Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Kaddafi rest çekti

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Standart Kaddafi rest çekti

Kaddafi rest çekti

'El Kaide'yle ittifak kurar Cihad ilan ederiz'

İtalyan İl Giornale Gazetesi’ne demeç veren Libya Lideri Muammer Kaddafi tüm dünyaya rest çekti: “El Kaide ile ittifak kurar cihad ilan ederiz”

Uluslararası baskıya karşın isyancılara karşı sert mücadelesini sürdüren Muammer Kaddafi sert açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Avrupa liderlerine ateş püsküren Kaddafi Libya’ya hava saldırısını savunan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy için “akıl sağlığı bozuk” ifadesini kullanarak “Sanırım Bay Sarkozy’nin akıl sağlığı bozuk. Söylediklerini ancak bir deli söyleyebilir” yorumunu yaptı.

Bir zamanlar aralarından su sızmayan eski dostu İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi hakkında ise “Berlusconi’nin tutumu karşısında şoke oldum. Kendimi ihanete uğramış hissettim. Artık hiç bir şekilde İtalya ve Berlusconi ile bağlantım yok. Hükümet değiştiğinde İtalya ile yeniden diyalog kurmayı düşünebilirim ” dedi.

YA KAÇARLAR YA TESLİM OLURLAR

Ordusunu Bengazi üzerine süren Kaddafi “Usame Bin Ladin yandaşı teröristlerle uzlaşmak sözkonusu dahi olamaz. Onlar sadece saldırmayı ve öldürmeyi düşünüyorlar.Halkım onlardan korkuyor ve kendilerini özgür kılmamı istiyorlar” dedi. Kadafi “İsyancıların hiç bir umudu yok. Halihazırda savaşlarını kaybettiler. Sadece iki seçenekleri var. Ya kaçarlar ya da teslim olurlar” dedi.

SİLAHLARINI İNDİRİRLERSE AFFEDİLECEKLER

Direniş hareketi tarafından kurulan Ulusal Konsey’in liderliğini eski Adalet Bakanı Mustafa Abdülcelil’in yaptığının hatırlatılması üzerine ise Kaddafi “Konseyin geçerliliği yok. El Kaide onları kullanıyor. Bazı askerler onlarla birlikteydi. Bize hiç bir alternatifleri olmadığını açıkladılar. Katılacaklar ya da boğazları kesilecekti.” diyerek muhalif güçlerin yanında yeralan askerlerin isteyerek değil tehdit ile saf değiştirdiklerini savundu. Kaddafi sivil halkın dolandırıldığını iddia ederek isyancılarla ilgili “Silahlarını indirirlerse affedilecekler” dedi.

EL KAİDEYLE İTTİFAK TEHTİDİ

Muammer Kaddafi “Sonunuzun Saddam Hüseyin’e benzemesinden korkmuyor musunuz?” şeklindeki soruyu “Hayır. Bizim savaşımız El Kaide’ye karşı. Ama eğer batılı hükümetler bize Irak’a yaptıkları gibi davranırsa Libya teröre karşı uluslararası ittifaktan çekilir. El Kaide ile ittifaka gider cihad ilan ederiz” diye konuştu.

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

İnanın Çocuklar ! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler.

Ötüken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Adam iktidar hırsına kurban gidip kafayı sıyırmış !
    Bir Köpeğin Dostluğu Bir Dostun Köpekliğinden Daha İyidir.

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Adamın bakışları bile tuhaflaşmış zaten.. Birgün elbet o da gidecek.

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Bu Konudaki Etiketler