Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: 12 Dev Adam Zor Gruptan Çıkar

Moderator EyLüL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    236

Standart 12 Dev Adam Zor Gruptan Çıkar

Basketbol camiası Litvanya'da düzenlenecek 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda (A) Grubu'nda mücadele edecek ''12 Dev Adam''ın en zorlu gruba düştüğüne ancak bu grupta da başarılı olacağına inanıyor.

Litvanya'da önceki gün yapılan kura çekiminde (A) Milli Erkek Basketbol Takımı'nın (A) Grubu'nda son Avrupa şampiyonu İspanya ev sahibi Litvanya Büyük Britanya Polonya ve elemelerde ikinci olacak takımla eşleşmesini değerlendiren yönetici antrenör ve oyuncular bu grubun en zorlu grup olduğu konusunda hemfikir.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Ali Özsoy milli takımın zor bir grupta yer aldığını belirterek ''En zor grup gibi görünüyor ama biz de dünya ikincisiyiz. Onlar da bizimle eşleşmekten pek memnun değiller'' dedi.

Gruplar arasındaki dengesizliğe dikkati çeken Özsoy şöyle devam etti:

''Gruplardan ziyade gruplar arasındaki dengesizlik hoş bir şey değil. FIBA'nın bu organizasyonu takımların torbalara yerleştirilmesiyle ortaya çıkan durum Avrupa basketbolu için iyi bir durum değil. A ve B grubu ile C ve D grubu arasında dikkatli incelediğiniz zaman ciddi güç farklılıkları var ki bu da organizasyona iyi olarak yansımaz. Ancak ne yapalım turnuva bu. Biz de dünya ikincisi apoletiyle gideceğiz oraya. İnşallah en iyisini yapacağız. Başarılı olmak ve yukarılara tırmanmak için bu rakiplerle önce veya sonra karşılaşacaksınız biz önce karşılaşacağız.''

Ali Özsoy milli takımdan Avrupa Şampiyonası'nda madalya beklentilerinin olduğunu vurgulayarak ''Bizim madalya beklentimiz olimpiyatlara gitme beklentimiz var. İnşallah bunu gerçekleştirmeye çalışacağız'' diye konuştu.

Örs: ''Grupta İlk 3 İçinde Olacağız"
    2001 yılında Avrupa ikincisi olan milli takımın başantrenörü olan Fenerbahçe Kulübü Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü Aydın Örs Türkiye'nin dünya şampiyonasında ortaya koyduğu performansı tekrarlaması durumunda Avrupa Şampiyonası'nda da derece alacağına inandığını söyledi.

''Grubun zor veya kolay olmasından çok bizim o anki durumumuzun ne olduğu çok önemli'' diyen Örs ''Dünya Şampiyonası'ndaki mücadelemizi ortaya koyabilirsek Avrupa Şampiyonası'nda da derece yapabiliriz. Sonuçta bu gruptan ilk 3 ikinci tura kalıyor. Mutlaka bu ilk 3'ün içinde olacağımızı düşünüyorum. Önemli olan 2. turdaki performansımız ve biraz daha yukarıda bitirip final grubunda avantaj elde etmek. Çok kaliteli oyunculardan kurulu bir milli takımımız var. Dünya Şampiyonası'ndaki başarının tesadüf olmadığını düşünüyorum. Form durumuz iyi olursa sakatlık yaşamazsak başarılı olacağımıza inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

Milli takımın 2001'deki ikincilikten sonra Avrupa şampiyonalarında başarılı sonuçlar alamamasıyla ilgili olarak Aydın Örs ''Geçtiğimiz Avrupa şampiyonalarının nasıl olduğunu irdelemeden önümüzdeki Avrupa şampiyonasına odaklanmamız lazım. Kulüplerde ve NBA de oynayan oyuncuların mümkün olduğu kadar buraya odaklanmasını sağlamalıyız. Bizler de kulüp yöneticileri olarak milli takıma destek vermek için elimizinden ne geliyorsa yapacağız'' diye konuştu.

Ataman: ''Onlar da Bizden Çekiniyorlar"
    Beşiktaş Cola Turka Başantrenörü Ergin Ataman da grubun zorluğuna dikkati çekerek ''Milli takım çekilebilecek en güçlü gruba düştü. Özellikle 3. torbadan ev sahibi Litvanya'nın gelmesi 4. torbadan da gelen İngiltere'nin kulüpler bazında iyi bir derecesi olmasa da milli takım seviyesinde iyi bir milli takımları var'' dedi.

Milli takımın da dünya ikincisi olduğunu vurgulayan Ataman şunları söyledi:

''Biz onlardan tabii ki çekiniyoruz ama onlar bizden daha çok çekiniyorlardır. Ümit ediyorum ki artık Türkiye'de organize edilmeyen şampiyonalarda da madalya kazanabiliriz. Elimizde çok iyi bir kadro var. Bilmiyorum Mehmet Okur gelecek mi 4-5 tane NBA oyuncumuz var. Kulüp takımlarımız bu sene Avrupa Ligi'nde çok üst düzeyde basketbol oynuyorlar. Artık bunun sonucunda Avrupa Şampiyonası'nda milli takımımızın madalya kazanabileceğini düşünüyorum. Endişeli değilim tabii ki zor bir grup ama Türkiye bu grupta 1. olacak güce sahip bir takım.''

Hakyemez: ''Kuvvetli Bir Gruba Düştük"
    Medical Park Trabzonspor Genel Direktörü Doğan Hakyemez milli takımın bu zor gruptan çıkacağına inandığını söyledi.

Dünya ikinci olan milli takım açısından Avrupa Şampiyonası'nın çok önemli olduğunu kaydeden Hakyemez ''Kuvvetli bir gruba düştü. Tek şansımız artık Litvanya sendromunu üzerinden atmış olmamız. İspanya'yı da yenebiliriz takımımız dünya ikincisi. Aynı birlik ve beraberlik içinde aynı mücadeleyi verirsek gruptan çıkarız'' dedi.

Milli takımın 2001'deki ikincilikten sonra Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olamamasıya ilgili olarak ise Doğan Hakyemez ''Takımın havası ve iç düzenleri gayet oturdu. 2001'den bu yana gelirken bir başarı 2 başarısızlık gibi gitti. 2006'dan sonra da böyle oldu. Fakat bundan sonra öyle olacağını sanmıyorum. Derece bile alamazsak takımımızın takdir eden bir basketbol oynayacağına inanıyorum'' şeklinde konuştu.

Ender: ''Kimseden Çekinmiyoruz"
    Efes Pilsen'in milli basketbolcusu Ender Arslan ise zor bir kura çektiklerini ama kimseden çekinmediklerini ifade etti.

Milli takımın iyi bir hava ve jenerasyon yakaladığını dile getiren Ender ''Zor bir grup çektik ama bu gruptan istediğimiz seviyede çıkarsak ilerleyen turlarda daha rahat edeceğiz. Sonuçta Avrupa şampiyonası her takım zor. Daha uzun süre var ama hepimiz aramızda konuşurken hep bu yazı da aklımızın bir ucunda tutuyoruz. Kimseden de çekinmiyoruz bundan sonra. Umuyorum güzel bir yaz geçecek'' dedi.

Dünya Şampiyonası'ndaki ikincilikten sonra Avrupa Şampiyonası'nda da madalya almak istediklerini kaydeden Ender ''Onun bilincinde oraya gideceğiz. İçimizde büyük bir istek var'' ifadelerini kullandı.
    Fatih gibi aşık olacaksın ki
    İstanbul gibi maşuk düşsün bahtına...

İnanın Çocuklar ! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler.

Ötüken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Kardeşim biz final oynadık bu grup nedir ki ?
    Bir Köpeğin Dostluğu Bir Dostun Köpekliğinden Daha İyidir.

Çakılım nerdeee... BamBam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    745

"bu zor gruptan çıkar" mı? yoksa "bu gruptan zor çıkar" mı? ama gerçekten zor gruba düştük
    Çakıl'ımdan Uzak DUR!

.................

Bu Konudaki Etiketler