Model Grubu Üyeleri - Biyografi

Grubun Tarihi:

2005 yılında Okan Işık (gitar) Aşkın Çolak (davul-perküsyon) ve Can Temiz (bas gitar) tarafından "A due Carmen" adıyla kurulan grup daha sonra 2007 yılında Fatma Turgut'un (vokal) katılımıyla son halini aldı. 2008 yılında ise adını MODEL olarak değiştirdi.

Genç grup; 2007 yılı 12. Tuborg Roxy Müzik Günleri - Billboard Özel Ödülü ve Nokia Super Sound'07 Yarışması - "Arkadaşınla En İyi Giden Şarkı" kategorisinde birincilik ödülü sahibi.
MODEL; 2009 yılında GNL Entertainment'ın desteği ile piyasaya çıkardığı "Perili Sirk" adlı E.P. çalışmasının klip parçası "Olmaz" ile dikkat çekti. Grubun albümde yer verdiği "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" isimli cover parçalarına Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olan Levent Yüksel eşlik etti.

Albüm ve sahne çalışmalarının yanı sıra şirketler için ürettiği jinglelar ile de tanınan MODEL; 2009 yılında düzenlenen "Marka Konferansı" için 10. Yıl marşı ve konferans süresince çalınmak üzere 1 adet "jingle" ile 1 adet "intro" besteledi. Ayrıca hem 2009 hem 2010 yılında konferansın müzikal koordinatörlüğünü üstlendi. Grup 2010 yılında ise Efes Pilsen "Sokakta Hayat Var" projesinin yanında AFM Herbalife Algida Sinpaş gibi markalar için jinglelara imza atarken Efes Pilsen One Love Festivali ile 25 Eylül'de Antalya'da gerçekleştirilen "Oktoberfest"de sahne aldı.

Grubun Efes Pilsen için bestelediği "Sokakta Hayat Var" adlı şarkısı dijital iş ve kültür dergisi "Digital Age" tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Digital Age Awards" töreninde "En Yaratıcı Müzik/Ses Tasarımı Birincisi" ödülünü kazandı.

Şarkılarında hüznü ve eğlenceyi iç içe yansıtan MODEL’in müziğinde en karanlık temaların son derece eğlenceli bir şekilde işlenmesine şahit olmak mümkün. MODEL; birçok şehirde sahne aldıkları konserler ve festivallerin yanı sıra Picante Mask Pulp Roxy BRONX Pİ SAHNE Connect Module İstanbul Live Jolly Joker Babylon Moda Deniz Kulübü gibi çeşitli mekanlarda canlı müzik performanslarını sergiledi.
2011 Şubat ayının sonunda ise Demir Demirkan prodüktörlüğündeki ikinci stüdyo albümleri "Diğer Masallar" yayınlandı.

Fatma TURGUT (Vokal)
1984 Aydın doğumlu.
9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar bölümünde eğitim gördü.Üniversite eğitimi boyunca çok sesli koro batı müziği armonisi işitme müzik biçimleri piyano şan Geleneksel Türk Sanat Müziği Türk Müziği Armonisi alanlarında eğitim aldı. altı senedir vokalistlik yapmakta ve Karşıyaka Ege Sanat Merkezi’nde klasik gitar öğretmenliği yapmaktadır.

Okan IŞIK (Gitar)
1986 İzmir doğumlu.
Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi makine mühendisliği bölümü mezunu. 3 senedir profesyonel gitaristlik yapmakta ve İzmir’de çeşitli stüdyolarda kayıtdüzenleme yapmakta. Bunların yanı sıra yanısıra tiyatro oyunları için beste aranje kayıt ve miksaj çalışması yapmaktadır.

Serkan GÜRÜZÜMCÜ (Gitar):
1983 İzmir doğumlu.
Celal Bayar Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme bölümünde eğitim gördü. 5 senedir müzik sektöründe bir çok organizasyon şirketiyle turnelere çıkmış ve bu şirketlerle profesyonel gitaristlik yapmaya devam etmektedir. Şu an İzmir’de çeşitli stüdyolarda klasik ve elektro gitar dersleri vermekte ve albüm kayıt-düzenleme yapmaktadır.

Can TEMİZ (Bas Gitar):
1987 İzmir doğumlu.
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyokimya Bölümü’nde eğitim görmektedir. 3 senedir profesyonel olarak bas gitaristlik yapmaktadır. İzmir’de çeşitli stüdyolarda bas gitar dersleri veriyor. 3 senedir Model grubu için beste ve söz yazıyor.

Aşkın ÇOLAK (Davul-Perküsyon):
1985 Kocaeli doğumlu.
9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Keman bölümünde eğitim aldı. Çok sesli koro batı müziği armonisi işitme müzik biçimleri piyano şan Geleneksel Türk Sanat Müziği Türk Müziği Armonisi alanlarında eğitim gördü. Bir çok farklı özel müzik dersanesinde keman ve vurmalı çalgılar alanında ders vermekte.İzmir’de bir çok tiyatro oyunu için beste aranje çalışmaları yapmıştır.