arama ve hatırlatma özelliği de geliştirildi. Oldukça sade bir tasarımı bulunan Spartan Windows 10'un web tarayıcısı olacak ve Internet Explorer'ın yerini alacak. Spartan kullanıcıların not almalarına çizim yapmalarına ve daha akıcı bir düzen içinde içeriği okumalarına imkan sağlayacak. Tarayıcı Microsoft'un Cortana kişisel asistanın bir sürümünü içerecek. Bu akıllı telefonlarda nisan ayından itibaren kullanılabilecek.

HOLOGRAM GÖZLÜKLERLE AÇIKLAMA YAPTI

Tanıtım toplantısında konuşan Microsoft'un Kinect adlı hareket sensörlü cihazını tasarlayan Alex Kipman da Windows'ta artırılmış gerçeklik çağının başladığını söyledi. Hologram gözlüklerle açıklama yapan Kipman kullanıcıların dijital deneyimini holograma çevirecek Microsoft HoloLens gözlüklerini "kablosuz hologram bilgisayarı" olarak sundu.

WİNDOWS 10 UYUMLU GÖZLÜKLER

Microsoft'un hologram gözlükleri Windows 10 ile uyumlu olarak sunulurken gözlükler sayesinde oyunlardan film izlemeye kadar tüm dijital tecrübeler üç boyutlu hale çevrilebilecek.

Ensonhaber
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Ben 15 gündür teknik inceleme sürümünü kullanıyorum
    Windows 8'den çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Windows 8 o kadar çok tepki çekmişti ki windows7 tarzı bir sisteme dönüş kaçınılmazdı. Başlat menüsü ve 7'de kullandığımız işlevsel özellikler geri geldi

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Bu Konudaki Etiketler