Spor Toto Süper Lig'de kötü bir dönem geçiren Trabzonspor ligin ilk yarısının son haftasında sahasında Orduspor'u yenerek 6 haftalık galibiyet özlemine son vermeyi hedefliyor.
Trabzonspor Yara Saracak
Ligde son 6 haftada 2 beraberlik 4 mağlubiyet alarak zirvenin 13 puan gerisine düşen bordo-mavililer Orduspor'u yenip kötü gidişatına son vermeyi ve devreyi galibiyetle kapatmayı istiyor.

Karadeniz ekibinde burun ameliyatı olan Giray sakatlıkları bulunan Vittek ve Tayfun'un yanı sıra cezalı oyuncular Colman ile Aykut Orduspor maçında takımda yer alamayacaklar.

Trabzonspor'un yarınki karşılaşmaya Tolga Celustka Mustafa Glowacki Cech Serkan Zokora Halil Alanzinho Henrique ve Burak 11'i ile sahaya çıkması bekleniyor.

''Yener: Puan kaybına tahammülümüz yok''
Kulüp genel sekreteri Hasan Yener AA muhabirine yaptığı açıklamada kendileri için çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını belirterek ''Özelikle olmazsa olmazımız bu maçta 3 puan. Çünkü bundan sonra puan kaybına tahammülümüz yok. Her ne kadar eksikliklerimiz olsa da 3 puan ile sahadan ayrılacağımıza inancımız tam'' dedi.

Trabzonspor'da eski kulüp başkanları yöneticileri futbolcuları ve yetkili kurullarının üyelerinin dün yönetim kurulunu ve bordo-mavili takımın antrenmanını ziyaret etmelerinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Yener ''Bu ziyaret Trabzonspor'un büyüklüğünü büyük bir camia olduğunu gösteriyor. Dün eski yöneticilerimiz şehrimizin ileri gelenleri gerçekten Trabzonspor'a ne kadar sahip çıktıklarının örneğini güzel bir şekilde verdiler. Trabzonspor'un sahipsiz olmadığını herkese gösterdiler.''

Maça gitmeyecekler
Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyelerinin yarınki karşılaşmayı da statta izlemeyecekleri bildirildi.

Fenerbahçe maçı öncesinde Türkiye Futbol Federasyonunun çifte standart uyguladığını öne sürerek yönetim kurulu olarak statlara gitmeyeceklerini açıklayan bordo-mavili kulübün yönetim kurulunun bu düşüncesini devam ettireceği belirtildi.

Maçlara giriş yasağı bulunan kulüp başkanı Sadri Şener'in de Trabzon'a geleceği ve karşılaşmayı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte televizyondan izleyeceği öğrenildi.