KPSS-2012/1 tercih kılavuzu yayımlandı

Kamu kurum ve kuruluşlarına 17 bin 387 kadro ataması için KPSS-2012/1 tercih kılavuzu yayımlandı. Kılavuzda ortaöğretim ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Adaylar tercihlerini 18-27 Haziran 2012 tarihleri arasında yapacaktır.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/1 Tercih Kılavuzunda ortaöğretim ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz 18-27 Haziran 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini 18-27 Haziran 2012 tarihleri arasında kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin Aday Ä°ÅŸlemleri Sistemi internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

KPSS-2012/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

OSYM'nin sitesinde yaşanan sorunlardan dolayı tercih kılavuzunu indiremeyen arkadaşlar için kendi sunucularımıza upload ettiğimiz dosyayı rahatlıkla indirebilirsiniz. Ayrıca farklı sitelerden ek bağlantılarda aşağıda listelenmiştir. İhtiyaç halinde bağlantı sayısı arttırılacaktır.

Tercih Kılavuzu Link1(Foruminci)
Tercih Kılavuzu Link2(Memurlar.net)
Tercih Kılavuzu Link3(ÖSYM)