Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Sezen'in kabul günü perdesini açıyor

Senior Member myrit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    37

Standart Sezen'in kabul günü perdesini açıyor

Sezen Aksu yıllar sonra bir müzikalle sahneye dönüyor. ‘Sezen’in Kabul Günü’ adlı projeyle ‘Minik Serçe’ eski şen şakrak müzikal günlerini bugüne taşıyacak. Sahnede ünlü isimleri ağırlayacak olan sevilen sanatçı Madonna şovuyla da kahkaha fırtınası estirecek

Şimdi sıkı durun. Size bomba gibi bir haberim var! Ama önce peşin peşin söyleyeyim bu yaz kahkahaya ve müziğe doyacaksınız. Hem de Sezen Aksu farkıyla. Nasıl mı? Şöyle: Minik Serçe yeni bir müzikale hazırlanıyormuş. Şimdi soruyorsunuzdur “Peki nereden öğrendin?” diye. Hani eskiden haber bültenlerinde sık sık duyardık ya “Kulislerden sızan bilgilere göre” diye işte aynen öyle. Bunlar da Sezen’in kulisinden sızan bilgiler. Üzümünü yiyin bağını sormayın... Aslında Sezen’in müzikallerle bağı yaklaşık 20 yıl önce başlamıştı. Şan Müzikholü’nde ‘Sezen Aksu Aile Gazinosu’nu hatırlarım mesela. Sezen sahnede 7-8 ayrı tipi canlandırırdı. Laf aramızda o işvesi cilvesiyle ne canlar yakmıştı o dönemler. Sezen’e âşık olmayan erkek yok gibiydi. Lakabı Minik Serçe’ydi ama sahnede devleşiyor ve herkesi ‘çekim merkezi’ içine alıyordu. Tadı hâlâ damağımdadır o gösterilerin. Hep düşünüp dururdum bu yeteneğini neden ortaya çıkarmaz sergilemez diye. Ammaaa sonunda o da dayanamamış olmalı ki yeniden sıvamış kolları... Ve Sezen Türkiye’de uzun zamandır unutulan ‘Müzikal’ kavramını yeniden hayata geçiriyor. “İnsanların artık gülmeye ihtiyacı var” diyen Minik Serçe sık sık yakın çevresiyle buluşup fikir alışverişinde bulunuyor.

METİNLERİ O YAZIYOR
    Üstelik müzikalin metnini de kendi yazıyormuş. Evet evet yanlış duymadınız ‘resmi olmayan kesin sonuçlara’ göre müzikalin metinlerini kendisi yazıyor. Metnini de yazdığına göre şüphesiz ortaya muhteşem bir iş çıkacak. Müzikalin adı şimdilik ‘Sezen’in Kabul Günü’ olarak belirlenmiş. Hani eskiden konserlerinde fasıl yapar misafirlerini ağırlardı ya bu kez kabul gününe konuk edecek dostlarını. Gırgır şamata şarkı türkü uzunhava caz rap reggae (Hay Allah gaza gelip biraz abarttım galiba affola) alıp başını gidecek sizin anlayacağınız. Ayrıca sahnedeki Sezen’le evdekini karşılaştırıp kendini de ‘ti’ye alacakmış. Düşünsenize evdeki Sezen sahnedekini arıyor ve dalgasını geçiyor. Harika fikir!

SEZEN MADONNA MI OLUYOR?
    Bu arada bir şey daha öğrendim. Meğer Sezen muhteşem Madonna taklidi yaparmış. Hatta dostları evde önünde bir direk olduğunu hayal edip ‘Material Girl’ gibi dans ettiğini anlatıyorlar. Vay beee... Düşünsenize bu müzikal sayesinde Minik Serçe’yi Madonna olarak biz de görebileceğiz. Bir de karşımızda canlı canlı ‘Madonna Sezen’i görsek keyiften uçarız herhalde. Ama yine de temkinli davranmakta yarar var. Sezen bu; anlattıklarımın hepsini yapabilir ya da sil baştan her şeyi değiştirebilir belli mi olur? Sonuçta ben ‘kuşlarımın’ yalancısıyım. Ama kesin olan tek bir şey var; Sezen’nin ‘biçilmiş kaftan’ bir müzikal yıldızı olduğu! Neyse dönelim konumuza. Müzikalin nerede sahneleneceği konusunda henüz kesin bir karar yok. Ama Harbiye Açıkhava Tiyatrosu fikri ağır basıyor. Tabii bir de işin ekonomik kısmı var. Bu kadar ciddi bir proje kuşkusuz sponsorlar eşliğinde yapılacaktır. Bu da benim sponsorlara kıyağım olsun. Benden duyurması! Ellerini çabuk tutanlar kazanır. Başta da söylediğim gibi müzik eğlence ve kahkaha dolu günler bekliyor bizi; haydi hayırlısı... Son bir bilgi notu: Bu arada Sezen Aksu Fahir Atakoğlu’yla yaptığı başarılı Almanya konserini tekrarlamak için bu kez de Paris’e uçtu. Merak etmeyin Aksu ve Atakoğlu çok ilgi gören bu konser serisini Türkiye’ye de taşıyacaklar. Biletler de çok yakında satışa çıkacakmış. Sakın kaçırmayın...
    Ya Şah Olursunuz Hayatta Yada Piyon...
    Umursamayın Sakın...
    Oyun Bitince Şah da Aynı Kutuya Girer Piyon da...

www.foruminci.net

MeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    90
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

zor biraz ama..

Senior Member myrit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    37

evet bende öyle düşünüyorum
    Ya Şah Olursunuz Hayatta Yada Piyon...
    Umursamayın Sakın...
    Oyun Bitince Şah da Aynı Kutuya Girer Piyon da...

Bu Konudaki Etiketler