AMP BUİLD

baktim amp ile ilgili konu yok yine sizin icin arastirdim buldum bir cok kisinin ogrenmek istedigi amp konusu konu tamamen alintidir.Archilles arkadasima bilgiden dolayi tesekkur ederim

Rapstar arkadasimdan bunun sabitlenmesini istiyorum hahkikaten bilinmesi ve gereken bir konu

AMP NE İŞE YARAR ÖNCE BUNU GÖRELİM
KABACA MOBLARA VERDİĞİMİZ HASARI ŞÖLE HESAPLARIZ
(atack x (skill amp + (skill amp x üzerimizdeki amp)+ skill add dmg)-mob defansı açalım
ATACK KARAKTERİMİZİN C İLE ACTIĞIMIZDA GÖRUNEN ATAGIDIR.
SKİLL AMP HER SKİLL DE ÜZERİNE GELDİGİNİZDE GÖRECEKSİNİZ SWORD SKİL AMP. 1.7 GİBİ YAZILAN ÇARPANDIR. ÜZERİMİZDEKİ AMP İSE ELBİSELERİMİZDEN TAKILARİMİZDAN SİLAHIMIZDAN GELEN AMP.TIR.(VARSA) %5 SORWD SKİLL AMP. GİBİ YAZILIR
SKİLL ADD DMG İSE YİNE SKİLLDE YAZAN ADD DMG +150 YAZAN EK DMG DİR
MOB DEFANSI İSE YARATİĞİN VARSAYILAN DEFANS DERECESİDİR.
DEFANS HESAPLAMALARINI TAM OLARAK GERÇEKLEŞTİREMEDİĞİMİZDEN NET BİR SEY YAZAMİYORUZ.BURDA ASIL VURGULAMAK İSTEDİGİM SU ÖRNEGİN 200 ATACKLI BİR KILICINIZ VAR BUNUNLA SİZİN KARAKTER ATAGINIZ ATIYORUM 500 OLUYOR KULLANDIGIMIZ SKİLL AMP. 1.7 DERSEK VE ADD DMG 150 (500 x (1.7) + 150 ) =850+150 = 1000 dmg (defans dusmeden)
biz bu 200 atacklı kılınç yerine %10 amp veren 150 atacklı bir titanyum kullanirsak atagimiz 450 ye duser fakat(450 x (1.7 + 0.17)+150)=841+150=991 dmg (defasn dusmeden)
peki o zaman bu amp işimize yaramadı?
hayır işin pif noktası burada öncelikle bahsettiğimiz kılıç titanyum buna medium extenderla bir delik daha açarsak %10 olan amp direk %14 olacaktır.Bunun yanında açılan slotada atack basarsak 20 atack daha eklenecektir yani sonuc olarak atagimiz 470 olacak amp %14 böylece tekrar hesaplayalim. 470 x (1.7 + 023 ) +150 =872+150 = 1022 çıkacaktır.
Bu kadar ufak fark icin degermi diye düşünüyorsak şöyle red osm ile titanyum kılıç arasındaki fiyat farkına bakmanızı öneririm yani deger.Hele üzerimize benzer bir sekilde titanyum amourlardan bir set yaparsak benim hesaplarıma göre
kılıçtan %14
zırhtan 4 x 7 =%28
bilekliklerden (bof+2 ile ) %8
pelerinden %4
toplamda = %56 amp olacaktır.Bu seviyede
470 x (1.7 + 0.9 ) +150 = 1222 + 150 =1372 dmg ile karşılaşırız.
Bu elbette lvl kasarken işimize yaramayacaktır çunku 40 üzeri defans kaybedecegiz ancak pwp lerde cok fazla işimize yarayacaktır.Her skillde ortalama 70-80 fazla dmg yerken 150+ dmg fazla verecegiz oldukca pahalı olacaktır bu build ama paranız varsa kesinlikle degecektir.

VİDEO ÇEKME

http://www.cabalturkiye.com/FRAPSREG281_full.rar

GAME GUARD HATASI

Çoğu insanınn basşına gelen bu sorunu ortaya cıkma olasılıklarını ve çözümlerini anlatıcam
Öncelikle sisteminizde çalısan programlara dikkat edin.Arkada çalısan bazı gereksiz programlar hacktool (hile) programı gibi gorulebilir.
Kullandıgınız AntiVirus veya Firewall ın ayarlarını gözden gecirin oyunu engellemediginden emin olun
GameGuard ın pacthlerinin eksik olup olmadıgını kontrol edin.
-Başlat>Çalıştır>msconfirg yapıp gelen pencereki BAŞLANGIÇ sekmesine bulunan gereksiz programları kaldırın
Yine de duzelmezse ise AntiVirus Firewall gibi programlari kapatınız.

Crit Rate- Crit Dmg

Başlangıc olarak her karakter %5 crit rate ve %120 crit dmg ile donanmıs vaziyettedir.
Crit rate bizim cirit vurus yapma oranımızı crit dmg. ise crit vurdugumuzda verecegimiz hasarın ne kadar olacagını belirler.Örnegin max 1000 vuran bir skill crit olursa 1200 vuracaktır.
Bu oranları üzerimizdeki takılarla elbiselerle silahlarla arttırabiliriz bu yüzden crit rate önemli bir olgu haline geliyor.Özellikle pwp lerde %10 rate veren yuzukler takılıp %4 maz rate veren kolyeler vs. kullanabiliriz.
Resmi sitede max crit rate ile ilgili bir bilgi henuz bulunmasada bazı testciler bunu %48-50 civarında oldugunu söylemekte.Bazıları ise bunun %35 civarında oldugunu idda ediyor ben maximum crit ratenin %50 oldugunu düşünüyorum.Bunu şimdiye kadarki pwp lerde critde crit build giyinmeye calisip vurdugum critlere bakarak tahmin ediyorum elbette.
Bu şu anlama geliyor.Üzerinizde %45 crit rate veren ekipman varsa daha fazla crit oranı kazanmak icin mutlaka max cirit rate veren itemler kullanmalisiniz