KPSS-2011/1 Tercih Kılavuzu yayımlandı

KPSS-2011/1 Tercih Kılavuzunda ortaöğretim ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Adaylar tercihlerini 20 Haziran - 1 Temmuz 2011 tarihleri arasında kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesinden yapacaklardır.

Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve ortaöğretim mezunları içinKPSSP94 ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini 20 Haziran - 1 Temmuz 2011 tarihleri arasında kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

KPSS-2011/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Tercih kılavuzlarına ve ÖSYM açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz.