Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 9 ve 9

Konu: Atatürk Düşmanlığının Artması

Banned
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Atatürk Düşmanlığının Artması

Acem uşağı restini çekti..
    -Ben Anıtkabir’i gidipziyaret etmem.
    Niye böyle konuştu:
    -Çünkü o bir İslam cumhuriyetinin devlet başkanı.Onu o koltuğa yerleştirenler laik düzene karşı.Yönetim biçimleri şeriat ...Onlar için Atatürk deccal!
    Peki niçin hedefleri Atatürk?
    - Atatürk bir laik devlet adamı.Laikliği Cumhuriyet Türkiye’sinin olmazsa olmaz yapan çağların saygın lideri. Devlet ve din işlerini birbirinden ayıran ilkenin mimarı.
    Bağısızlık sembolü...Mazlum ulusların örnek aldığı bir kahraman!

O zaman üzülmeli miyiz Ahmedinejat böyle konuştu diye?
    -Hayır.
    Ahmedinejat Anıt Kabir’i yalnızca Atatürk yatıyor diye düşünecek kadar sığ bir devlet adamıysa üzülmemeliyiz.Ha gitmişha gitmemiş..Hiçbir zararı yok.
    Anıtkabir bir ulusun simgesel değeridir.
    Orada yalnızca Atatürk değilulusal kurtuluş savaşı için canlarını feda eden tüm şehitler yatmaktadır.
    Orada ÇanakkaleSakaryaDumlupınar zaferleri vardır.
    Orada bir ulusun yoktan var oluşunun kahramanıhalkının sevgilisi olmuş bir lider yatmaktadır.
    Kısacası Anıtkabir Türk Milletinin kutsal saydığı mabettir.
    Demek ki acem uşağının tavır aldığı Türk Milletinin özgeçmişisaygınlığıonurudur!
    Bütün bunları anlamıyorsa acem uşağısaygı duymuyorsa büyük ve altın harflerle yazılmış tarihimizeonun restine boyun eğiyorsa bugünü yönetenler de sığınıyorlarsa Ortadoğu bunalımı gerekçelerine heyhat söylenecek sözü gün geldiğinde tarih ibretle yazacaktır.
    İsterseniz burada duralım.Ve şunu soralım kendimize:
    -Türkiye’den bir heyet gitse İran’a..Ve bu heyetin başındaki:
    -Biz Humeyni’nin kabrini ziyaret etmiyoruz! dese.Ne olur biliyor musunuz?
    Görüşme girişimi hemen kesilir.Ve İran yayın organları bas bas bağırıp bu girişimde bulunanı Allahdin düşmanı ilan eder.
    Bizde ne oldu?
    Ne acıdır ki yaprak bile kımıldamadı..
    Saygısız tavır birkaç küçük haberyorum olup gazetelerin sayfaları arasına karışıp gitti.
    Bir sevgili dost:
    -Atatürk düşmanlığı şahlanıyor!dediğinde irkilmiştim.
    -Atatürk düşmanlığına karşı dayanç milletin sinesidir...Hem de delinmezyırtılmazparçalanmaz bir sevgi zırhı!diye yanıt vermiştim.
    Ancak radikal İslam yönetimindeki baskılardan usanmış ve batıya sığınmışbaskı ve zül uma tepki olsun diye boyunlarına haç takan İranlı gençlerin şimdiki devlet başkanı Türk Milletinin sağduyusunu ayaklar altına alıprestini çekerken ve bu reste seyirci kalınırken yazdığım bu satırların tarihe iz düşümü olmasını istedim.
    Ve özetle;benim milletimin şanlı tarihineatalarımaatalarımın ebedi mabetlerine burun kıvıran ve onlara taviz verenlere diyorum ki:
    - Milli ruh insanı yaşatan can sularından biridir.Kaybolup gitmesine izin vermeyiniz!

İnanın Çocuklar ! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler.

Ötüken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Ben böyle bir sorun olduğuna inanmıyorum açıkcası. Birkaç seçilmiş kendini bilmezi TV lere çıkarıyorlar konuşturuyorlar. O konuşanında düşüncesini tüm başı kapalı kızları düşünceleri gibi ifade ediyorlar. Mustafa Kemal sevgisi damarında Türk kanı dolaşan insanlar olduğu sürece bitmez.
    Bir Köpeğin Dostluğu Bir Dostun Köpekliğinden Daha İyidir.

Banned
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    0

Açıkcası bende Atatürk düşmanlığının olduğunu düşünmüyorum tum dunyanın saygıyla önünde eğildiği bir kişiye hiç bir insanın düşman olacağını sanmıyorum. Ancak aynı şekilde Mustafa Kemal Atatürkü kusursuz gören ve kusurlarınında olduğunu kabul etmeyen insanların resmen ona tapmasınada karşıyım ...

www.foruminci.net

Logic@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Şu anda devletin en üst düzeyindeki kişilerin bile geçmiş yıllarda açık açık Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı oldukarını beyan ederken çekilmiş videoları varken(Youtube'da bile bulabilirsiniz) böyle bir düşmanlığın olmadığını düşünmeniz tuhaf doğrusu.
    Neden acaba şu anki iktidarın temsilcileri Cumhuriyet bayramlarında ve 10 kasımda genellikle hasta olup törene katılamıyorlar? Sizce tesadüfmüdür?

Üstüne imza tanımam!!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.

www.foruminci.net

Banned
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    0

eski videolar demişken Mustafa Kemal Ataturk öldükten sonra onun imzalamayın dediği antlaşmaları imzalayan Atatürkün tüm resimlerini kaldıran İsmet İnönüde Atatürk düşmanımıydı? onun kurduğu partiyi çünkü devam ettirdi

Şuanda eski videolar derken akp hükümeti diğer hükümetlere laf söylerken iktidardaki diğer hükümetler akpye laf söylerken birbirlerinin düşmanımı oluyor biryerde yemek verilirken kol kola muhabbet ediyolar çünkü

televizyonda başı kapalı bir kadın Atatürkün hakkında laf söylerken televizyon programı bittikten sonra dediklerinizi dedim reyting için diyip parasını istemeside galiba düşmanlık oluyor

Cami hocası çıkıp diyorki içki içmek gunahtır almak gunahtır cemaatten biri diyorki Atatürkte içiyordu nereye gunah peşine cami hocasının cevabı oda gunah işledi evet ve cemaatteki o adamın lafı sen atatürk düşmanısın

açıkcası televizyonda yayınlanan reyting ugruna herşeyi yapmayı oy ugruna herşeyi yapmayı göze alan insanların ekran karşısındaki düşüncelerini ben gerçekci bulmam bu düşüncelere bakarakta Atatürk düşmanlığının olduğunu söylemem

bu fikirlerim doğrultusunda etrafımda konuşmalardada Atatürk düşmanı bir insan görmedim

www.foruminci.net

Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Bahsettiğim videolardan haberiniz olmadığı aşikar. Eğer onları izlemiş olsaydınız (ki onlar tvde çıkan parti liderlerinin birbirine laf atmaları değil bizzat kendi adamları tarafından çekilip tüm yandaşlarına dağtıldığı videolardır.) şuanki başbakan ve cumurbaşkanının Atatürk ve Cumhuriyet rejimini yıkmak için and içtiklerinide bilirdiniz. Bunu bugüne kadar yapamamalarının tek sebebi Atatürk sevgisinin hala çok yüksek seviyede olması asker ve vatandaşın buna izin vermeyeceğini bilmeleridir. Ama gördüğünüz gibi asker tasviye ediliyor vatandaş ise kömüre makarnaya muhtaç hale getiriliyor yozlaştırılıyor geçmişini unutmaya zorlanıyor. Eğer bizler Atatürk düşmanlığını görmezden gelmeye devam edersek er yada geç onlar emellerine ulaşacaktır.

80 ve 90'lı yılları iyi inceleyin zira bu işin tohumlarının atıldığı yıllardır. Zaten benim gibi yaşınız müsaitse kendinizde hatırlayacaksınız araştırma yapmanıza bile gerek yok.

Üstüne imza tanımam!!

www.foruminci.net

Banned
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    0

şuanki basbakanı cumhur baskanının orada kalmasını istiyen halkta ne yazıkki yüzde kırk altının üstü atatürk düşmanı dediğiniz iktidardaki partilere oy verenlerin toplam yuzdesi yüzde 87

80 yılında benim ailemden darbe yuzunden hapis yatan bayagı kimse var gereği kadar bildiğim için zaten söyleyebiliyorum ancak bir iki yazarın yazdıgı yazıları okuyarak gelipte Atatürk düşmanlığı var demem ben

Madem Atatürk düşmanlığı var kanunda buna görede düşünme yasakları var uygulasınlar madem videoların gerçeklik payı o kadar yuksek gidip delil olarak mahkemeye sunun o kişilerde hapise girer düşünce suçu nede olsa

www.foruminci.net

Post Thanks / Like
    Blog Girişleri
    1

Sosyal Aglarim

Follow Logic@ On Twitter
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Güzel söylüyorsunuzda kimi kime şikayet edeceksin?
    Adamın tek bir emri ile albaylar genaraller içeri alınıyor cemaatler serbest bırakılabiliyorsa bu ülkede adaletten yargıdan bahsedebilirmisiniz?
    Son yapılan referandumla yargıyda onların eline teslim etmedikmi?
    Kimi kime şikayet edeceğim?

Ben sadece vatandaş onların Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını görsün bilsin istiyorum. Bizler bu bilince sahip olduğumuz sürece onlar hiçbirşey yapamazlar. Bu olayları görmezden gelmek demek onların yanında yer almak ekmeğine yağ sürmek demektir.

Üstüne imza tanımam!!

www.foruminci.net

Banned
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    0

Türk kime denir?

Atatürkün milliyetçi ilkesine sahip çıkana ( milletini en iyi yerde görmek istiyene)
    Cumhuriyetcilik ( kurduğu Cumhuriyeti ayakta tutmaya çalışana)
    Demokrosi ( kurduğu düzeni kabul edene )
    halkçılık ( halkın bulunduğy ekonomi durumu düşünene )
    çiftçilik ( çiftcisinin üretim yapıp yaptığı üretimi değerlendirmesini istiyene )
    taşıdığı kafa kağıdının değerini bilene

ben bunlara bakarak hiçbir Türkün Atatürk düşmanı olacağını düşünmüyorum
    Benim söylediğim bu ben bir türkün Atatürke düşman olacağını düşünmüyorum Çünkü türklük bunlara dayanıyor

Bu Konudaki Etiketler