Balkan Rumeli Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'i ziyaret etti. Naci Şahin başkanlığındaki dernek yönetimi başkanlardan destek sözü aldı. Balkan Üniversitesi projesini hayata geçirmeye çalışan konuk dernek yöneticileri projeyi başkanlara tanıttı.

BALKANSİAD'ı kamuoyu ile tanıştırma kapsamında protokol ziyaretlerine başlayan Başkan Naci Şahin ve beraberindeki yönetim kurulu önce kendisi de göçmen kökenli olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i ziyaret etti. Derneğin hedeflerini Başkan Bozbey'e anlatan heyet üzerinde titizlikle çalışılan Özel Balkan Üniversitesi projesini de paylaştı. Kentin ticari ve kültürel hayatında önemli bir yer tutan göçmenlerin Bursa için önemli değerler oluşturduğunu vurgulayan Dernek Başkanı Naci Şahin üçüncü dönem başkan seçilen Mustafa Bozbey'i örnek gösterdi. BALKANSİAD ekibine başarılar dileyen Başkan Bozbey ise her konuda tam destek sözü verdi.

ÖZGEN KESKIN'DEN BALKAN ÜNIVERSITESI'NE BINA DESTEĞI

Ardından Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'i ziyaret eden BALKANSİAD heyeti eğitimci yanı ile bilinen Başkan Keskin'den de destek aldı. Balkan Üniversitesi projesi ile yakından ilgilenen Keskin talep edilirse üniversite için bina tahsis edilmesi yönünde çalışma yapabileceklerini ifade etti. Bursa'ya eğitim alanında yapılacak her yatırımın yanında olacaklarını vurgulayan Başkan Keskin "BALKANSİAD'a başarılar diliyorum." diye konuştu.

Balkan Üniversitesi projesinin tüm detaylarıyla çok yakında kamuoyuna aktaracaklarını söyleyen BALKANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin "Süreç işlemeye başladı. Bu üniversite kentimize kazandırılacak." dedi.