Forumda ep2 öncesinde hazırlanan bir fb rehberi buldum ama yetersiz olduğunu duşunuyorum.Umarm bu rehberi beğenirsiniz.
Öncelikle ForceBlader nedirözellikleri nelerdir?
FB atack ve def yönunden duşuk bir karekterdir.Atackı duşuk olmasına rağmen skillerindeki add. atacklar bu eksiği kapatmaktadır.Oyundaki en gelişmiş ve etkili debufflar bu karekterdedir.Özellikle ep2 den sonra çok etkili debufflara sahip olmuştur.
Karekterimiz solo kasmakda pek zorlanmaz.Peki neden? Chardaki en hayati skillerden biri olan Infernal Stigma skili sayesinde.Bu skill tam 8 sn mobları stunlayarak (Dondurma-Sersemletme) iyi bir combo da canavarlarn size en fazla 1 kere vurmasını sağlar.
Bu karekterimizi diğer karekterlerden ayıran başka bir özellik ise tam 3 tane critical rate critical dmg ve atack veren bufflarının bulunması.
Bu bufflar;
Lightning Blade:+49 Atack +%15 Critical dmg +%10 critical rate.
Ice Blade : +39 Atack +%10 Critical dmg. +%5 Critical Rate.
Fire Blade : +29 Atack +%5 Critical Rate.
Ancak her guzel şeyde bir kusur olduğu gibi burdada var.Class Rank 15 olmadan yani 140 lv. görevini yapmadan 2. Buff'ı basamazsınız.
140'a kdar Lightning Blade
140 dan sonra Lightning Blade+Ice Blade
ve 170 dede Lightning +Ice+Fire Blade basabilirsiniz.
FB anlayabileceğiniz gibi çok karışık bir karekterdir.Her kullanıcının kendine has bir combosu vardır diyebiliriz.Yani stratejik bir char.
FB nin kalan buffları ise ;
Aqua Vitality ;
Hp restore : +6
Mp restore : +6
Hp : +100

Earth Guard :
Defense : +29

Wind Movement :
Hit Rate : +620
Mp : 4100
Bunların yanında diğer karekterlerdede olan regeneration ve resist intension u eklemeyi gerek görmedim.

Gelelim bu charı özel yapan debufflara ;

Execration
Karşınızdakinin yer değiştirmesini engeller.( 20 sn.)

Hard Luck
Karşınızdakinin Critical rate yememe direncisini %10 Crit. Dmg. yememe direncini ise %20 duşurmektedir.(20 sn )

Darkness
Karşınızdakinin atack yapma mesafesini -2 azaltır.(30 sn )

Enarvation
Karşınızdakinin lv. ını duşurur(-12).(20 sn )

Field of Enervation ve Execration
Enervation ve Execration un alan versiyonudur.Birden fazla rakibe etki edebilir.Enervation pvp de kullanılamazken field of enervation kullanılabilir.

Mana Freeze
FB nin belkide en korkulan debuff u dur. Rakibinin manasını -1400 oranında azaltır.(10 sn)

Buff ve Debuffları sıraladık.Şimdi combo dizilimlerine gelelim(Bu dizilimler oynadığım sure içerisinde kendi oluşturduğum dizilimlerdir.En iyisi bunlardır demiyorum)
Pvp için;
Magic Karekterlere karşı:
Assasinate(9)-Force Slash(20)-Force Assault(20)-Infernal Impact (9) Son vuruş dan sonra genellikle pvp biter.Ayakta kalabilme durumuna göre araya Rising Shot(20) eklenebilir.
Sword Karekterlere karşı:
Assasinate(9)-Force Slash(20)-Infernal Impact(9)-Force Assault(20)-Assasinate(9)-Dance of Ruin(20)-Force Slash(20)

Lv. kasarken fazla bir seçeneğiniz yok;
Combo ile kasıyorsanız:
Infernal Stigma(20)-Assasinate(9)-Infernal Impact(9)-Dance Of Ruin(20)-Force Slash-(20)
Combosuz ise :
Infernal Stigma(20)-Assasinate(9)-Infernal Impact(9)

İtem konusuna gelince;
Bir elinizdeki silah maksimum atack diğer silahınız ise maksimum dmg olmalı ki atack duşuk kalmasınsonra crit atmakda zorluk çekiliyor.
Mithril Blade +x+%7 Sword amp ile Lapis +x+%30-36 crit. dmg kullanılabilir.
140 dan sonra Ring of Luck+2 ile Critical Ring+2 takılı genellikle. Bufflu halde %45 Critical Rate e ulaşırsınız.(%5 base rate dahil.)
Ancak Aop+x in verdiği max critical rate etkilemez.Bundan sonrası Tercih meselesi.%7 critical rate ile %15 critical dmg arasında seçim yapacaksınız.
Gloves bootssuit amphelm maksimum dmg. olmalı.Kolye ise aop+4-5.

Bazı FB kullanıcıları 140'a ulaşmadan charlarını bırakıyorlar.Nedeni ise kendilerini diğer charlardan duşuk görmesi.Bu tam bir saçmalık.FB nin critical vuruşlarını sadece FS geçer ama FB çevikliğiyle bunu kapatıyorDebufflarıda cabası.Bu karekteri oynamak çok zevklidirgörsel bakımdan çok hoş skilleri vardır.Umarım zevkle kasarsınız karekterinizi.Umarım bu rehberi beğenmişsinizdir.Diğer rehber ep2 den önce kalmaydı ve yenilenmesi gerektiğini duşundum.Hem o kadar FB kastım yapmazsam içimde kalırdı .Yorumlara göre sabitlermiyiz göreceğiz