Beko Basketbol Ligi'nde oynadığı son 5 maçı kazanarak dikkatleri üzerinde toplayan Erdemirspor'da deplasmanda oynanacak Fenerbahçe Ülker maçında da galibiyet hedefleniyor.

Takımın skorer oyuncuları Soner Şentürk ile Altan Erol Fenerbahçe Ülker'i yenmek için sahaya çıkacaklarını söylediler.

Şentürk Erdemir Spor Salonu'ndaki antrenman öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada takım halinde iyi çalışarak ligde iyi bir çıkış yakaladıklarını söyledi.

Antrenör Ahmet Çakı'nın söylediklerini ve verdiği talimatları uygulamaya çalıştıklarını anlatan Soner Şentürk şöyle konuştu:

''Antrenörümüz antrenmana çok inanan bir yapıya sahip. Biz de işin antrenmandan başladığını biliyoruz. 5 maçtır üst üste kazanıyoruz. Geçen hafta oynadığımız Türk Telekom maçı bizim için önemliydi. Önceki hafta deplasmanda Beşiktaş Milangaz'ı da yendiğimiz için tribünler daha da doluydu. Bu açıdan Türk Telekom maçı bizim için güzel bir galibiyet oldu. Ben de iyi bir performans ortaya koyduğumu düşünüyorum. İnşallah takım olarak çalışarak daha da iyi olacak. Geçen hafta geride kaldı. Bu hafta önümüzde Fenerbahçe Ülker maçı var. Çok zor bir maç. Geçen yılın şampiyon takımıyla deplasmanda oynayacağız. Bu sezon ise ligde 2 yenilgileri var. Karşılaşmada elimizden geleni yapacağımıza inanıyorum. Moral olarak da iyi durumdayız iyi çalışıyoruz. Ne yapacağımızı karşılaşmada göreceğiz.''

Adının Basketbol Milli Takımı kadrosunda yer alacak sporcular içinde anılmasından dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Şentürk ''Milli takım her oyuncunun hayalidir. Benim de (A) Milli Takım'da oynamak gibi bir hedefim var. Orada olabilmek için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Elimden geleni yaptığımı da düşünüyorum. Bundan sonra daha da yapacağım. Sonuçta takım olarak iyi bir gidişat ve havamız var. Her sporcu bireysel olarak bol antrenman yapmalı. Ben de bu antrenmanları yapıyorum. İnşallah (A) Milli Takım'da oynarım'' diye konuştu.
-Altan Erol'un görüşleri-
Altan Erol ise kötü bir sakatlık dönemi yaşadığını ayağında kırık ve liflerinde yırtık olduğunu belirterek ''Bununla ilgili İstanbul'da önemli bir rehabilitasyon süreci geçirdim. Ardından Ereğli'ye gelerek antrenmanlara başladım. Son iki haftada da maçlara çıkıyorum. Bu hafta tedavi ve kas kuvvetlendirme çalışmalarını sürdürüyoruz. Yavaş yavaş adapte olmaya başladım'' dedi.

Bu hafta önemli bir karşılaşmaya daha çıkacaklarını belirten Erol şöyle devam etti:

''Bu maç bizim olduğu kadar Fenerbahçe Ülker için de önemli. Özellikle Beşiktaş Milangaz ve Türk Telekom maçlarımızdan sonra bizden korktuklarını düşünüyorum. Çünkü Erdemirspor önemli bir seri yakaladı. Deplasmanda bu maçı da kazanarak Erdemir camiası ile taraftarlarımıza armağan edeceğiz. Galibiyet için de oldukça umutluyuz. Fenerbahçe Ülker maçında ben de bir çıkış yapabilirim. Çünkü takımda herkes çok iyi bir hava yakaladı. Ortada iyi bir moral var. İyi oynadıkça üzerine daha da koyarak devam ediyorsunuz. Aynı şekilde Wesson Soner Mutlu ve diğer arkadaşlarımızla birlikte Fenerbahçe Ülker maçında bunu bir kez daha göstereceğiz.''