Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Süleymanoğlu : Türkiye Adına Zenci Biri Yarışmasın

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Süleymanoğlu : Türkiye Adına Zenci Biri Yarışmasın

Naim Süleymanoğlu Londra 2012 Olimpiyatları'nda Halter yaşanan fiyaskoya isyan etti.

Londra Olimpiyatları'nda madalya hüsranına ve başka ülke sporcularının Türkiye adına yarışmasına çözüm cep herkülü Naim Süleymanoğlu'ndan geldi: "Ben iltica ederek kendim geldim. Adı ne olursa olsun zenci birisi Türkiye adına yarıştığı zaman üzülüyorum. Hazır sporcu getirip de bizim adımıza yarışması bana uygun değil. Gençlerimize yatırım yapmamız lazım."

DEVŞİRME OYUNCULARA SICAK BAKMIYOR

Dünya rekorlarına imza atan eski milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu'yla Londra olimpiyatları ve başta halter olmak üzere Türkiye'nin yaşadığı hüsranı konuştuk. Halterin bugün geldiği noktanın sorumlusunun Halter Federasyonu olduğunu söyleyen cep herkülü Türkiye'de çok konuşan ama iş bilmeyenlerin federasyonun idaresinde olduğunu ifade etti. Devşirme sporculara da sıcak bakmayan Süleymanoğlu "Kendi gençlerimizi yetiştirelim" dedi.

BOLT PROFESYONEL BİR SPORCU

Bir olimpiyat şampiyonunun değişik branş da olsa başka bir dünya rekortmeni hakkında ne düşündüğünü merak ederek Usain Bolt hakkındaki düşüncelerini sorduğum Süleymanoğlu çok genel ve sıradan yanıt vererek "Profesyonel bir sporcu. Kendisini tamamen olimpiyatlara hazırlamış. İstediği dereceleri de elde ediyor" diyor ve ekliyor: "Olimpiyatın her branşını izliyorum. Ama 100 ve 200 metre atletizmi severim. Yüzmeyi de takip ediyorum." Cep herkülü Çinli sporculara da dikkat çekerek "Geçen olimpiyatta evlerinde yarıştıkları için streslerini normal karşılıyorduk ama bu sene de çok stresliler. Çünkü adamlar iyi yatırım yapıp iyi çalışıyorlar." Küçük dev adamın çarpıcı açıklamalarından bazı satırbaşları şöyle:

FEDERASYON BAŞKANI HESAP VERMELİ

Ben 1.5 sene önce Türk halterinin kötüye gittiğine dair açıklamalar yapmıştım. Arkadaşlar bana bu açıklamalardan dolayı kızarak 'biz iyiyiz' diyerek bana tepki göstermişlerdi. Ama maalesef bizim söylediklerimizin gerçek olduğu ortaya çıktı. Bir madalya yok perişan bir halter camiası var. Zaten herşey ortada. Fazla konuşmaya gerek yok. Sorumlusu kimse hesabını vermeli. Neden bu duruma getirdiler? Federasyon Başkanı 8 senedir başkanlık yapıyor. Bu sonuçları niye böyle olduğunu neden kötüye gittiğini bana değil de şu andaki idarecilere Başkan Hasan Akkuş'a sormanız lazım.

SONUÇLAR BİZİ ÜZÜYOR

Biz bu kadar başarılar elde ettik. Türkiyemize bu kadar altın madalyalar kazandırdık. Tabi ki bugünkü sonuçlar bizi üzüyor. Benim birşey söylememe gerek yok siz de görüyorsunuz Türk halkı da görüyor. Sabah çıktığımda herkes 'halterde neden bu kadar çöktük neler oluyor' diye soruyor. Üzüldüm tabi ama ben değil herkes üzülüp herkes neden bu duruma düştük diye soruyor. Biz üzülmezsek kim üzülecek.

HAFTADA 5 GÜN 8-10 SAAT ANTRENMAN YAPARDIK

Benim gördüğüm kadarıyla çalışmamışlar. Çalışmazsanız meyvesini de alamazsınız. Evde oturup bazı şeylerin gayet iyi gittiği söylerseniz sonuçlarına tabi ki katlanırsınız. Bizim dönemimizde haftada 5 gün 8-10 saat antreman yapardık. Sonuçlar bizim kadar çalışmadıklarını gösteriyor. Bunların da Türkiye'ye döndükten sonra neden böyle oldu eksiklikler neler...

BAKANLIK GEREKENİ YAPMALI

Hepsinin tespit edilerek Spor Bakanı ve Genel Müdürlük gereken neyse onu yapması gerekiyor. Bu sonucun bakanlıkla ilgisi yok. Bakanlık halter dahil bütün spor branşlarına bugüne kadar verilmeyen desteği veriyor. Bunun karşılığında federasyonlar birşey veremiyorsa demek ki yönetim yani tamamen Halter Federasyonu suçlu. Yönetime gelen arkadaşlarımız federasyon olsun antrenör olsun herşeyi çok iyi bildiklerini iddia ediyorlar. Bu olimpiyatlarda hiç birşey bilmedikleri ortaya çıktı. Türkiye'de maalesef çok konuşan ama iş yapmayan insanları başa getirdikleri için böyle oluyor.

BİLGİLİ İNSANLARI BAŞA GETİRMEMEK HATA

Bugünkü onuçların ilk sırasında çalışmamak var. Ama bunun yanısıra bilgili insanları başa getirmemek kendine özgüveni fazla olan ama aslında hiç birşey bilmeyen insanların yönetimin beceriksiz olması Türk halterini bu duruma getirdi. Bu durumun siyasetle alakası yok.

YÖNETİM BECERİKSİZ

Türk sporuna büyük destek veriliyor. Kaçar tane Cumhuriyet altını verildi. Bunun yanında başarısızlık oluyorsa şu andaki yönetimin beceriksiz olduğunu ortaya koymuştur. Dediğim gibi fazla da konuşmaya gerek yok herşey ortada.

NE KADAR KÖTÜ DE OLSA İKİ MADALYA BEKLERDİM

Ne kadar da kötü olsa ben halterden en az iki madalya beklerdim. Demek ki kötünün de kötüsü çıktı yani. Altın beklemezdim ama iki madalya beklerdim.

BİR DÖNEM SİYASETE ATILMIŞTI

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu 2004 yerel seçimlerinde MHP'nin Kıraç Belde Belediye Başkan adayı olmuş ve yarışı kaybetmişti.

Ensonhaber
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

İnanın Çocuklar ! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler.

Ötüken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

70 milyon ülkeden gelen başarı gerçekten trajikomik.
    Adam sonuna kadar haklı. Siyahi yada sarışın. Türk olmayan birinin o Yüce Armayı giyerek bizi temsil etmesini istemiyorum.

Bu ülkede öyle yetenekler var ki yeter ki yatırım yapılsın.
    Bir Köpeğin Dostluğu Bir Dostun Köpekliğinden Daha İyidir.

www.foruminci.net

MeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    90
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

siyahi türklerde var yalnız..
    türkçe bilmeyen adam yarıştırmasınlar bende istemiyorum.

Bu Konudaki Etiketler