Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Beşiktaş ve Melo PFDK'da

Moderator EyLüL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    236

Standart Beşiktaş ve Melo PFDK'da

Spor Toto Süper Lig'de Pazar günü oynanan Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşanan olaylar nedeniyle iki takım da PFDK'ya sevkedildi.
    Beşiktaş ve Melo PFDK'da Beşiktaş kulübü Galatasaray ile oynanan derbi maçta yaşanan saha olayları nedeniyle PFDK'ya sevkedildi. Disiplin kurulu siyah beyazlı kulüpten savunmasını istedi.

Galatasaray da derbi maçın ikinci yarısında sahaya geç çıktığı için disiplin kuruluna sevkedildi.

Sarı kırmızılı takımın Brezilyalı oyuncusu Felipe Melo ise sportmenliğe aykırı davranışları nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya sevkedildi.

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ'NDEN AÇIKLAMA
    Beşiktaş Kulübü Galatasaray Kulübü'nden derbi maçında sarı-kırmızılı oyuncular Melo ve Engin Baytar'ın seyircilere yönelik hareketleri nedeniyle hassasiyet göstermesi beklendiği ayrıca mücadelenin ardından BJK TV'de Eboue ile ilgili gerçekleştirilen yorumla ilgili televizyonun genel müdürü Tuğrul Yenidoğan'ın özür dilediğini açıkladı.

Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamada ''Galatasaray Kulübü'nden temsilci raporlarına yansıyan sporcuları Melo ve Engin Baytar'ın seyircilerimize yönelik çok ağır ve tahrik edici davranışları neticesinde ortalığın gerilmesine neden olmalarından dolayı aynı hassasiyeti göstermelerini beklediğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız'' denildi.

Siyah-beyazlı kulüp ayrıca BJK TV Genel Müdürü Tuğrul Yenidoğan'ın kulüple hiçbir ilgisi olmayan gazeteci Burhan Akdağ'ın Manşet programındaki ifadeleri nedeniyle BJK TV yayınında ezeli rakip ebedi dost Galatasaray Kulübü'nden özür dileyerek camia olarak yaşanan bu durumdan rahatsızlığını dile getirdiği kaydedildi.

-Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sarıgül:
    Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül Beşiktaş ile oynadıkları derbi maçın son bölümünde yaşanan olayların tasvip edilemeyeceğini ancak bu olayları da Beşiktaş Kulübü'ne ve taraftarının tümüne mal etmenin mümkün olmayacağını söyledi.

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği tarafından Les Ottomans Hotel'de düzenlenen ''Sarı Kırmızı Kareler'' adlı fotoğraf yarışmasının ödül törenine katılan Sarıgül basın mensuplarına yaptığı açıklamada Beşiktaş derbisinin son bölümünde yaşanan olayların hoşgörünün dışında olduğunu belirterek şunları kaydetti:

''Yaşanan olaylar Türk sporunun hiç bir müsabakasında tasvip edilmeyen olaylardı. Sahaya yabancı maddelerin atılması ve benzeri gibi olaylar hoşgörü dışında olan yaklaşımlar. Ama bunu kesinlikle Beşiktaş Kulübü'ne ve taraftarının tümüne mal etmek mümkün değil. Sonuçta baktığımızda 35 bin kişilik stat. İki kişinin yaptığı bir olay dahi bir anda çok önemli noktalara geliyor. Bundan sonraki müsabakalarda herkesin daha duyarlı ve dikkatli olmasını temenni ediyoruz.''

Karşılaşmada ve sonrasında futbolcuları Emmanuel Eboue'ye yönelik ırkçı söylemler kullanıldığını ileri sürülerek yöneltilen bir soru üzerine Emir Sarıgül ''Bu konuda Sayın Başkan Yıldırım Demirören gerekli açıklamayı yaptı. Çok fazla bunun üzerine gitmenin doğru olduğuna inanmıyorum. Beşiktaş taraftarının da böyle bir niyeti olduğunu asla düşünmüyorum'' dedi.

Derbi maçta futbolcuları Engin Baytar ve Felipe Melo'nun sergilediği davranışları karşılaşmanın gerginliğine bağlayan Sarıgül ''Bunları bu şekilde değerlendirmek lazım. Biraz daha hoşgörü ile bakmayı tavsiye ediyorum. Belki bir ceza olabilir. Tabii yazılan raporlara da bakmak lazım. Federasyonun bu noktada sağduyulu davranıp derbi maç olduğunu göz önüne alarak bir ceza vermeyeceğini ümit ediyorum'' diye konuştu.

Emir Sarıgül takımlarının her geçen gün daha iyiye gittiğini anlatarak ''11 haftalık grafiğe baktığımız zaman Galatasaray her geçen gün daha iyi bir noktaya geliyor. Kafamızda bir hedef var. Bu da başkanımızın da belirttiği gibi başarıdır. Yönetimimiz teknik heyetimiz ve futbolcularımız başarıya endeksli. Lig bittiğinde inşallah ipi göğüsleyen biz olacağız'' değerlendirmesinde bulundu.
    Fatih gibi aşık olacaksın ki
    İstanbul gibi maşuk düşsün bahtına...

Senior Member myrit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    37

ya nedir bu tribün olayları. oyuncu seyirciye seyirci oyuncuya hakaret ediyor. sonucunda klup zararlı çıkıyor. futbolda görmek istemediğimiz davranışların başında geliyor bunlar.
    Ya Şah Olursunuz Hayatta Yada Piyon...
    Umursamayın Sakın...
    Oyun Bitince Şah da Aynı Kutuya Girer Piyon da...

Bu Konudaki Etiketler