Serbest Güreş Milli Takımı bu sabah Londra'ya geldi. Kaptan Serhat Balcı 60 altını ağızlarına sakız edenlere sert çıktı.

Takım kaptanı Serhat Balcı olimpiyata giden sporculara verilen 60 altının hesabını yapanlar futbolun olimpiyatta neden olmadığını sorsunlar dedi.

BURAYA ALTIN İÇİN GELDİK

Teknik Direktörü Yakup Topuz olimpiyatlara altın madalya için gittiklerini vurgulayarak ''Bugün grekoromenci kardeşlerimiz Rıza Nazmi Avluca'dan madalya bekliyoruz. Biz de altın madalya için gidiyoruz. İnşallah Cenab-ı Hak bizi mahcup etmez. Her şey nasip kısmet." dedi.

5 KİŞİDEN 2 MADALYA GELİR

Takım kaptanı Serhat Balcı da geçen olimpiyatta bir madalya aldıklarını hatırlatarak ''Bu sene onu telafi ederiz. Bu 5 kişiden 2 madalya gelir diye düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

60 CUMHURİYET ALTINI ÇOK MU?

Balcı 'Tabii burada olmamız bize negatif etki yarattı. Her kanalı açtığınızda 'Neden madalya gelmedi' diye sorgulamalar var. Sporcuların aldığı 60 cumhuriyet altınından bahsedenler var. Dün izledim ona üzüldüm." dedi ve ekledi:

"Bu giden madalya alamayan arkadaşlar 60 cumhuriyet altını almışlar '38 milyar cepte gidelim orada alış veriş yapalım' diye düşünüyorlarmış.

FUTBOLCULAR TRİLYONLARI GÖTÜRÜYOR

"Böyle bir mantık var mı? Futbolcular trilyonları alıyor göze batmıyor. Bir atlet bir boksör veya bir yüzücü olimpiyatta ülkeyi temsil etmek için 60 cumhuriyet altını almış çok mu?

FUTBOL NEDEN OLİMPİYATTA YOK

"Yatırımlardan bahsediliyor. Futbola da yatırımlar yapılıyor. Trilyonlarca yatırım yapılıyor ama futbol olimpiyatta bile yok. Kimse bunu söylemiyor. Sonuçta buraya katılmak da başarı. Bunu kabul etmeleri lazım belli bir kesimin."

Ensonhaber