Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Süpertürk

Nothing heard/said DilinJokeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    17
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Süpertürk

Tür : Komedi

Yönetmen : Tamer Karadağlı

Senaryo : İzlen Erdem

Oyuncular : Tamer Karadağlı Suna Keskin Atilla Arcan Buket Dereoğlu Necmi Yapıcı Murat Serezli Arzu Balkan

Yapım : 2012-Türkiye

Gösterim Tarihi : 16 Mart 2012 (Türkiye)

Filmin Konusu : 1960’lı yılların sonlarında dünyadan çok uzakta bulunan bir galakside bulunan bir gezegen yok olmak üzeredir. Bu gezegende bulunan bebeklerden 2 tanesi özel kapsüllerle dünyaya gönderilir. Bir tanesi Amerika’ya düşer diğeri ise Türkiye’ye. Bizim hikayemiz Türkiye’ye düşen kapsülle başlar. Bu kapsül Küçükköy isimli bir kasabaya çiftçilikle uğraşan bir Abdullah ve çiftin bahçesine düşer. Daha once 3 kez düşük yapmış olan çiftin çocukları yoktur. Bu çocuğu kendi çocukları gibi büyütürler ve bunu çocuk da dahil herkesten gizlerler.

Ekber adını verdikleri çocuğun çok özel güçleri vardır. Uçabilir gözlerinden ışın çıkarabilir nefesiyle istediği şeyi dondurabilir nesnelerin arkasını görebilir ve çok uzaktan gelen sesleri duyabilir. Bu özelliklerini insanlar öğrenirse Ekber’i ellerinden alacaklarından korkan anne baba yıllar boyu Ekber’i baskı altında tutarak bu özelliklerini başkalarının yanında kullanmasını engellerler.

Ekber’in çocukluk aşkı Zeynep uzun süredir İstanbul’dadır ve tek hayali bir gün memleketi Küçükköy’e dönmek ve orada öğretmenlik yapmaktır. Zeynep’in Küçükköy’e dönmesi ile birlikte Ekber’in de hayatında yeni bir dönem başlayacaktır. Zeynep’e ilgi duyan ünlü medya patron Semih Cansöken Zeynep’in tekrar İstanbul’a dönmesini istemektedir. Bunun için ortak arkadaşları Alev’i görevlendirir ve Alev Zeynep’i dönmeye ikna etmek için Küçükköy’e gelir. Küçükköy’de yaşayacakları trajik bir olay neticesinde Ekber afişe olur ve artık t üm dünya onun bu özelliklerini öğrenecektir.

tüm yaralarım gerçek ama onları bana veren tüm insanlar yalan ..

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Çakma süpermen

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Bu Konudaki Etiketler