Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: On Dokuz Mayıs Üniversitesi

İnanın Çocuklar ! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler.

Ötüken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Post On Dokuz Mayıs Üniversitesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 1975 yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin merkez yerleşkesi Karadeniz bölgesinde uluslararası bir limana sahip olan Samsun’dadır.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Amasya Ordu ve Sinop dahil toplam 10 kent ve beldeye yayılmış fakülte ve okullarıyla bölgesel bir üniversitedir. İlk kurulduğunda Tıp Fakültesi’nde sadece 26 öğrencinin kayıtlı olduğu üniversitemizin öğrenci sayısı 2003-2004 eğitim-öğretim yılında 231 yabancı uyruklu 753 yükseklisans 308 doktora öğrencisi dahil olmak üzere toplam 28030’a ulaşmıştır. Üniversitemizde ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen öğrencilerin yanısıra özellikle Samsun ve çevre illerden gelen öğrencilerimiz büyük çoğunluğu oluşturmaktadır.

2002-2003 akademik yılı sonu verilerine göre; üniversitemizde 189 Profesör 185 Doçent 579 Yardımcı Doçent 297 Öğretim Görevlisi 702 Araştırma Görevlisi 73 Okutman 82 Uzman 1 Eğitim-Öğretim Planlamacısı olmak üzere toplam 2108 öğretim elemanı görev yapmakta 1764 idari personel çalışmaktadır.

Üniversitemiz Tıp Mühendislik Diş Hekimliği 3 Fen Edebiyat Fakültesi Ziraat İlahiyat 3 Eğitim Fakültesi Su Ürünleri İktisadi ve İdari Bilimler ve Veteriner fakülteleri olmak üzere toplam 14 fakülte ve bu fakültelerde yürütülen 90 lisans programı 5 yüksekokul 14 Meslek Yüksekokulu (2 yıllık) ve 4 Enstitü (Sosyal Bilimler Fen Bilimleri Sağlık Bilimleri ve Güzel Sanatlar) ile eğitim-öğrenim hizmetlerini sürdürmektedir.

Bir Köpeğin Dostluğu Bir Dostun Köpekliğinden Daha İyidir.

Banned
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    0

universitenin deniz manzarası türkiyede hiçbir universitede göremessin o güzelliği manzarası olan güzel bir universite

Bu Konudaki Etiketler