Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2'de Almanya yarışması için bu ülkeye giden Kenan Sofuoğlu yaptığı açıklamada son haftalardaki yarışmalarda elde ettiği sonuçların bundan sonraki yarışmalarda kendisini podyum için daha umutlu hale getirdiğini kaydetti.

Yarışmaların gerçekleştirileceği Almanya'nın Sachsenring Pisti'nde daha önce hiç yarışmadığını dile getiren Sofuoğlu ''Pisti bilmiyorum ama motosikleti ayarladığımda podyuma çıkabilirim'' dedi.

Bu sezon genel olarak yarışmada çok iddialı olmadığını anımsatan milli motosikletçi ''Daha önce de dile getirdiğim gibi bu sezona öğrenme yılı olarak bakıyorum. Ancak öğrenirken de podyuma çıkmalıyım. Çünkü daha önce podyuma çıktım ve puanlar aldım. Almanya yarışından da puanlar almak istiyorum. Türkiye'ye buradan podyuma çıkarak dönmek istiyorum'' diye konuştu.

Kendisinden beklentilerin olduğunu ifade eden Sofuoğlu ''İnsanların beklentilerini boşa çıkarmak istemiyorum. Podyumun en üst basamağında olabilmek için mücadele edeceğim'' dedi.

Kenan Sofuoğlu'nun Fransız Tecnomag-CIP takımıyla katılacağı sezonun 9. ayak koşusu Pazar günü TSİ 14.15'te Almanya'nın Sachsenring Pisti'nde gerçekleştirilecek