Yanında yaşlanacağım o adamı arıyorum. Belki o da yanında yaşlanacak bir kadın arıyordur diye çıktım yola o adamı arıyorum.

Çok büyük hayallerim yok işin açıkçası zaten olsa ne olur? Hayalin kendi büyük olduğunda gerçeği de onunla bir olmuyor; yani çoğu zaman…

Hani derlerdi ya eskiler boyu boyuma huyu da huyuma yakın olsun yeter. Bende sevdiğim özelliklerden onda da varsa yuvarlanır gideriz işte zaten ömür dediğin ne kadar?

Yanında yaşlanmaya değecek kadar güzel bir yürek arıyorum. Başımı kollarıyla göğsü arasında bir yere dayadığımda duyduğum kalp atışından bir melodi bulacak kadar sevebileceğim biri olsun diyorum.

Sıkıntı hayatın bir parçası her zaman sınırsız mutlu olmaz insan. O yüzden sıkıntıları da el ele vererek atlatabileceğim bir adam arıyorum. Sahip olduklarının değerini bilecek birini arıyorum sahip olduklarıyla değerlenenleri değil!

Yan yana sıkılmadan durabileceğim bir adam arıyorum hem de uzun yıllar hiç sıkılmadan. Okuduğum kitabı tartışabileceğim izlediğimiz filmi eleştirebileceğim aynı fikirde olmadığım ama aynı çizgide olduğum o adamı arıyorum.

Para da bitiyor vakti gelince yakışıklılık güzellik de ama bir tek insani yanı bitmiyor bakışların vefa dostluk hürmet bitmiyorsa bitmiyor sevgiler. İçinde vicdan taşıyan bir adam arıyorum.

Zaten defalarca kırıldığım ve her seferinde yeniden başladığım şu kalp yolculuğunda artık beni kırmaktan çekinecek ve en az benim kadar yorulmuş bir adam arıyorum.

Üstüne titrediğimde şımarıp kaçmayacak minneti olan taviz veren kıymet bilen biraz da görmüş geçirmiş hani şöyle ham olmayan bir adam arıyorum.

Büyük servet peşinde başkaları koşsun; benim balkonlu bir evde iki kahve bir de sağlıkla geçecek günler hayalim var. Ben yoldan geçerken beni düşünerek bir papatya koparıp getirecek adama doğum günümde 100 gül yollayandan daha fazla saygım var.

Ben de o kadınlardan değilim çarkın içine girip kirlenmeden yürüdüm. O da o adamlardan olmasın hayatın içinde mümkünse kalbi temiz kalsın. Benim hayalimde sevilmeyi hak eden bir adam var. Eğrisi doğrusu hatalarıyla; eğrim doğrum hatalarımla çok seveceğim ve yanında yaşlanmak isteyeceğim bir adama hasretim var.

Gelirse ne ala gelmezse… Her düş gibi bu da başka bahara….

Candan Ünal