İspanyol gazetecileri çok güldürdü

Atletico Madrid’de kalitesini konuşturmaya başlayan milli futbolcu Türkiye’ye ince mesajlar gönderdi

Atletico Madrid’de kalitesini konuşturmaya başlayan milli futbolcu Türkiye’ye ince mesajlar gönderdi “Sevginin olduğu yerde daha çok başarılı olunacağına inanıyorum. Beni çok sıcak karşılayan hocama ve yeni takım arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi

Atletico Madrid formasıyla sezona çok başarılı bir başlangıç yapan Arda Turan yeni kulübünde mutlu olduğunu belirterek iddialı ifadeler kullandı.

Racing Santander’i 4-0 yendikleri maçta iki asist yaparak klasını gösteren milli yıldız dünkü antrenmandan sonra kulübün tercihiyle basın toplantısı düzenledi.

Genç oyuncu “Takımda arkadaşlık çok iyi. Sevginin olduğu yerde daha çok başarılı olunacağına inanıyorum. Takımdaki herkese teknik direktörüme teşekkür ediyorum. Beni çok sıcak karşıladılar. Hiç yabancılık çekmedim. Kendi evimde gibi hissettiğim için de takım için her şeyimi vermeye çalışıyorum” diye konuştu.

Kırmızı-beyazlı takımdaki herkesin sıcakkanlı ve iyi niyetli olduğuna dikkat çeken Arda “Zaten ben de sıcakkanlı bir insanım ve takımın bir parçası olmak için buradayım. Geçen sezon dışında her yıl 50’nin üzerinde maç oynadım. O yüzden zamanla idman ve maç eksiğim toparlanacaktır. Biraz daha zamana ihtiyacım var ama fazla değil” yorumunu yaptı.

“Gol atmayı mı attırmayı mı daha çok seviyorsun?” sorusuna “Benim için gol attırmak daha önemlidir” yanıtını veren Arda Türkiye liginin La Liga’yı kısa sürede yakalayacağını da söyledi. Başarılı oyuncu “Türkiye’de sert oynanan bir lig var. La Liga ise çok daha kaliteli ve çok daha oynamaya yönelik bir lig. Dünyanın en iyi futbolcuları burada. O yüzden herkes oynamayı düşünüyor. En büyük farklılık bu. Ama Türkiye ligi yakın bir zamanda Avrupa ligini yakalayacaktır. Çünkü çok güzel atılımlar var” ifadelerini kullandı.
Arda yıldızlar topluluğu Atletico Madrid’in şampiyonluk şansıyla ilgili bir soru üzerine ise “Bizim biraz daha zamana ihtiyacımız var. Yeni ama gerçekten kaliteli bir takımız. Ama şimdi mi? Şimdi olduğunu zannetmiyorum açıkçası. Ama zamanla bunu değiştirebileceğimizi düşünüyorum. Benim için Barcelona zaten futbol anlamında çok farklı bir yerde” dedi.

Espriyi patlattı

Arda Turan basın toplantısının sonunda yaptığı espriyle İspanyol gazetecileri güldürdü. Milli yıldız Atletico Madrid İletişim Koordinatörü Rafael Alique’nin “Ne zaman kendin İspanyolca basın toplantısı düzenleyeceksin?” sorusuna “Daha sadece 1 aydır buradayım. Dil öğrenmek biraz zaman alacaktır ama İspanyolca öğrendiğim zaman bile Türkçe konuşurum diye düşünüyorum. Çünkü basına karşı dikkatli olmak lazım!” yanıtını verdi.

muhalif gazete