Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Mehmet Ali Aydınlar istifa etti

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Mehmet Ali Aydınlar istifa etti

Mehmet Ali Aydınlar istifa etti

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar Göksel Gümüşdağ ve Lütfi Arıboğan istifa etti.

Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu'nun bugün yaptığı toplantının ardından yazılı açıklama yaptı. Açıklamada "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar TFF 1.Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve TFF 2.Başkanvekili Lutfi Arıboğan görevlerinden istifa etmişlerdir.

27 Şubat'ta yapılmasına karar verilen Seçimli TFF Genel Kurulu'na kadar Türkiye Futbol Federasyonu'na İcra Kurulu üyesi Hüsnü Güreli vekaleten başkanlık edecektir.

Yönetim Kurulu ve tüm kurullar seçimli Genel Kurul'a kadar görevlerine devam edecektir" denildi.

Aydınlar açıklamasında "UEFA'nın bize ve CAS'a farkı tavırları ortamın güvensiz olduğunu gösterdi" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığından istifa eden Mehmet Ali Aydınlar görevi bırakma kararıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Aydınlar'ın açıklaması şu şekilde:

"30 Ocak 2012 tarihinde yapmış olduğumuz TFF Yönetim Kurulu toplantısında Spor Toto Süper Lig'de yer alan 17 kulübün ısrarları ve talepleri ve kamuoyundan gelen yoğun destek mesajları ile futboldaki kaos ortamının daha da derinleşmemesi için yönetime devam kararı almıştık. Ancak aynı gün akşamında bazı spor programlarındaki yorumcuların şahsıma hakarete varan söylemlerinin dozunu artırarak seviyesiz saldırıları devam etmem konusunda yeniden düşünmeye sevk etti. Ayrıca dün akşam bir haber kanalında CAS Hakimi Sayın Av. Kısmet Erkiner'in açıklamalarını hayretler içerisinde izledim. Derhal bu açıklamaların doğruluğunu araştırdım ve ilgili raporun maalesef federasyonumuza 6 Eylül ve 3 Kasım tarihlerinde ulaştığını bugün öğrendim. Böylece Sayın Erkiner'in ifadelerinin doğruluğunu tespit etmiş oldum. Kendisine uyarıları nedeniyle teşekkür ederim. UEFA yetkililerinin bize karşı farklı CAS'ta farklı tavır almaları UEFA gibi Avrupa futbolunun çatı örgütü olan bir kuruluşun yapmış olduğu uygulamanın içinde bulunduğumuz ortamın ne kadar güvensiz ve samimiyetsiz olduğunu gösterdi. Güven ortamının bulunmadığı birçok kişi ve kurumun çıkarları nedeniyle etik dışı davranmayı mübah saydığı bir ortama daha fazla tahammül etme imkanım ortadan kalkmıştır. Gelinen nokta; hayata bakışım iş yapış biçimim etik anlayışım ve dünya görüşümle tezat bir görüntü oluşturdu ve böyle bir sürecin içerisinde yer almayarak bazı şeylere dikkat çekebilmenin çok daha önemli olacağı kararına vardım. Bu nedenle 29 Haziran 2011'de başladığım Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Umarım bu çıkışım Türk futbolunun geleceğini doğru şekillendirmek adına konuya zarar verenlerin bir kez daha netleştirilebilmesine yardımcı olur ve futbol ailesi kendisi için en doğru yolu bulur. Bugüne kadar beni destekleyen tüm kulüp başkanlarına TFF delegelerine yazılı ve görsel basına olumlu eleştirileri ile bize yol gösteren yazarlara ve spor yorumcularına tüm TFF çalışanları ile özellikle TFF Kurullarında görev yapan başkan ve üyelere ve de Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim."

DHA

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

www.foruminci.net

MeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    90
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

kendi elimizle kendi kendimizi rezil ettik ya dünyaya aferim bize..

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Alıntı MeY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendi elimizle kendi kendimizi rezil ettik ya dünyaya aferim bize..
    Bu konuda üzerimize yoktur zaten..

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Çakılım nerdeee... BamBam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    745

bu sürecin buralara gelmesinde en büyük sorumlu federasyon yönetimidir ama burda istifa etmek de yine iyice felakete sürükleyecek

Bu Konudaki Etiketler