Foruminci.net

Teşekkür Teşekkür:  0
Beğeni Beğeni:  0
Beğenmedim Beğenmedim:  0
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 ve 6

Konu: Kullanılan Üslub

Yeni Üye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    18

Exclamation Kullanılan Üslub

Merhaba

Forum kuralları arasında hitabet üslubuyla alakalı bir maddeninde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Aşağıdaki konuyu incelediğinizde üslubdan kasıtımın ne olduğunu anlayacaksınız.

http://www.foruminci.net/geri_donusu...iyorsun-38843/

Evet ben burada yanlış bir konu açarak hata yapmış olabilirim. Bundan dolayı doğacak süreli/sresiz uzaklaştırma gibi yaptırımlara da bir itirazım olamaz. Ancak benim hatalı konu açıyor olmam kimsenin haddini aşmasına gerekçe olamaz.

Hayır girmek istemiyorum. Hadi uza.
    Sitemizde hack ve benzeri programların paylaşılması yasaktır.

Bu kişi çok saygın bir üye de olabilir moderatörde olabilir administratör de olabilir kimse kendinde bu hakkı görmesin.

Şimdi site admininden ricam forum kuralları arasına bu konuyu kökten çözüme ulaştıracak bir madde eklemesidir.

Saygılar...

Senior Member Ragnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    208

tabiki haklısınız fakat yönetici arkadaşımızda bir insan fazla tepki göstermiş olabilir ama sizinde forum kuralları ve bölüm kurallarını okumadan konu açmanızda bir ikilem değilmi

İnanın Çocuklar ! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler.

Ötüken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

Yorumu ben yaptım hemde bilerek ve isteyerek.
    Herkese böyle konuşmuyor siz böyle bir konu açtığınız için size böyle üslup kullanıyor isem bunu sizin düşünmeniz gerekir.

WinchesteR arkadaşımında dediği gibi işinize geldiği zaman forum kurallarını öne sürüp işinize gelmediği zaman görmezden gelmek sizce çelişki değil midir ? Böyle bir konu açarken kurallara neden bakmadınız peki ?

Burada bana edebiyat parçalamayın lütfen. Daha önce açtığınız ve kilitlenmiş olan konunun diğer konulardan farklı bir konu olduğunu %100 eminim ki sizde biliyordunuz. Neden o konuyu açmadan önce araştırma gereği duymadınız ?
    Bir Köpeğin Dostluğu Bir Dostun Köpekliğinden Daha İyidir.

Yeni Üye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı Komef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumu ben yaptım hemde bilerek ve isteyerek.
    Herkese böyle konuşmuyor siz böyle bir konu açtığınız için size böyle üslup kullanıyor isem bunu sizin düşünmeniz gerekir.

WinchesteR arkadaşımında dediği gibi işinize geldiği zaman forum kurallarını öne sürüp işinize gelmediği zaman görmezden gelmek sizce çelişki değil midir ? Böyle bir konu açarken kurallara neden bakmadınız peki ?

Burada bana edebiyat parçalamayın lütfen. Daha önce açtığınız ve kilitlenmiş olan konunun diğer konulardan farklı bir konu olduğunu %100 eminim ki sizde biliyordunuz. Neden o konuyu açmadan önce araştırma gereği duymadınız ?
    Kurallar

• Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Foruminci.net - Çağdaş Türkiyenin Gençlik Platformu adminleri yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz.
    • Hukuk kökenli olmadığımız gibi metinde eksikler bulunabilir eksikler bulunması ilgili kuralın geçersiz olduğu anlamına gelmez.
    Foruminci.net - Çağdaş Türkiyenin Gençlik Platformu yönetimi olarak önceden haber vermeksizin kuralları kısmen veya tamamen değiştirme hakkımız mahfuzdur.
    • Kurallar ve ilkeler hakkındaki görüşlerinizi-eleştirilerinizi forum yöneticilerine çekinmeden iletebilirsiniz. Bu metin forum üyelerinin istek ve taleplerine göre yenilenebilir
    • Üye olan her kez bu kuralları okuyup kabul etmiş sayılır. Yeni üye olunması ya da kurallardan haberdar olunmaması kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kurallar dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.
    • Bazıbölüm ve alt bölümlerinin kendilerine özgü kuralları ya da dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. O bölümlere mesaj gönderilmeden önce bu kurallar okunmalıdır. Sabitlenmiş tüm konulara göz atmanız önerilir.
    Foruminci.net - Çağdaş Türkiyenin Gençlik Platformu ile ilgili tereddüte düştüğünüz sormak istediğiniz ya da şikâyetçi olduğunuz bir konu olduğunda foruma yazmak yerine Bize Ulaşın formunu kullanınız.
    • Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda “Arama” yapılmalıdır ve bu üyenin görevidir. Her konu ilgili forum kategorisine açılmalıdır.
    Foruminci.net - Çağdaş Türkiyenin Gençlik Platformu de verilen mp3 klip film program v.s. tanıtım amaçlı olup fragman niteliğinde olmalıdır. Telif hakkı içeren herhengi bir program.film müzik dosyası veya illegal içeriğe sahip her türlü konu paylaşımı kesinlikle yasaktır üyelerin eklemiş olduğu konuların telif hakkı içermesi neticesinde Foruminci.net - Çağdaş Türkiyenin Gençlik Platformu adminleri yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz ve üye forumdan süresiz uzaklaştırılır.

Yaptırımlar

• Türkiye Cumhuriyeti karşıtı ve dini konularda rahatsızlık yaratacak tüm materyallerin kullanımı yasaktır (Yazı sembol resim ses dosyası video flash animasyon...).
    • Üyeler birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadırlar. Özel mesajlaşma sistemi dâhil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez başkaları rahatsız edilemez.
    • Flood yapmak yasaktır. Mesaj gönderdikten çok kısa bir süre sonra aynı konuya tekrar mesaj göndermek yasaktır. Eklemeler ve düzenlemeler “Düzelt” tuşu kullanılarak yapılmalıdır. Yalnızca ilk 30 dakika içinde mesajınızı düzenleyebilirsiniz 30 dakika geçtikten sonra düzenleme yapmanız gerekirse bir yetkiliye ulaşınız. Resimler boyutlarına göre ve flood kuralı dâhilinde eklenmelidirler. (Mesaj başına 3’er 5’er ya da 10’ar adet gibi)
    Gizlilik:
    • Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafından görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. (kullanıcı adı hariç)
    • Her üyenin yalnızca bir hesabı olabilir. Üyelik istenildiği anda iptal ettirilebilir. Üyelik iptali için Admin’e özel mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. (10 mesajdan daha fazla mesaja sahip üyelerin üyelik iptali talep etmesi durumunda sitenin teknik özelliklerinden ve forumda çöp mesaj barındırmak istememizden dolayı kişinin email adresi ve verdiği kişisel bilgiler silinir hesabı pasif hale getirilir mesajları sistemde kalacaktır.
    • Toplumumuzda "belden aşağı" olarak tabir edilen nick avatar imza ve yazışma yapanların mesajları/imzaları/avatarları ilk etapta düzenlenecek ve üye uyarılacak; ikinci seferde ise üyeye haber verilmeksizin üyelik bilgileri askıya alınacak veya silinecektir.
    • Okunmayı bozan rengârenk büyük boyutlu ve uzun imza kullanan üyeler ilk etapta özel mesaj ile veya duyuru odasına gönderilen genel uyarı mesajı ile uyarılacak; imzalarını kısaltmaları talep edilecektir. Gerekirse imza bölümünü kapatma hakkına sahip olduğumuzu hatırlatmak isteriz.
    www.foruminci.net'e atılan mesajlara gereksiz cevap veren konuyu dağıtan ve ortamı seviyesizleştiren üyelerin mesajları silinecek ve uyarılacaklardır. Belirli bir uyarı seviyesine ulaşan üyelerin üyelikleri otomatik olarak askıya alınır veya silinir. Yöneticiler bunun tekrarlanması halinde uyarının en üst seviyeye ulaşmasını beklemeden üyenin kaydını forumdan silebilir.
    • Bu forumları her kesimden insanların takip ettiğini unutmayınız. Genç arkadaşlar bayanlar anneler ve babalar bu forumlarda bilgi almak için bulunuyorlar. Lütfen yazışmalarınızı yaparken bunları göz önünde bulundurmaya özen gösterin. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajlar uyarılmadan silinecektir. Eğer üye ısrarla bozuk Türkçe ile mesaj yazmaya devam ederse üyeliği silinecektir.
    • Forumlarda kişisel-kurumsal ticari kaygılar içeren mesajlar atılamaz. Bu tip mesajlar moderatörlerce incelendikten sonra haber verilmeksizin silinecektir.
    İmza İçerikleri ve İmzalara resim eklenmesi
    • İmzalarda renkli değişik fontlu değişik boyutlu yazılar yazmak yasaktır. Koyu italik veya altçizgi özellikleri imzada gerektiğinde kullanılabilir.(İmzalarınızda özellikle spor ve siyasi içerik yasaklanmıştır.)
    • Yabancı bir internet adresine imzadan bağlantı vermek ve genel forum kurallarına aykırı imza kullanmak yasaktır
    • İmzada bilgisayar özelliklerini vermek yasaktır. Birçok üyemiz imzaların sayfalardaki yazılardan daha uzun olması sebebiyle forumda kullanılan imzaları kapatmaktadırlar. Bu sebeple imzalara yazılan bilgisayar özellikleri çoğu kullanıcımıza gözükmemektedir.
    • Göz ve beynin mesaj ile rengârenk imzaları ayıklamakta zorluk çekmesindenDial-up kullanıcılarına sıkıntı vermesinden Forum haricindeki bir siteden link verilmesi nedeniyle sayfayı görmek isteyenin bir de harici siteyi beklemek zorunda bırakılmasından Piksel olarak en x boy ölçülerinin kontrol edilememesinden İmzalara avatarlara ve diğer şekilsel "süslere" değil de paylaşılan bilgi dozajına sinyal gürültü oranına önem veren bir yönetim olmasından dolayı karşıyız.
    Mesaj Atılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
    • Arama yapın: Sorduğunuz soru daha önce Foruminci.net - Çağdaş Türkiyenin Gençlik Platformu de sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Eğer sorununuzun spesifik olmadığını düşünüyorsanız Foruminci.net - Çağdaş Türkiyenin Gençlik Platformu Forum'larının Arama özelliğini kullanınız. Sağ üst köşedeki menüden ARAMA bölümüne ulaşabilirsiniz.
    • Düzgün Türkçe kullanın: Bu forumları her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajların forumda kirlilik yarattığı gibi hiç bir üye tarafından da bozuk Türkçe ile yazılmış mesajları deşifre edilmek zorunda değildir.
    Foruminci.net - Çağdaş Türkiyenin Gençlik Platformu de mesaj yazabilmenin ilk kuralı düzgün Türkçe kullanmaktır.
    • Söyleyecek sözünüz yoksa mesaj yazmayın: Sırf mesaj atmış olmak için mesaj yazmamalısınız. Sadece gülücük içeren mesajlar “+1” gibi kirlilik yaratan mesajlara yönetim olarak tolerans tanımamaktayız.
    Foruminci.net - Çağdaş Türkiyenin Gençlik Platformu de mesajlara resim eklenebilir. Web üzerindeki bir resme link vererek bu işlem yapılmaktadır. Mesajlarla eklediğiniz her resmin sayfanın açılmasını zorlaştıracağını unutmayın. Resimleriniz büyükse bunları ufaltarak göndermeniz mantıklı olacaktır.
    • Mesaj yazarken okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini noktamala işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayın.
    • Doğru konu başlığı seçin:Yardım istediğiniz mesajlarınızda "ACİL YARDIM" veya "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi başlıklar kullanmak yerine sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular hem arama işlemini etkinliğini azaltacak hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.
    • Detay belirtin:Sorun belirten mesajlarınızda sistem özellikleriniz gibi gerekli olabilecek detayları olabildiğince açık bir şekilde yazmanız yine sorununuza çabuk çözüm bulunması açısından önemlidir. Aksi halde boşu boşuna mesaj trafiği oluşacaktır ve konunun silinmesine neden olacaktır.

Burada yazanlar forum kurallarıdır. Bunların arasında da hack programı paylaşmak yasaktır gibi bir ibare yoktur. Paylaştığım program warez vs. statüsüne de girmez. Bilindik bilinmedik FREEWARE sitelerinde rahatça bulabileceğiniz "essantial net tools" isimli bir araçtır.

Bakın bu da sizin paylaştığınız bir programın linki http://www.foruminci.net/ses_editorl...rkce_full-242/

20$ değerindeki bu programı siz FULL yazarak paylaşıyorsunuz. Yani warez konu açmış oluyorsunuz bir de beni yargılamaya kalkıyorsunuz. Neyse...

Gördüğün gibi ben forum kurallarıyla çelişmiyorum. Şimdi gelelim size

Evet o anda agresif davranmışım kusura bakmayın diyeceğinize " Yorumu ben yaptım hemde bilerek ve isteyerek." deme gafletindesiniz.

Ayrıca ben yanlış konu açmış olsam dahi size yine de böyle konuşma fırsatı doğmuyor. Yetkileriniz neyse onu uygularsınız. Kişisel duygularla ağzınıza geleni yazamazsınız.

"Burada edebiyat parçalamayın lütfen" cümlesi de sizin ve dolayısıyla forumun genel üslubunu göz önüne seriyor zaten. Yani en azından bu başlıkla açılmış bir konunun altında yazdıklarınızı ölçüp biçmeniz gerekir.

Son olarak şunu söylüyorum üslubunuz yanlıştır ve bu yanlışla devam ettiğiniz sürece forumunuza kendiniz zarar vermiş olursunuz. Bilerek ve isteyerek ya da bilmeyerek her ne şekilde olursa olsun bana ve diğer forum üyelerine karşı bir yöneticinin yapması gerektiği gibi üslubunuza dikkat ederek konuşun. Her kıdemli böyle konuşursa bunu da isteyerek yaptım diye savunursa üyelerde günün birinde bunu yapmaya başlar. O zaman da forumun bir paylaşım alanı olma özelliği kaybolur.

Bundan sonra da yetkiniz dahilinde olan müeyyideleri uygulamak yerine bana bu tür hitaplarda bulunacaksanız şimdiden süresiz olarak banlayın. Saygılar...
    Konu LodosDenizcisi tarafından (27.11.2010 Saat 21:17 ) değiştirilmiştir.

Senior Member Ragnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    208

forumda bulunma sürenize bakıyorum aktifliğinize bakıyorum pek bi forumla alakalı değilsiniz . Forumda üyelere yapılan muameleyi bilmediğinizden dolayı buradaki konuşmalarınızı kaale almıyorum . Sonuçta adminler dışındaki bütün yönetimdeki kişilerde bir zamanlar üyeydi . Adamına göre muamele diye bir özlü söz vardır . Komef durup dururken birine sataşacak kötü bir söz söyliyecek biri değil bu forumda bulunduğum süre içinde bunu anladım . Arkadaşım tatsızlıklar her zaman oluyor . Bunu uzatmanın bir anlamı yok .

İnanın Çocuklar ! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler.

Ötüken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tecrübe Puanı
    1000

LodosDenizcisi

İnisiyatif diyede bir kavram var bilir misin ? Kurallara baktığımızda reklamlar ile ilgilide kurallar yok denecek kadar az imzalarda belirtilmiş sadece. Yetkimi kullandım forum kültürüne uyuşmayan bir program paylaşdığınız için öyle konuştum. İsterseniz banyalabilirsiniz demişsin. Banlamak yasaklamak uzaklaştırmak bana göre çözüm değil. Üyeler demeyeceğim insanları dikkate almasam şu an sizle bile diyaloga girmeden açmış olduğunuz konuyu kilitlemiş sizide banlamış olurdum.

Forumda durmak yada durmamak sizin kararınız. Şu an size neden şikayetci olduğunuz o cümleyi kurmuyorum. Arada ki ince farkı anlayın. Yoksa forumumuz gördüğünüz üzere yönetici bir arkadaşın eleştirilmesine tahammül gösterecek kadar demokratiktir.

Konu hakkında herşey söylendi. Kilit.
    Bir Köpeğin Dostluğu Bir Dostun Köpekliğinden Daha İyidir.

Bu Konudaki Etiketler