Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 ve 6

Konu: Anadolu Üniversitesi

İnanın Çocuklar ! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler.

Ötüken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Post Anadolu Üniversitesi

Anadolu Üniversitesinin temelini 1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi oluşturur. 1982 yılında Anadolu Üniversitesine dönüşen kurumumuz kısa zamanda yalnızca ülkemizin değil dünyanın en büyük üniversiteleri arasında çağdaş dinamik ve yenilikçi bir üniversite olarak yerini almıştır.

Bir bilim ve kültür merkezi aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan ve ana kampus niteliğinde olan Yunusemre Kampusünde fakülte ve yüksekokulların bazılarıyla idari birimler ve sosyal tesislerin önemli bir kısmı yer almaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Mühendislik Mimarlık Fakültesinin bulunduğu 2 Eylül Kampusü ise kent merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Anadolu Havaalanı da bu kampustedir.

Bunun yanında Porsuk Meslek Yüksekokulu yine şehir merkezinde; Bilecik Meslek Yüksekokulu Bilecik Gülümbe Kampusünde; Bozüyük Meslek Yüksekokulu ise ilçe merkezindeki kendi binalarında eğitim vermektedirler.

Anadolu Üniversitesi üçü uzaktan öğretim sistemi uygulayan 12 fakültesi 6 yüksekokulu 1 Devlet Konservatuvarı 4 meslek yüksekokulu 9 enstitüsü 27 araştırma ve uygulama merkezi ile 15 araştırma-geliştirme-uygulama birimiyle evrensel üniversite değerlerine sahip Türk Yükseköğretiminde ilklere imza atmış bir üniversitedir.

Bu ilklerin başında uzaktan öğretim sistemini hayata geçirmenin başarısı gelmektedir. Bugün uzaktan öğretim yapan üç fakültenin toplam öğrenci sayısı 1 milyonun üstündedir. Bu sistemin geliştirilmesinde gösterilen başarı bir çok ülke tarafından örnek alınmaktadır.

Anadolu Üniversitesi en son teknolojik olanaklarla donatılmış bölümlerinde her biri alanında en iyisi olmak için çalışan ve tüm zamanını öğrencileriyle paylaşan geniş öğretim kadrosuyla öğrencilerini yaratıcı ve dinamik eğitim ortamları içinde geleceğin en iyileri olarak hazırlamak için çalışmaktadır.

Olayların uzağında güvenli ve çağdaş kampuslerde bir öğrenci için gerekli olan her olanak bulunmaktadır. Öğrenciler İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlerle eşzamanlı olarak sinema tiyatro konser ve sergi salonlarımızda kültürel ve sanatsal etkinlikleri kolayca izleyebilme sanatçılarla yapılan söyleşilere katılabilme kampuslerde bulunan yarı olimpik yüzme havuzunda uluslararası standartlarda yapılmış spor salonlarında tenis kortlarında yeşil sahalarda her tür sporu yapabilme olanağını bulurken boş zamanlarını da en iyi şekilde değerlendirebilmektedir.

Çeşitli kurumların sağladığı bursların yanı sıra belli bir başarıyı tutturmuş ihtiyaç sahibi öğrencilere barınma ve beslenme yardımı uygulamalarıyla; sunduğu yemek ve sağlık hizmetleriyle; çağdaş ve güvenli kampusleriyle Türkiye adına övünç duyduğumuz Anadolu Üniversitesi dünyaya kucak açmaktadır.

Açıköğretim Fakültesi

Önlisans programları : Bilgi Yönetimi (internet üzerinden yürütülmektedir) Bankacılık ve Sigortacılık Büro Yönetimi ve Sekreterlik Dış Ticaret Ev İdaresi Halkla İlişkiler İlahiyat Muhasebe Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Sosyal Bilimler Turizm ve Otel İşletmeciliği Laborant ve Veteriner Sağlık Tarım Yerel Yönetimler Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi (*) Deniz Kuvvetleri Meslek Eğitimi (*) Hava Kuvvetleri Meslek Eğitimi (*) Jandarma Meslek Eğitimi (*) Polis Meslek Eğitimi (*) Adalet Mesleki Eğitimi (*).
    (*) Kurumlar arası protokol kapsamında

Eczacılık Fakültesi

Bölümler : Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü Eczacılık Teknolojisi Bölümü Temel Eczacılık Bilimleri Bölümü

Edebiyat Fakültesi

Bölümler : Arkeoloji (**) Sanat Tarihi (**) Sosyoloji (**) Tarih (**) Türk Dili ve Edebiyatı (*)

Eğitim Fakültesi

Öğrenci alınan programlar : Almanca Öğretmenliği (*) Fransızca Öğretmenliği (*) İngilizce Öğretmenliği (*) İngilizce Öğretmenliği (UOLP-SUNY Cortland ABD) (*) (***) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (**) İlköğretim Matematik Öğretmenliği İşitme Engelliler Öğretmenliği Okul Öncesi Öğretmenliği Resim İş Öğretmenliği Sınıf Öğretmenliği Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Zihin Engelliler Öğretmenliği

Fen Fakültesi

Bölümler : Biyoloji (*) Fizik (*) İstatistik (*) Kimya (*) Matematik (*)

Güzel Sanatlar Fakültesi

Bölümler : Çizgi Film (Animasyon) (*) Baskı Sanatları (**) Cam (**) Grafik (*) Heykel (*) İç Mimarlık (*) Resim (*) Seramik (*)

Hukuk Fakültesi

Bölümler : Hukuk (*)

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Bölümler: İngilizce İşletme* İşletme** –Gündüz ve İkinci Öğretim; İngilizce İktisat* İktisat**- Gündüz ve İkinci Öğretim; İktisat Uluslararası Ortak Lisans Programı-SUNYCortland (UOLP)*; Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri**; Maliye**

İktisat Fakültesi

Bölümler : Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri İktisat Kamu Yönetimi Maliye

İletişim Bilimleri Fakültesi

Bölümler : Basın ve Yayın (*) İletişim (*) Reklamcılık ve Halkla İlişkiler (*) Sinema ve Televizyon (*)

İşletme Fakültesi

Mühendislik Mimarlık Fakültesi

Bölümler : Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce (*)) Çevre Mühendisliği (*) Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) (*) Endüstri Mühendisliği (*) İnşaat Mühendisliği (İngilizce) (*) Kimya Mühendisliği (*) Malzeme Bilimi ve Mühendisliği (İngilizce) (*) Mimarlık (*)

Bir Köpeğin Dostluğu Bir Dostun Köpekliğinden Daha İyidir.

Üye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    25

İşte Burasını Şiddetle tavsıye ederım.

Harika Bir Okul.
    [IMG]/http://img14.imageshack.us/img14/553am5b15d123.gif[/IMG]

www.foruminci.net

MeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    90
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Sadece üni değil şehrimde güzeldir

Üye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    25

Kesınlıkle Eskısehır Küçük Venedıkti Adeta Havası Bilee Ayrı Güzeldi.

Degerını bilin

İnciKolik mojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    88

çakma venedik biz öğrenciyken eskişehirin bir şeyi meşhurdu o da burda söylenmez
    Aykırı...
    '' tikky'm özentiy'm ''
    iyiler siyah giyer..!

Üye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    25

Ben biliyom lüle Tası

Bu Konudaki Etiketler