Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Aslı Çakır Alptekin Yarı Finalde

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Aslı Çakır Alptekin Yarı Finalde

Londra Olimpiyat Oyunları'nda atletizm kadınlar 1500 metre elemelerinde Aslı Çakır Alptekin yarı fine yükseldi.

OLİMPİYATA ÜSKÜDAR NEFESİ

Olimpiyat Stadı'nda yapılan ve toplam 46 atletin katıldığı 1500 metre elemelerinde Üsküdar Belediyesi'nin başarılı sporcusu ve Türkiye'nin altın madalya umudu Aslı Çakır Alptekin serisinde üçüncü olarak yarı finale yükseldi.

Milli atlet Londra'ya Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara tarafından vaad edilen büyük ödül morali ile gittikten sonra girdiği yarışta düşük bir tempo ile yarıştı.

Oldukça yavaş geçen eleme yarışında iç kulvarda kalması ve rakiplerinin itmesi sonrası düşme tehlikesi atlatmasına rağmen son 200 metrede yaptığı atakla üçüncü sıraya kadar yükselen Aslı Çakır Alptekin yarışın son metrelerinde yarı final mücadelesini düşünerek temposunu düşürdü. Aslı Çakır Alptekin buna karşın 4:13.64'lük derecesi ile ilk 3 sırada yer alarak yarı finale adını yazdırmayı başardı. Alptekin genel klasmanda ise 29. dereceyi yaptı.

SON AVRUPA ŞAMPİYONU

Son Avrupa Şampiyonası'nda Aslı Çakır Alptekin 4:05.31 ile altın madalya kazanmıştı.

Kadınlar 1500 metre yarı finalleri 9 Ağustos Perşembe günü koşulacak.

"ARTIK TÜRKLER ÖNDE"

İyi durumda olduğunu belirten Aslı Çakır Alptekin "Diğer rakiplerime baktığım zaman aynı seviyedeyim ama elemeler final gibi geçiyor; yani çok zor. Ben burada bir Türk olarak koşuyorum; Aslı olarak koşuyorum. Burada madalya alırsam Türkiye madalya alacak. Taktik yarışı olduğu için beni ittiler. Bir an düşeceğimi sandım. Önemli olan finala kalmak. Eskiden Türkler arkadaydı artık Türkler önde bitiriyor." dedi.

Ensonhaber
    tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

İşte Bu! :) AbartmaTozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    279

tebrik ederim ..
    BÖğğ..

Bu Konudaki Etiketler