Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: 12 Haziran, AK Parti'yi yolcu etme tarihi

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart 12 Haziran, AK Parti'yi yolcu etme tarihi

12 Haziran AK Parti'yi yolcu etme tarihi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Gebze'deydi.

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde "Taşeronlaşmaya dur de" adı altında düzenlenen mitinginde yaklaşık 10 bin kişiye konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 12 Haziran'ın AK Parti iktidarının yolcu olma tarihi olduğunu CHP progrmalarını açıkladıkça AK parti'nin ezberinin bozulduğunu ileri sürdü.

Gebze Cumhuriyet Meydanı'nda saat 13.00'te başlayan "Taşeronlaşmaya dur de" mitingine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurmayları olan Genel Başkan Yardımcıları Hurşit Güneş Sezgin Tanrıkulu Gürsel Tekin İzzet Çetin Erdoğan Toprak İstanbul milletvekili Bayram Meral Kocaeli milletvekili Hikmet Erenkaya ile birlikte geldi. Kılıçdaroğlu alana "Başbakan Kemal Kılıçdaroğlu" sloganlarıyla girdi.

BERABER OLURSAK GÜÇLÜ OLURUZ

Kılçdaroğlu konuşmusanı Gebze'de bu mitingi niye yapıyoruz? Gebze emeğin başkentidir. Alın terinin başkentidir. İşçilerin başkentidir" sözleriyle başladı. "Taşeronlaşmaya hayır demek için Gebze'yi seçtik. En büyük sorun işsizlik. Binlerce kişi milyonlarca kişi işsiz. 9 yıldır hükümetteler. 9 yıldır ülkeyi yönettiklerini söylüyorlar. 9 yılda işsizlik yoksulluk azaldımı? Emekli hayatından memnun mu? 9 yıldır 'hayır' lafını işitiyoruz. Size söz beraber olursak güçlü olursak çalışmamımızı birleştirirsek 12 Haziran AK Partinin yolcu olma tarihidir. Beraber olursak 12 haziran'da sokaklara çıkacağız." diye konuştu.

KADINLARA EKONOMİK GÜVENCE VERECEĞİZ

Konuşmasında kadınlara ekonomik güvence sağlayacaklarını her eve asgari 600 TL gireceğini ve evi çekip çeviren kadının hesabına yatırılacağını söyleyen Kılıçdaroğlu "Kadın evinde güçlü olacak. Ona güçlü bir konum tahsis ediyoruz. Ama mahallenin esnafı bakkalı unutmasın. Bu projeden en fazla yararlanacak olan kişi odur. Bu kadıncağızımız esnaftan alışveriş yapacak çoluk çocuğun rızkını sağlayacak. Bu deseteği esnaftan sanatkardan da bekliyoruz. Onlarda bilsinler ki 'hanede 600 TL gelir olacak ve ben bundan yararlanacağım' diyecek. Bunu bütün esnaf bütün bayan kardeşlerimize insanını seven tüm yurttaşlarıma söylüyorum anlatın ki Mısır daki sağır sultan da duysun." diye konuştu.

CHP' DE HERKESİN KARNI DOYACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP iktidarındabir tek çocuğun dahi yatağa aç girmeyeceğini belirterek şöyle devam etti:

"Bunlar refarandum sırasında dediler ki 'bir işçi bir sendikaya değil isterse ikinci sendikaya üye olacak' Allah aşkına bir sendikaya üye olanının işine son veriyorsunuz. Size söz esnaf Kemal işçi Kemal memur Kemal'in sözü. Emekten halktan yana bir düzen kuracağız. Anayasamızda hüküm var. Sendikalaşma özgürülüğümüz var. Toplu sözleşme yasaları var. Unutmayın onları getiren de rahmetli Bülent Ecevit'ti. İşçi emek dostuydu. Biz yine halkın partisi işçi partisiyiz. Örgütlü toplumu getirecek olan CHP'dir. Herkesin karnı doyacak. Halkın iktidarında bayan kardeşlerimize söz veriyorum. Bir çocuk bile aç girmeyecek yatağa. Anayasada hüküm var. Çalışma yasaları var. İşçi sendikaya üye olunca kapının önüne koyuluyor. Örgütlü toplumu yok etmek işçiyi asgari ücretin altında çalıştırmak onlara kıdem tazminatı hakkı vermemek için taşoranlaşmayı getiriyorlar. İşte pankartımız 'Taşaronlaşmaya hayır' diyoruz."

ÇEKİNMEDEN KORKMADAN SÖYLEYECEĞİZ

Gebze'de önemli bir olaya imza atacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu İşçinin alın terini sömüren bir olayı sonlandırmak için burada olduklarını taşeron düzenine son vereüceklerini de belirttiği konuşmasında CHP'nin yeni projelerini açıkladığında AK Partinin ezberinin bozulduğunu da söyledi. "Ne yapacaklarını bilmiyorlar daha projelerimiz var. Diyorlar ki 'bu seçim yatırımı'. Onların yaptığı ne ? Biz iktidar olduğumuzda bunları yapıcaz diyoruz. Kimin sözü bu? Halkcı Kemalin sözü bu halkın sözü bu. Her yerde söyledik yine söyleyeceğiz çekinmeden korkmadan baskılara direnerek söyleyeceğiz. Biz dedik ki aile sigortasını getireceğiz. Bize 'parayı nerden bulacağımızı' söylediler. Yedi sulalene para bulurken hoş ta vatandaşa gelirken mi yok." şeklinde konuştu.

RECEP BEY BOZULUR

Sendikaya üye oldukları için işten atılan Bericap Fabrikası işçilerinin "Direne direne kazanacğız" şeklinde slogan atmaları üzerine Kemal Kılıçdaroğlu "Sizin emeğinizin yanındayız. Sizin örgütlü toplumdan olma mücadelenizi saygıyla onurla karşılıyoruz. Direne direne kazanacağız diye slogan atıyorlar ya gençler. Recep bey buna bozulur. Ne yaparsa yapsın ne söylerse söylesin onun maskesini indirip o koltuktan indirmeye kararlıyım ben."

ASKERLİK

Konuşmasında askerliği 9 aya indireceklerini ve daha sonra da süreyi azaltacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu bu konuda da şunları söyledi;

"Askerliği 9 aya indireceğimizi söyledik. Üniversitede okuyan kardeşlerimiz yaz tatilinde askerlik yapacak. Mezun olduklarında da askerlik bitmiş olacak. Hemen 'memleketi kim savunacak' dediler. Ordu var. Senin çocuğun 21 gün askerlik yapınca aklına gelmiyor da garip gurabada mı aklına geliyor. Diyorum ki bunların ezberini bozacağız. Ya evlenecek ya işe girecek askerliğini yapmamış gençlerimiz askerlik şubesine gittiklerinde 'sıra var' diyorlar. Sen siyasetçi olarak neden çözüm getirmiyorsun? Parası olandan parasını alacağız. Olmayandan almayacağız. Parasını aldığımızdan da o parayla öğrenci yurdu yapacağız."

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

www.foruminci.net

MeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    90
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Zor görünüyor..

Üye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    28

Adamlar gidiş dönüş almışlar şimdilik kurtuluş yok...

Bu Konudaki Etiketler