Beşiktaş'ın Maccabi maçını kazanmasında başrol oynayan Ricardo Quaresma her geçen maç daha iyi bir futbol ortaya koyduğunu söyledi.
Karşılaşma sonrasında açıklama yapan Portekizli futbolcu şöyle konuştu:

''Her geçen maç daha iyi oynuyorum. Goller atmaya başladım ve attığım gollerle kazanmamız beni mutlu ediyor. Yoğun maç temposuna alışığım. Rakibe pozisyon veriyoruz. Bunlar olmaması gereken hatalar bunu düzeltmemiz lazım.''

Mücadele ile ilgili değerlendirmesinde siyah-beyazlıların sahada elinden gelen herşeyi yaptığını belirten Quaresma "Herşeyden önce takımımı tebrik etmek istiyorum. sahaya galip gelmek için çıktık. Ben de goller atarak takıma galibiyet hediye ettiğim için mutluyum" ifadelerini kullandı.

Futbol dünyası içerisinde eleştirilerin her zaman olduğunu belirten Quaresma "Ben hiçbir zaman eleştirilerden korkmadım. Aksine bazı zaman bana güç kattı. Ben genelde kendi oyunumu oynamaya çalışan sahaya yansıtan bir oyuncuyum. Eleştiriler olsa da; ben kendi oyunumu sahaya yansıtmaya devam edeceğim. Tek amacım kendi oyunumu sahaya sürmek" diye konuştu.

Son olarak ise formsuz olduğu dönemde kendisini eleştirenlere bir de mesaj gönderen Quaresma "Herkes beni eleştirmeye devam etsin ben oynamaya devam edeceğim" diyerek sözlerini noktaladı.

Portekizli yıldız "Maça biraz kötü ve tutuk başladım ancak seyirciden ve rakip takımdan gelen kışkırtmaların ardından kendi oyunumu sahaya yansıtmaya başladım" dedi