Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Nezir Karayün (1966 - .... )

BaŞKa ZaMaN.... YaGMuR_YüReKLiM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    4

Sosyal Aglarim

Add YaGMuR_YüReKLiM on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    210

Standart Nezir Karayün (1966 - .... )

1966 Ordu ili Aybastı ilçesi Sefalık Köyü doğumlu evli dört çocuk babasıdır.
    Hayat mücadelesi ve çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlayabilmek amacıyla köyünü bırakarak 1981 yılında İstanbul’ a gelmiştir.
    1985 yılında başladığı Uzakdoğu sporu Wushu Kung-fu ve Kickboxing branşlarında çeşitli okullarda çalıştı. Öğrenciliği döneminde kulüpler arası şehirler arsı ve Türkiye Şampiyonlarında Kilosunda bir çok başarılar göstererek 300’e yakın madalya ve sertifika kazandı.
    1991 yılında antrenörlük belgesini alarak Tekirdağ - Çerkezköy’de Kadıoğlu Spor Merkezini kurdu. ve İstanbul Büyükçavuşlu’da Spor Salonunun İkinci şubesini açtı.
    1993 yılında İstanbul Tepecik’te 1994 yılında Büyükçekmece’de iki spor salonu daha açtı. Merkezi İstanbul’da bulunan Uzakdoğu Modern Savunma Sanatları Spor Derneği Yönetim Kurulunda görev aldı.
    1995 yılında Mimarsinan Belediye Spor Salonun’ da göreve başladı. Belediye Spor Müdürü ve Antrenör olarak 7 yıl görev yaptığı o günlerde Kickboxing Federasyonu kuruluşunda aktif görevler üstlenerek İstanbul Bölge Hakemi ve Antrenörü oldu.
    Aynı yıl içerisinde zamanlarda Romanya ve Azerbaycan Wushu Federasyonlarının açmış olduğu antrenörlük ve hakemlik seminerlerine katılarak antrenörlük ve hakemlik belgelerini aldı.
    1995 Romanya Spor Akademisi Wushu bölümünü bitirerek T.C. gençlik spor genel müdürlüğü eğitim daire başkanlının 1. Kademe VUŞU ( Wushu ) Antrenörü oldu. Daha sonraki gelişim seminerleri ile 2. Kademeye yükseldi ve 4. DAN oldu.
    1996 yılında Mimarsinan Karadenizliler Derneğini kurdu ve iki dönem başkanlığını yaptı. Bölgemizde yeni kurulan bir çok derneklerin kuruluşlarında aktif çalışmalarda bulunarak Sivil toplum kuruluşlarına maddi ve manevi destekler sağlandı ve bir çoğunun da halen üyesi.
    1997 yılında Wushu’nun federasyon olabilmesi için büyük gayretler sarf ederek federasyonun kuruluşunda aktif görev yaptı. Karate Federasyonuna bağlanan Wushu Kung-fu’nun basın ve halkla ilişkiler görevini yürüttü.
    1998 yılı sonunda Özel Haber ve Modern Spor Gazetesi’ni kurdu ve haftalık olarak yayın yapmaya başladı. Özgür Haber yine 99 yılı içinde Yerel Haber Gazetesini ve Yerel Haber 52 Gazetesini kurarak memleketi Orduya yayın yapmaya başladı. İstanbul genelinde yerel gazetecilikte bir çok ilkleri gerçekleştirdi. 10. yılı içinde olan Yerel Haber halen bölge halkına tarafsız ve objektif haberleriyle hizmet vermekte. İmtiyaz Sahibi olduğu gazetelerin ve Dergilerin Genel Yayın Yönetmenliğini yürütmektedir.
    1999 Mart ayında Judo Federasyonu’na bağlanan Wushu’nun basın ve halkla ilişkiler görevine devam etti.. Aynı zamanda Kickboxing ve Wushu İstanbul bölge hakemi oldu.
    2004 yerel seçimlerinde Büyükçekmece - Mimarsinan Beldesi Batıköy Mahallesi Muhtarlığına aday oldu. Ama kazanamadı.
    2005 yılında Adom Ajans Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini kurarak Ufka doğru Meşale Dergisi Yerel Haber Oba haber Beylikdüzü Life Gazeteleri ile İstanbul’ un nabzını tuttu.
    Yine aynı yıl içerisinde İstanbul’ la yetinmeyerek Türkiye’ de Yerel Basının sesini duyuracak ve gücünün hissedilmesini sağlayacak Yerel Basın Birliği Derneğini kurdu. Bu gün Derneğin Başkanı olarak tüm Türkiye’ de ki yerel basın ile iletişim halinde çalışmalarını devam ettirmektedir.
    2007 yılında Büyükçekmece Aybastılılar ve Mimarsinan Aybastılılar Derneklerini kurdu ve kurucu başkan olarak Büyükçekmece’ de Aybastılıların sesinin duyulmasına öncülük yaptı.
    2007 yılında İstanbul geneline yayın yapan START LİFE inşaat sektör dergisini kurdu.
    2007-2008 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde Kavaklı İlk öğretim okulu kapalı spor salonunda Wushu ve kickboks dersleri vermeye başladı.
    2008 İstanbul Giresunlular Derneği kurucular kurulunda yer aldı. Halen Mimarsinan Aybastılılar Derneği başkanlık görevini yürütmektedir.
    Mimarsinan Gençlik merkezini kurarak gençlerin topluma kazandırılmasında öncülük yaptı.
    2008 Yerel Basın Birliği Derneğinin Türkiye genelinde şube oluşumu çalışmalarını hızlandırdı. İstanbul 1. ve 2. bölge şube oluşumlarını tamamladı. TBMM’ ye Yerel basın sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili bir dizi ziyarette bulundu.

Aktif Üye xDe.` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    19

güsel olmuş =)

~ η0ηє.P[q] - hK #

^ ßir qüN Cs ßa$ınDá öLürséM séN ßéNi ßırak éLi áL .

Bu Konudaki Etiketler