Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 ve 5

Konu: Kadınlar Neden Terk Eder

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Thumbs up Kadınlar Neden Terk Eder

İlişkisini bitirme kararı alan kadınların psikolojisi...

Bir ilişkiyi sonlandıran genellikle kadınmış gibi görünse de aslında kadını buna iten asıl neden erkeğin davranışları oluyor. İşte size Yaşam Koçu ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol Şen'den terk etmeye karar veren kadınların karar alma süreçleri ve psikolojileri...

Kadınlar hep daha romantik

Sevdiği adamla bir ömür boyu mutlu yaşayacağı inancıyla evlilik imzası atan kadınlar hep daha anaç. Mutsuz da olsa çocuklarını babalarından uzaklaştırmamak için devam eder katlanır.

Kadınlar hep daha sabırlı

Bir gün erkeğinin değişeceği evliliğinin düzelebileceği ümidiyle yol almaya devam eder kendi ümitlerini kendi besler.

Kadınlar hep daha güçlü

Derdini anlatmaya çalışır yardım almayı teklif eder elinden gelenin fazlasını yapar. Ama sonunda kadınlar da bazen yorulur pes eder ve gider.

Terk etmeye karar veren kadının psikolojisi

Terk etmeye karar veren kadın erkeğinin yaptığı hataları saymaya başladığı zaman uzun listeler çıkar ortaya.

"Benimle konuşmuyor sanki konuşacak hiçbir şeyimiz kalmadı."

"Benimle vakit geçirmek istemiyor arkadaşlarını benimle olmaya tercih ediyor."

"Ailesine karşı beni korumuyor ezilmeme müsaade ediyor."

"Benim yaptığım harcamalara çok müdahale ediyor. Sanki ben boş yere para israf eden müsrif bir kadınım."

"Çocuklarının babası değil sponsoru sanki. Parayı verip kaçıyor" vs...

Listeyi özetlediğiniz zaman genelde tek bir şikayette bütün maddeler toplanıyor: "İlgisizlik"

Şen kadının psikolojisini şu sözlerle yorumluyor: "Kadın severek evlendiği birlikte her şeyi paylaştığı erkeğin zaman içinde ilk günlerin paylaşımlarından uzaklaşmasını anlayamıyor tükenmeye başlıyor. Evliliğin ilk günlerinde her dakikasını yanında geçirmek için deli olan adamın sonraları sürekli arkadaşlarıyla birlikte olmasını başlarda günde üç kere sadece sesini duymak için ararken ilişki eskidikçe aramak bir tarafa kadın aradığında işteyken aranmasına homurdanmasını hep sevginin bitmiş olmasına yoruyor.

Evlilik öncesi kadınını herkesten koruyan kollayan erkeğinin anne ve babasının yanında kuzuya dönmesini karısı üzülüp gözyaşı dökerken karşı tarafta olmasını iyi bir gidişe yoramıyor doğal olarak. Zamanla azalan sevgi sözcükleri birlikte geçirilen zamanların azalması yardım etmemesi kadında hep sevgiye ilgiye açlık olarak birikiyor.

Bu hislere rağmen kadınlar çoğu zaman sabrediyor azimle eski günlere dönmek için çabalıyor. Hele bir de çocuğu varsa gerek çocuğuna ayrılık acısını yaşatmamak için gerek tek başına geçim ve çocuk yükünü kaldırmayı göze alamayacağı için katlanıyor kocasından gelecek ilgi için bekliyor direniyor.

Sabrediyor sabrediyor... Ta ki eşi bardağın taşmasına sebep olacak yeni bir hata yapana kadar. Bardağı taşıran bazen ihanet gibi şiddet ya da yalan gibi büyük bir hata oluyor. Bazen de küçücük bir hata birikmiş tüm tepkileri ortaya çıkarıyor. Nihayetinde bardağı taşırmaya tek damla yetiyor.

İşte o zaman kadın içindeki bütün sevgiyi derleyip kenara kaldırıyor ve gitmeye karar veriyor. Onca zaman eşini uyarmaya çalışmak için sarf ettiği bütün cümleleri yardım almak için yaptığı bütün önerileri emeğini anılarını geride bırakıyor. Susuyor. Artık kararını vermiş ayların yılların "acaba"larından sıyrılmış oluyor."

Erkeklerin en büyük hatası...

Bu defa erkek nereye tutunacağını bilmiyor paniğe kapılıyor. Zaman içinde birçok şeyi kabullenen sineye çeken eşinin şimdi neden gitmeye kalktığını anlayamıyor bir türlü. Sevgisizlik ilgisizlikle suçlanmasına anlam veremiyor bir türlü. Çünkü daha düz düşünüyor çoğu zaman. Eşini sevmiyor değil akşam nasılsa eve gelecek diye gün içinde telefon açmaya lüzum görmemiş. Her akşam birlikteler ya bu sebeple hafta sonlarını eşiyle geçirmese de olur diye düşünmüş.

İşin özü erkek mutluluğu sürdürmek için sevginin ilgi istediğini özen beklediğini zaman içinde unutmuş gitmiş. Bu defa erkek çözüm arayışına giriyor. Daha önce "ne gerek var" dediği tatilleri baş başa yemekleri teklif ediyor eşine birlikte yardım almayı evliliklerini kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmayı öneriyor sevgisini anlatmaya ilgisini göstermeye başlıyor. Ama nafile.... Kadın gitmeye karar vermiş bir kere.
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Kadınlar erkeklere oranla 4 kat fazla aşık olurlar ancak buna karşılık ilişkileri %80 oranında kadınlar sonlandırmaktadır.
    Diye bir araştırma sonucu geldi birden aklıma

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

www.foruminci.net

MeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    90
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

kadın durup dururken niye terk etsin ama değilmi

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Tabi suçlu kesin erkektir

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

www.foruminci.net

MeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    90
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

ufs çok sıkıcısınız adminim

Bu Konudaki Etiketler